Karadeniz Pet

Albino Kuşum Hastalandı (Maalesef Kaybettik)

Güncelleme, Arkadaşlar forumda uzun araştırma yaptım bir kişinin de kuşu aynı benimki gibi olmuş nefes alırken düdük ötmesi gibi ve aviastım kullanmış sonuç almış. Sizce kullanmalı mıyım?

Herkese tekrardan merhaba. Arkadaşlar bugün kuşum biraz daha iyi ancak enerji olarak zayıf durumda. Az önce mama yapıp kafese koydum ancak yem falan yemiyor sanırım hiç göremiyorum. Nefes alıp verirken düdük gibi ses çıkmaya devam ediyor.

Güncelleme : Arkadaşlar kuş düne göre sanki birazcık daha iyi gibi. Sesli nefes alıp verişi bazen duruyor bazen devam ediyor. İshal ve kuyruk sallama devam ediyor. Kuş yem yiyemiyor sanırım aşağıya inip ağzına 3-4 tane atıp çıkıyor. Kafeste duruken kanatlarını açıp ağzını demire koyup uyuyor. Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Avcunuzdan yem yedirin. Mamayı da avcunuza koyun yedirin, yemi de. Hiçbir şekilde yemiyorsa da elle besleme yapın bir müddet. Beslenmesi direnci açısından çok önemli.

önce ilaç tedavinizi ve sonrası probiyotik ve vitamin olayını bitirin tam olarak. ondan sonra hala ses çıkarıyorsa o zaman yine yardım istersiniz. doktorunuz size bir hafta kullanın demiş daha iki ya da üçüncü gündesiniz hatırladığım kadarıyla. ilaçla düzelecek bi durum varsa bile bu kadar erken tamamen düzelme bekleyemezsiniz. ilacınızı tam söylenilen gün kullanın. ilaç bitince bikaç gün probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. bu sürede kafesinde kalamar kemiği, kum falan bulundurmayın. yemini her gün düzenli üfleyin. ne kadar yediğini kabuklardan anlarsınız. az da olsa yiyorsa bence sorun yok tedavi sürecinde. aspur ya da dal darı ara ara verebilirsiniz. özellikle dal darıyı çok severler.

Güncelleme : Kuşum 00:08 itibariyle kafeste birden çırpındı yanına koştum 10 15 saniye içinde öldü... Yardımcı olanlara olmaya çalışanlara teşekkürler keşke ölmeseydi ancak elimden ne geldiyse yaptım hatta ölmeden 30 dk kadar önce aldım öptüm resmen bana sarılıyordu ya. Küçücük bi hayvan ama insan üzülüyor bunu yazarken bile ağlıyorum ya keşke ölmeseydi.

Güncelleme : Kuşum 00:08 itibariyle kafeste birden çırpındı yanına koştum 10 15 saniye içinde öldü... Yardımcı olanlara olmaya çalışanlara teşekkürler keşke ölmeseydi ancak elimden ne geldiyse yaptım hatta ölmeden 30 dk kadar önce aldım öptüm resmen bana sarılıyordu ya. Küçücük bi hayvan ama insan üzülüyor bunu yazarken bile ağlıyorum ya keşke ölmeseydi.
:((( başınız sağolsun çok üzüldüm gerçekten:(

Üzüldüm, ama her canlı ölümü tadacaktır, bunu da unutmayın.

Öyle tabi ama ölürken görmem beni daha kötü etti ya kaç gündür gram uyku uyumadım hep başında bekledim bişe olursa yanında olurum diye. Kilometrelerce uzakta veterinere götürdüm getirdim. Hasta olduğundan beri uyumadım elimle 1 tek tane yem vere vere beslemeye çalıştım. Şırınga yardımıyla su içirdim ama kurtaramadım. Keşke böyle ölmeseydi

yapmayın ya. çok üzüldüm. başınız sağ olsun. bazen elimizden geleni yapsak da gücümüz yetmiyor malesef.

basiniz sagolsun cok uzuldum
bazen nekadar ugrassak yada gerekeni yapsak da kurtaramiyoruz

Geri