Karadeniz Pet

Albino türü cift kuşum var çiftleştiler

Rabia Nur

Yeni Üye
Kuşlarım korkaklar kafese yaklaşmamdan bile korkuyolar buyuzden yumurtaların gelişimini kontrol edemedim erkek kuşum da disi kuşu besliyo ama bazen yemlik den yemek için aşağı iniyo dışı kuşum suan 18 . Gün ama bi gelişme yok yumurtalar çıkmadı ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz lütfen

Kafesin kapısını açık bırakın kuş çıktığı zaman dolu olup olmadığına bakarsınız.

Kontrol edin ışıkla hocam boşa yatmasin hayvan
Baktım bugün ve yumurtalarda damarlar gördüm umarım çıkarlar bu evreden sonra bi sıkıntı çıkabilirmi ilk deneyimim yardımcı olabilirmisiniz bundan sonraki süreç hakkında bilgilendirirmisiniz

sornaki süreçte kuş yatmazsa embriyo ölebilir

Kafesin kapısını açık bırakın kuş çıktığı zaman dolu olup olmadığına bakarsınız.
Kuşum sadece sabahın erken saatlerinde gündüzleri çok cikmiyo gece de herkes uyuduktan sonra cikiyo kafese onun dışında hep yuvada çok kalkmadı ama bazen korktuğu için kalktı yumurtalar da bozulma olabilirmi

Hocam iyi takip edin bir çok sıkıntı olabilir, ilk tecrübesiyse kuşların, anne kuluçkadan kalkabilir yavrular çıkar anne besleyemez kursak kontrolü yapman gerekir. Yavrular tüylenmeye başlar anne tüylerini yolabilir bunu ben yaşadım anneyi ayırdım hala baba bakiyor 30 günlük oldu en büyük yavru, takıldığın bişey oldukça sorabilirsin ben artık son evreye geldik yavruları yeme düşürmek ☺️

Hocam iyi takip edin bir çok sıkıntı olabilir, ilk tecrübesiyse kuşların, anne kuluçkadan kalkabilir yavrular çıkar anne besleyemez kursak kontrolü yapman gerekir. Yavrular tüylenmeye başlar anne tüylerini yolabilir bunu ben yaşadım anneyi ayırdım hala baba bakiyor 30 günlük oldu en büyük yavru, takıldığın bişey oldukça sorabilirsin ben artık son evreye geldik yavruları yeme düşürmek
Teşekkürler daha önce yavru baktıklarını söyledi aldığım kişi ztn uyumlu bi çift erkek kuşum bu süreçte biraz da olsa zayifladi anne ye iyi bakiyor galiba onun için onerebiliceginiz vitamin gibi şeyler varmi

Teşekkürler daha önce yavru baktıklarını söyledi aldığım kişi ztn uyumlu bi çift erkek kuşum bu süreçte biraz da olsa zayifladi anne ye iyi bakiyor galiba onun için onerebiliceginiz vitamin gibi şeyler varmi
Birde 18 . Gün bugün yavrular için mama hazirlamalimiyim yuvaya birakmalimiyim

Tecrübe edinmeden üretim yapılmasını tavsiye etmiyorum. Bu kolay bir süreç değil. En azından bilgi edinmek lazım. Yumurta sıkışabilir anne beslemeyebilir hepsini bilmek lazım

Geri