Karadeniz Pet

Albino Kuşum Hastalandı (Maalesef Kaybettik)

venomtr

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Benim bir tane albino muhabbet kuşum var ve hastalandı ancak internette çok fazla bilgi kirliliği mevcut ikilemde kaldım. Biz adanada oturuyoruz malum sıcaklar da yüksek olduğu için klima açıyoruz. Kuşu da sabahları klima olan yerde tutup akşamları benim odama alıyordum.Benim oda da klima olan yer kadar soğuk değil. Neyse Kuşum son 2 gündür ishal oldu ve dünden beri de nefes alıp verirken ses çıkarıyor, kuyruğu yukarı aşağı sallanıyor. Aldığımız kuşçuya götürdük ishal olmuş dedi damla verecek bugün. Ama ishal olunca nefeste böyle sorunlar olur mu? Hastalığı hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim. Aşağıya video linki bırakıyorum kuşun ne olduğu hakkında daha iyi fikir sunabilirsiniz.

Video :

Not : Forumda yeniyim hatam varsa affola

Ayrıca şunu da belirteyim. Kuş oldukça hareketli ve uçuyor. Yemini yiyip suyunu içiyor.

Klima, yapay iklimlendirici olduğu için, kuşlar, klimanın meydana getirdiği değişimleri tolere edemeyebilir. Klimanın olduğu odadan uzak tutun şimdilik. Solunum yollarında meydana gelen bir sorun var gibi duruyor. Gelişmeleri buradan paylaşırsınız

Yorumunuz için teşekkür ederim. Klimadan uzakta ve rüzgar almayan bi yerde tutuyorum.

Solunumsal bir sorunu olabilir. Klimanın olmadığı bir odada dursa kuş için daha iyi olur. Solunum sıkıntılarında vitamin önemli. Tam dolu suluğunun içine iki damla limon damlatabilirsiniz. Suyu günlük tazeleyin. Taze meyve sebze yedirin.

geçmiş olsun benim de kuşum kuyruğunu böyle aşağı yukarı hareket ettiriyor. sesi de senin ki kadar çok değil nadiren daha az bu şekilde çıkıyordu bende bugün aviastım başladım bakalım inşallah iyi gelir ... kuşta çok tatlı maaşallah

Teşekkür ederim sana da geçmiş olsun. Şimdi kuşçuya gidiyorum bi damla verecekmiş onu alıp deneyeceğim bakalım faydası olacak mı?

@venomtr kuşcunun verdiği damlayı paylaşırmısın ve gelişme olacak mı bilgilendirirsen herkese faydası olacaktır geçmiş olsun tekrar

Tabi ki. "Avidiare" isimli damla vermiş suyuna 5-6 damla damlat 10 12 saatte bir değiştir suyunu tekrar damlat demiş. Şimdi karıştırıp kuşa 1-2 damla su içirdim. Avidiare isimli ilacın prospektüsüne baktığımda "Kafes kuşları için veteriner bağırsak antibakteriyeli" yazıyor. İshali için vermiş yani ancak bu nefes sorunu için geçer o demiş. Bi kaç gün deneyelim bakalım eğer nefeste de değişme olmazsa burdaki arkadaşların yönlendirmesine göre devam edeceğim.

Tabi ki. "Avidiare" isimli damla vermiş suyuna 5-6 damla damlat 10 12 saatte bir değiştir suyunu tekrar damlat demiş. Şimdi karıştırıp kuşa 1-2 damla su içirdim. Avidiare isimli ilacın prospektüsüne baktığımda "Kafes kuşları için veteriner bağırsak antibakteriyeli" yazıyor. İshali için vermiş yani ancak bu nefes sorunu için geçer o demiş. Bi kaç gün deneyelim bakalım eğer nefeste de değişme olmazsa burdaki arkadaşların yönlendirmesine göre devam edeceğim.[/QUOTE
Kusunda ishal aşırı var ise sonunun kurumaya dayanigini bilmen lazim simdilik kusun suyuna sirke damlat ustune 5 gun veya 6 sana kalmis 6gun boyunca kusa biteral 250 mg ver dahasonra vitamin takviyesine basla ha unutmadan haslanmis patates ve az demli cay ishale birebir iyi geliyor ben kurumada ishal icin cay ve haslanmis patates verdim 2 gunde iyilesti ishali vitamini de asiri vitamin verme midesi rahatsiz olur

Tabi ki. "Avidiare" isimli damla vermiş suyuna 5-6 damla damlat 10 12 saatte bir değiştir suyunu tekrar damlat demiş. Şimdi karıştırıp kuşa 1-2 damla su içirdim. Avidiare isimli ilacın prospektüsüne baktığımda "Kafes kuşları için veteriner bağırsak antibakteriyeli" yazıyor. İshali için vermiş yani ancak bu nefes sorunu için geçer o demiş. Bi kaç gün deneyelim bakalım eğer nefeste de değişme olmazsa burdaki arkadaşların yönlendirmesine göre devam edeceğim.
uzun suren ishal bir sure sonra yerini
kurumaya birakir bilmen lazim simdilik kusun suyuna sirke damlat ustune 5 gun veya 6 sana kalmis 6gun boyunca kusa biteral 250 mg ver dahasonra vitamin takviyesine basla ha unutmadan haslanmis patates ve az demli cay ishale birebir iyi geliyor ben kurumada ishal icin cay ve haslanmis patates verdim 2 gunde iyilesti ishali vitamini de asiri vitamin verme midesi rahatsiz olur

Yorum için teşekkür ederim @Halil toysal . Az önce suyuna avidiare katıp verdim bir süre sonra da haşlanmış patates yapar kafesin içine koyarım. Vitamin takviyesi yapıyoruz bu arada. Gelişmeleri bildireceğim.

İshal kurumaya sebep olmaz. İshale sebep olan bakteriler kurumaya yok açar

Kuşa o damlayı verdikten sonra sanırım gözlerinde sıkıntı oldu göremiyor. Değişik hareketler yapıyor kafeste. Sesleniyorum arıyo ama karşısındayım. Kanatları da düştü iyice zor yürüyor.

Bıraktı kendini sanırım nefesi düzeldi ishal devam ediyo ama gözler sıkıntılı halen

Ekli dosyalar

• DSC_0092.JPG
    DSC_0092.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 31
Bıraktı kendini sanırım nefesi düzeldi ishal devam ediyo ama gözler sıkıntılı halen
Kusunun cok daha farkli problemi var bence sen orada arastir kus olmeden bari saglam bir kus veterineri arastir bul oraya gotur yoksa bu kus bidaha zor kalkar

Arkadaşlar bu denediklerim hiçbir işe yaramadı yine de yardımcı olan herkese teşekkürler. Az sonra kuşu veterinere götürüp açıklama yazarım umarım iyi olur

iyi günler. benim görüşüm kuşun sadece normal bir ishal hastalığı geçirmiyor,
Klimaya maruz kalması çok kötü olmuş, hava akımı cereyan klima bunlar hep hasta eder mubişleri. ishal sesinin kötüleşmesi klimanın ciğerlerine kadar işlediğini düşünüyorum

Arkadaşlar veterinerden yeni geldim sonuç kuş vebası imiş. Son evredeymiş ama 2 gündür hasta sadece ya. Kurtulma şansı %20 %30 arası dedi Neosülfaprim ilacını verdi.

Geri