Karadeniz Pet

Alıştırma Konusu

Tuntice

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, 10 gün önce yaklaşık 2 aylık erkek bir muhabbet kuşu sahiplendik. Aldığımız kişi bir hafta boyunca elimize alıp sevmemizi sonra kafesine geri koymamızı söyledi. Hergün düzenli olarak yaptım sevdim konuştum geri koydum. Zarar verecek şekilde davranmadım zorlanmadım ama şimdi kafesinden çıktığı gibi kaçıyor avizenin üzerine konuyor. Elimize gelmiyor. Eğitimi yanlış mı yaptım alışmaz mı artık :( Oğlum çok istemişti. ikimizde çok üzülüyoruz.

buraya bakın

kafestende alışana kadar çıkarmayın bi şey olursa buraya tekrar yazarsınız

Muhabbet kuşları avuç içine alınmayı sevmezler ,güven kaybı oluşur.Muhabbet kuşlarını herhangi bir problem olmadığı sürece avcunuza almayınız.Ilk eğitim kafeste gerçekleşir.Kuş kafesteyken parmağınıza binmesini sağlayın,korkutmayın.Parmağa alışan kuşa rahatlıkla konuşma eğitimi verilebilir.

Muhabbet kuşları avuç içine alınmayı sevmezler ,güven kaybı oluşur.Muhabbet kuşlarını herhangi bir problem olmadığı sürece avcunuza almayınız.Ilk eğitim kafeste gerçekleşir.Kuş kafesteyken parmağınıza binmesini sağlayın,korkutmayın.Parmağa alışan kuşa rahatlıkla konuşma eğitimi verilebilir.
aynen

Evet hepsini okudum ama başta yanlış yaptığım için bunların tekrar faydası olur mu?

Kuşunuz hayırli olsun tüyu kadar ömru olsun.Bir şey kaybetmis değilsiniz.Korkutacak ani hareketlerden kaçının.Parmaginizi göğsüne yaklastirdiginizda çıkacaktir illaki.Çıktığında bekleyin diğer parmaginizi uzatin ona çıksın .Zamanla alişacaktir.

Kuşları gerekmediği sürece avucunuza almayın. Kuşlar size bağlı olsalar bile dışarı çıktıklarında sizinle ilgilenmek yerine uçmak isteyebilirler. İlgilendiğiniz sürece sıkıntı olmaz, zaten kuş geleli 10 gün olmuş. 10 günde size bağlanmasını bekleyemezsiniz. Kuşun kafesinin fotoğrafını paylaşır mısın?

Kuş zaten 10 günde size alışmaz. Ben de aldığımda hep avizeye konuyordu. Sonra konamayacağı kaygan bir avize ile değiştirdim. Şuan bana alıştı. Avizeyi değiştirmek istemezseniz avizeye kırmızı şeyler koyabilirsiniz kuşlar kırmızıdan korkar

Geri