Karadeniz Pet

Albino dişi muhabbet kuşumun göz çevresindeki sorun

wisteria17

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, albino dişi kuşumu yaklaşık 1 hafta önce bu şekilde aldım. çok durgun ve göz çevresi şiş ve kırmızı, gözlerini tüneğe sürterek veya ayaklarıyla kaşıyor. Bana ne yapmam konusunda öneride buluna bilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20210905_134355-edit.jpg
    IMG_20210905_134355-edit.jpg
    720.1 KB · Görüntüleme: 61
İade edin aldığınızda kuş böyleydiyse.

tamam iade edebilirsiniz sizi kandırmaya çalışmış sanırım.

Etmek zorunda. Ayağında bilezik var mı?

ayağında bileziği yok , teşekkür ederim cevaplarınız için

kıyamadım iade etmeye , orda bakmazlar ölür diye düşündüm.Satıcıya da Allah sorsun ne diyim.... , kuş sürekli göz çevresini kaşıyor hem tüneğe gözlerini sürterek hemde ayaklarıyla:( terramicin ve gentagut ile tedaviye başladım. sanırım göz nezlesi . isali de vardı suluğuna pirinç suyu ekledim düzeldi. iştahı yerinde ama gözlerindeki kaşıntı tamamen gitmedi. gözlemlediğimde kısa da olsa yine kaşıdığını görüyorum:(

kıyamadım iade etmeye , orda bakmazlar ölür diye düşündüm.Satıcıya da Allah sorsun ne diyim.... , kuş sürekli göz çevresini kaşıyor hem tüneğe gözlerini sürterek hemde ayaklarıyla:( terramicin ve gentagut ile tedaviye başladım. sanırım göz nezlesi . isali de vardı suluğuna pirinç suyu ekledim düzeldi. iştahı yerinde ama gözlerindeki kaşıntı tamamen gitmedi. gözlemlediğimde kısa da olsa yine kaşıdığını görüyorum:(
Terramycin ve gentagut işe yarayacaktır diye düşünüyorum, 1 hafta uygulayın daha sonra tekrar gözlemleyelim

Kuşu 2 günde iyi edelim İnşaAllah..

Sabah akşam olmak üzere sağ gözünü komple terramcyn kremle kaplayın o kendini kaşıdıkça ve sürtündükçe kremi hasarlı bölgeye yedirmiş olur.

Ama dediğim gibi gözü komple terramcyn kremle kaplayın sabah akşam bunu uygulayın kızarıklık 1 günde geçecektir. Akabinde tüyleri gelir göz çevresi normale döner..

Kuşu 2 günde iyi edelim İnşaAllah..

Sabah akşam olmak üzere sağ gözünü komple terramcyn kremle kaplayın o kendini kaşıdıkça ve sürtündükçe kremi hasarlı bölgeye yedirmiş olur.

Ama dediğim gibi gözü komple terramcyn kremle kaplayın sabah akşam bunu uygulayın kızarıklık 1 günde geçecektir. Akabinde tüyleri gelir göz çevresi normale döner..
Allah razı olsun, iki gözüde bu şekilde ,tedaviyi dediğiniz periyodda yapayım o zaman .

Geri