Karadeniz Pet

Alexander Papağanım çiftleşme belirtisi mi gösteriyor ?

Fatih284892

Yeni Üye
Merhaba,

1 buçuk yaşında erkek bir Alexander Papağanı'na sahibim. Bugün her günki gibi kafesinden çıkardım dolaşsın diye. Direkt üstüme geldi ve eğilip tüylerini, kanatlarını hareket ettirerek hareketler yapmaya başladı. Üstüme beyaz bir şey bıraktı. Ve nereye gitsem benim üzerime gelmeye başladı. Kuşum ergenliğe mi girdi ? Eş almayı düşünmüyorum. Bu süreci nasıl geçirebiliriz?

Kuşunuz çiftleşme hareketi yapmış. Size yakın olması iyi bir şey, eş alırsanız size olan ilgisi kaybolur. Bu doğal bir süreçtir, kızışması geçince yapmayı bırakır. Papağan türlerine haftada 2 kez yulaf ile elma vermek ve banyo yaptırmak kızgınlığı azaltır fakat kuşların banyo yapma mevsimi geçti, kuşunuzu banyo yaptırmanıza gerek yok hasta olma riski yüksek.

Kuşunuz çiftleşme hareketi yapmış. Size yakın olması iyi bir şey, eş alırsanız size olan ilgisi kaybolur. Bu doğal bir süreçtir, kızışması geçince yapmayı bırakır. Papağan türlerine haftada 2 kez yulaf ile elma vermek ve banyo yaptırmak kızgınlığı azaltır fakat kuşların banyo yapma mevsimi geçti, kuşunuzu banyo yaptırmanıza gerek yok hasta olma riski yüksek.
Tamam teşekkür ederim öneriniz için uygulayacağım.