Karadeniz Pet

Akıllı yemlik sorunu

Emreylmzzz

Yeni Üye
Merbaha akıllı yemlik kullanmak için bi süre varmı yeni aldığım kuşa akıllı yemlik takmanın bi sorunu varmı bugün taktım yemliği ama kullanabilicekmi şüpheliyim şuan akıllı yemliğin içinde uyukluyor

image

Eğer kuşunuz alışırsa ve o kısımdan yiyebilicekse sıkınıt olmaz. Biraz gözlemleyin eğer ordan yiyemiyorsa akıllı yemliği çıkartmadan kafese ayrıca bir normal yemlik takın bu sayede kuşunuz aç kalmamış olur. Kuşlar meraklı canlılar olduğu için kısa sürede mantığını çözer zaten.

Ben kuşlarımı aylarca akıllı yemlik ile besledim ama daha geçen hafta kuşlarımdan bir tanesi akıllı yemlikteki yemleri gagasıyla kafes tabanına atıp kafes tabanından yemeye başladı. Kendince böyle bir yöntem geliştirince bende akıllı yemliği bırakıp normal yemlik ile yem vermeye başladım.

Eğer kuşunuz alışırsa ve o kısımdan yiyebilicekse sıkınıt olmaz. Biraz gözlemleyin eğer ordan yiyemiyorsa akıllı yemliği çıkartmadan kafese ayrıca bir normal yemlik takın bu sayede kuşunuz aç kalmamış olur. Kuşlar meraklı canlılar olduğu için kısa sürede mantığını çözer zaten.

Ben kuşlarımı aylarca akıllı yemlik ile besledim ama daha geçen hafta kuşlarımdan bir tanesi akıllı yemlikteki yemleri gagasıyla kafes tabanına atıp kafes tabanından yemeye başladı. Kendince böyle bir yöntem geliştirince bende akıllı yemliği bırakıp normal yemlik ile yem vermeye başladım.
Şuan oraya uyumaya gidiyor yuva olarak belirlemez umarım orayı şuanki durumda pek yem yemeyi başaramadı

selamın aleyküm akıllı yemlik hakkında benimde bir sorum olacaktı sorum şu akıllı yemlige yem koyduğumda yemin plastik tarafa geçmemesi mesala kuş yemi yediginde yeni yemin dökülmemesi ben elime alıp arka tarafından vurdugumda yem kuşların yencegi sekilde doluyo umarım sorunumu anlatabilmişimdir yardımcı olursanız sevirim

Akıllı yemlikten veya başka yemlikten hangi kuş olursa olsun sadece önüne tünek koyun bir şekilde yemi yiyecektir.

Geri