Karadeniz Pet

Albino Muhabbet Kusu Saglik Durumlari.

Berkay Fidan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklasik 8 aydir benimle olan ortalamada 11 aylik civari olan albino bir kusa sahibim. Çok şükür herhangi bir sağlık sorunu yok ancak bir suredir kafami kurcalayan bir durum var. Emin degilim tabii ama bazi yerlere gore muhabbet kuslarinin renkleri ve irklari yasama uzunluklarini etkiliyormus albino olan kuslarinda ayni sekilde. Bana sadece bakimla alakali gibi geliyor ama bu konuda bilgili insanlara sormak isterim bu durum dogrumudur? ozellikle kendi albinom adina soruyorum. Albinolarin gozlerinde sorun olur deri hastaliklarina kolay yakalanirlar diyenlerde mevcut bu konulara kafamda aciklik getirmek istiyorum. Simdiden cevaplar icin teşekkürler.

Ve birde eklemek isterim ki kusumun gozleri her zaman kirmizi degil bazen isiga bakinca kirmiziya yakin(koyu kirmizi gibi) gorunebiliyor onun disinda genellikle siyah gorunuyor.

Yazınızın sonunda bahsettiğiniz durumlar insanlar için geçerli. Her ne olursa olsun albinoluk hem insan hem de diğer canlılarda genetik bir bozukluktur ve bu hem yaşam kalitesini hem de süresini düşürür

Geri