Karadeniz Pet

Alışkın muhabbet kuşu ısırma problemi

incirkus

Meraklı Üye
Yaklaşık bir yaşında muhabbet kuşum var, elime ve bana alışkın, evdekilerle iyi anlaşıyor ve asla bir güven problemi yaşadığını düşünmüyorum. Hem biz ona hem de o bize zamanla çok alıştı, gayet iyi anlaşıyoruz. Ancak neredeyse 3 aydır ısırma problemi başladı, ısırma huyu olmayan kuş sürekli ısırıyor artık. Çok agresif görünüyor stresli gibi hep. Yanımıza geliyor ilgi istiyor ama mutlaka ısırıyor 😂 işin kötü yanı öyle ısırıyor ki kanatıyor bazen. Var mıdır sonradan gelişen bir huyu yok etmenin çözümü ? Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim..

Bence tek çözüm ısırdığında elinizi çekmemeniz. Elinizi çektikçe ısırmanın işe yaradığını anlar ve bu davranışını devam ettirir. Ne kadar ısırıp, canınız yansa bile tepki bile vermeyin, böylece zamanla bu davranışını azaltacaktır.

Bence tek çözüm ısırdığında elinizi çekmemeniz. Elinizi çektikçe ısırmanın işe yaradığını anlar ve bu davranışını devam ettirir. Ne kadar ısırıp, canınız yansa bile tepki bile vermeyin, böylece zamanla bu davranışını azaltacaktır.
Et kopariyor 😔 ellerim yara bere içinde yine de cekmemeye çalışıyorum ama çok kötü ısırıyor gerçekten.. teşekkürler oneriniz için

Geri