Karadeniz Pet

Albino Kuşum Hastalandı (Maalesef Kaybettik)

maşallah çok şeker güzel bir albinon var. inşallah iyileşir. geçmiş olsun

Önceden hiçbir hastalık belirtisini görmediniz mi? Geçmiş olsun, inşallah güzel haberlerini alırız sizden.

Teşekkür ederim. Maalesef hiç göremedik gayet sağlıklı ve yerinde duramıyordu. Son iki günde ortaya çıktı ama bi kaç kişi bu ilaçla geçirmiş hastalığı.. Bu hastalık hakkında detaylı bilgi bulamadım yardımcı olabilecek var mı?

Yahu anlamadığım olay kuş gayet hareketli yemini falan yiyor sadece nefes alırken ses geliyor bazen ve ishali var. Bu nasıl son evre oluyor bir türlü anlamış değilim. Uzman arkadaşlar aydınlatırsa cidden çok memnun olurum.

Yahu anlamadığım olay kuş gayet hareketli yemini falan yiyor sadece nefes alırken ses geliyor bazen ve ishali var. Bu nasıl son evre oluyor bir türlü anlamış değilim. Uzman arkadaşlar aydınlatırsa cidden çok memnun olurum.
Meyve sebzeyi asla ihmal etmeyin olur mu? Mamalar yapın. Havuçlu, yumurtalı, elmalı

Muhabbet kuşları sürü hayvanları olduğu için, sürüden dışlanmamak amacıyla her türlü kusurlarını gizlemeye çalışırlar. Hastalıklarını gizleyebilmek için bütün enerjilerini kullanırlar. Bu nedenle iyi gözlem yapmak, hastalık belirtilerini bilmek gerekir.

@Hayvansever03 şu anda dediklerinizi vermem doğru olur mu ki tam emin değilim bi sıkıntı çıkmasın? İshal falan var ya hani.
@Süleyman YERLİ ilk kez karşılaşıyorum inanın aşırı şaşkın ve üzgünüm.

@Hayvansever03 şu anda dediklerinizi vermem doğru olur mu ki tam emin değilim bi sıkıntı çıkmasın? İshal falan var ya hani.
@Süleyman YERLİ ilk kez karşılaşıyorum inanın aşırı şaşkın ve üzgünüm.
Meyve sebzenin zararı olmaz. Aşırıya kaçmadığınız müddetçe vitamin sağlar. Yeşilliği çok vermeyin. Mama mutlaka yapın. Yumurta maması protein ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur.

@Gülsahciko Teşekkür ederim elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
@Hayvansever03 Anladım o zaman dediklerini uygulayacağım fırsat bulur bulmaz. Yardımın için çok teşekkür ederim gelişmeleri burdan bildireceğim :)

veteriner teşhisi nasıl koydu? teşhis için bayagı tahlil falan yapılması gerek. muhabbet kuşlarında veba diye bişey hiç duymadım açıkçası. klima kocaman biz insanları bile hasta ediyor. küçücük kuşu da hasta eder. bence solunum yollarına etkili bi antibiyotik kullanın 5 gün monodoks gibi. dolu suluğa pirinç tanesi kadar katın. ilaç bittikten sonra da vitamin probiyotik takviyesi yapın. kuş kafesindeyken kafesin üstünü kapatıp buhar banyosu yaptırabilirsiniz. ve en önemlisi hava akımı olmayan yerde sıcak tutun. akşamları ksfesin içine sıcak su torbası koyup hava alacağı şekilde kafesi örtebilirsiniz. benim düşüncelerim bunlar.geçmiş olsun

@gamze arat Teşekkür ederim. Veterinere gittiğimizde dışkısını inceledi bembeyazdı dışkılar. Bu eskilerde tavuklarda olurdu veba dedi. Gittiğim veteriner de burdaki en iyi veteriner. İlaç olarak da Neosülfaprim verdi. Yarım suluğa 1 mercimek tanesi kadar at karıştır bir hafta boyunca ver dedi. Şimdilik kuş sabaha göre daha iyi ve dışkısında düzelme görüyorum yeşil ve siyahlık gelmeye başladı. Tek sıkıntısı nefes alıp verirken ses çıkıyor ve kuyruk bi yukarı bi aşağı oynuyor.

Açıkçası tahlil falan yapmadan böyle bir şeyi söylemesi ve kurtulma şansının %20 30 aralığında demesi beni şaşırttı. Benim bilgim olmamasına rağmen solunum yollarında sıkıntı olduğunu düşünüyorum ancak verdiği ilaç etki etti gibi bişe şimdilik.

verdiği ilaç antibiyotik,solunum yolu hastalıkları için kullanılıyormuş. öyleyse fayda görmeniz gerekir bence de. kesinlikle hava akımı olmayan yerde tutun kuşu. ilacınızı mutlaka kullanın. genelde 5 gün veriyolar kuşlara ama doktorunuzu dinleyin yine de. akşamdan suluğunu alın. iyice susasın sabaha kadar. sabah temiz ilaçlı su hazırlayıp verin. içebildiği kadar içsin su. ilaçtan sonra mutlaka probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. duruma göre bilgilendirisiniz bizi. geçmiş olsun

suluktaki su 8 saatten fazla durmasın. yenisini hazırlayın

Tamam bu dediklerinizi yapacağım, çok teşekkür ederim

Kuşum sabahtan beri birşeyler yemiyordu lakin o ilacı verdikten sonra gözle görülür değişim oldu. Tamamen iyileşmedi tabi ki ama eskisinden daha iyi. Dışkısı hafiften katılaşmaya başlıyor. Bir de şu nefes alıp verirken ses çıkarması düzelseydi.

Geri