Karadeniz Pet

Albino muhabbet kuşumun cinsiyeti

MelihTGN

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar çere mantığını pek anlamadım da 1 aylık albino kuşumu erkek diye aldım ve 1 yıldır benimle bir konuşturamadım bir kelime etmiyor dişi muhabbet kuşları çok konuşmazmış diye bir bilgi edindim benimkinin dişi mi erkek mi olduğunu söyler misiniz?
IMG_20180802_120552.jpg

Oncelikle yanlislik olmasin ama albino denilen kuslar duz beyaz olurlar bu kus sari gibi. Ve ceresi kabuklanmis gibi disilerin ciflesme doneminde olur

Bir aylıktan daha büyük duruyor.
Cinsiyeti dişi.
Albino değil, eğer gözleri kırmızı ise lutinodur

Öncelikle merhabalar çere mantığını pek anlamadım da 1 aylık albino kuşumu erkek diye aldım ve 1 yıldır benimle bir konuşturamadım bir kelime etmiyor dişi muhabbet kuşları çok konuşmazmış diye bir bilgi edindim benimkinin dişi mi erkek mi olduğunu söyler misiniz?Ekli dosyayı görüntüle 27232
Kremiyo diye mi yazılıyor bir şekidle yazılıyor okunuşu bu kuş albino değil dişi ve dişi kuş konuşmaz diye bir şey yok bu uydurma bilgiyi nerden aldın

Kremiyo diye mi yazılıyor bir şekidle yazılıyor okunuşu bu kuş albino değil dişi ve dişi kuş konuşmaz diye bir şey yok bu uydurma bilgiyi nerden aldın
Konuşmaz değil çok konuşmaz diye yazıyordu internette de doğru olup olmadığını bilmiyorum

Oncelikle yanlislik olmasin ama albino denilen kuslar duz beyaz olurlar bu kus sari gibi. Ve ceresi kabuklanmis gibi disilerin ciflesme doneminde olur
Dediğim gibi alırken albino dediler başka bir forumda da mutasyonlu ino albino filan diyorlardı

Başka bir sorum daha olucak biliyorsanız bu dişiyse buna bir erkek almalı mıyım ve 1 yıllık olması sıkıntı eder mi?

Kırmızı göz ise lutino deniliyor. Tamamen beyaz olup da kırmızı göz olanlar ise albino. Lutino yeşil seriden, albino mavi seriden gelen ino kuşlar.
Aceleden mesajı yanlış okumuşum.
İnolar, genetik olarak bir bozukluğa sahiptir. Aynı insanlardaki albinolar gibi. Bazıları renk elde etmede kullanırken, bazıları eşe atmazlar. Görünüşe göre çiftleşmeye hazır. Eş alıp almamak size kalmış.

Kırmızı göz ise lutino deniliyor. Tamamen beyaz olup da kırmızı göz olanlar ise albino. Lutino yeşil seriden, albino mavi seriden gelen ino kuşlar.
Aceleden mesajı yanlış okumuşum.
İnolar, genetik olarak bir bozukluğa sahiptir. Aynı insanlardaki albinolar gibi. Bazıları renk elde etmede kullanırken, bazıları eşe atmazlar. Görünüşe göre çiftleşmeye hazır. Eş alıp almamak size kalmış.
Eş alacağım ama internette erkek ise kuş ondan 2 ay filan küçük dişi alın yazıyordu benimki dişi ise ne yapmalıyım biliyorsan söyler misin lütfen

Bir aylıktan daha büyük duruyor.
Cinsiyeti dişi.
Albino değil, eğer gözleri kırmızı ise lutinodur
Lutino ve albinoların gözleri zaten kırmızı oluyor lutino da albino sayılıyor ayrıca sadece sarısı gözler aynı ama kırmızı.. doğru bilgi vermek için araştıralım bir dahaki yanıtlara :)

.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lutino ve albinoların gözleri zaten kırmızı oluyor lutino da albino sayılıyor ayrıca sadece sarısı gözler aynı ama kırmızı.. doğru bilgi vermek için araştıralım bir dahaki yanıtlara :)
Albino ve lutinonun ne olduğunu öğrenip, konuya cevap vermeden önce konuyu ve mesajları düzgün okuyalım lütfen

Geri