Karadeniz Pet

Alexander Iskender Papağanı çekirdek dışında yemi yemiyor.

Fatih284892

Yeni Üye
Merhaba bir Alexander İskender Papağanına sahibim. Şuanda 1 yaş 2 aylık. Gayet evcil ve sevecen bir kuş ancak yeminde sadece çekirdekleri yiyor ve tohumları birakıyor. Sadece çekirdek yemesinin zararlı olduğunu ve kuşu yağlandıracağını okudum. Elma, kayısı gibi meyveleri çok seviyor ve iştahla yiyor. Haftada 3 4 kez veriyorum. Ne yapmamı önerirsiniz ? Tohumla çekirdek vermeyip başka bir çeşit yem mi vermeliyim ? Son olarak kuşun cinsiyeti nedir ?

Boyun çevresinde belli belirsiz bir halka görüyorum ama emin de değilim çok baskın bir siyahlık da değil çünkü. Dolayısıyla dişi mi erkek mi anlamak için em doğru yöntem DNA testi olacaktır. Yine de erkek olduğunu düşünüyorum.
Pelet yem yedirmeyi hiç denediniz mi? Hem çok sağlıklı hem de yem seçme sorununa kökten çözüm.

Boyun çevresinde belli belirsiz bir halka görüyorum ama emin de değilim çok baskın bir siyahlık da değil çünkü. Dolayısıyla dişi mi erkek mi anlamak için em doğru yöntem DNA testi olacaktır. Yine de erkek olduğunu düşünüyorum.
Pelet yem yedirmeyi hiç denediniz mi? Hem çok sağlıklı hem de yem seçme sorununa kökten çözüm.

Yok daha öncd denemedim hangi markayı önerirsiniz ?

Yok daha öncd denemedim hangi markayı önerirsiniz ?
Versele laga bulabilirseniz çok iyi marka.
Papağanınıza taze meyve sebzeler de vermelisiniz. Ama hangilerini verebileceğinizi araştırıp bi öğrenir. Zehir de vermeyin. Beslenmeleri için taze meyve sebzeler gerekiyor. Ama avokado mesela asla vermemelisiniz. Kuşları zehirliyor. Araştırıp ona göre mevsiminde taze meyveleri de eksik etmeyin.

pelet yeme geçiş yapın.Geçiş yaparken normal yem ile karıştırıp verin yoksa pelet yemi kabul etmeyecektir.Çogu papağan peleti kolay kolay kabul etmez o yüzden mutlaka karıştırarak verin.Ayrıca yemligindeki çekirdekleri her gün 1 tane az olacak şekilde koyun zamanla daha az yiyecegi için yokluguna alışacaktır.Çekirdek bom boş bir ürün ülkemizde ucuz diye her papağan yeminde mevcut malesef.Sürekli kullanımda yağlanma yapıyor hayvanın ömrünü kısaltıyor.Çekirdegi sadece egitimlerde kullanın ödül olarak.Ayrıca meyve sebze için BU LİNKİ İNCELEYİN.

Acilen çekirdeği uzaklaştırın. Papağanlarin doğasında ay cekirdegi yok bile inatla ama firmalar ve insalar veriyor . Karaciğeri için ciddi risk taşıyor.

çekirdeği hemen kesmeyin yoksa hayvan yeni yemleri hiç kabul etmez.Günlük yemligine 10 çekirdek düşüyorsa 9 a düşürün ertesi gün 8 e düşürün ve diğer yemlerin miktarını arttırın.Çekirdek azalıp diğerleri artınca dogal olarak diğerlerinden yemeye başlayacak.Her geçen gün çekirdek sayısını azaltın ve sonunda ödül dışında vermeyin.

Versele laga bulabilirseniz çok iyi marka.
Papağanınıza taze meyve sebzeler de vermelisiniz. Ama hangilerini verebileceğinizi araştırıp bi öğrenir. Zehir de vermeyin. Beslenmeleri için taze meyve sebzeler gerekiyor. Ama avokado mesela asla vermemelisiniz. Kuşları zehirliyor. Araştırıp ona göre mevsiminde taze meyveleri de eksik etmeyin.
pelet yeme geçiş yapın.Geçiş yaparken normal yem ile karıştırıp verin yoksa pelet yemi kabul etmeyecektir.Çogu papağan peleti kolay kolay kabul etmez o yüzden mutlaka karıştırarak verin.Ayrıca yemligindeki çekirdekleri her gün 1 tane az olacak şekilde koyun zamanla daha az yiyecegi için yokluguna alışacaktır.Çekirdek bom boş bir ürün ülkemizde ucuz diye her papağan yeminde mevcut malesef.Sürekli kullanımda yağlanma yapıyor hayvanın ömrünü kısaltıyor.Çekirdegi sadece egitimlerde kullanın ödül olarak.Ayrıca meyve sebze için BU LİNKİ İNCELEYİN.
Merhaba Pelet Yem bugün geldi. Yem ile karıştirıp verdim yedi ancak yerken çekirdek gibi kırıp yiyor ve yarısından çoğunu yere düşürüyor ufak parçalara bölüp mü vermeliyim ?

Merhaba Pelet Yem bugün geldi. Yem ile karıştirıp verdim yedi ancak yerken çekirdek gibi kırıp yiyor ve yarısından çoğunu yere düşürüyor ufak parçalara bölüp mü vermeliyim ?

kırıp yemesi normal benim papağanımda öyle yiyor pelet yem normal yeme göre sert ve büyük oldugu için kırıp yemeleri normal.