Karadeniz Pet

Alex'den birkaç yeni resimm

• Konbuyu başlatan Umut Türkpençesi
  • Başlangıç tarihi
U

Umut Türkpençesi

Guest
5oL5bA.jpg
[/url][/IMG]

mr4Yvy.jpg
[/url][/IMG]

g4237L.jpg
[/url][/IMG]

g423N2.jpg
[/url][/IMG]

Maşaallah çok güzel hareketler bunlar ama kuşunuz dişi güle güle besleyin

Sizindemi kaplumbağaniz var, benimde 2 adet var cok tatlılar maşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:24 -->-> Daha önceki mesaj 01:23 --

Ama gerekmedigi sürece akvaryum dışına cikarmanizi onermem

Aynen satışı yasak bence iyi oldu böylesi bakmayi bilmeyenler zevk icin alanlarin onune geçildi. Benimde 2 senedir var. Cokda masrafli hayvanlar ama cok sempatikler :)

Tüh, gerçekten yasak mı? Sebebi nedir? Ben de tamah ettim görünce. Maşallah bu arada.

evet . kaplumbağa beslemek ayrı bir zevk . umarım sizinki de benimkide uzun yıllar bize arkadaşlık ederler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:32 -->-> Daha önceki mesaj 01:31 --

Ülkeye getiriliş şekilleri sağlık acısından uygun olmadıgından . belki petşoplarda görmüşünüzdür zamanında . üst üste hep . bakımı falan fazla önemsenmiyordu aylar önce satış yasağı geldi . ama eğer arıyorsanız . sahiplendirme yapabilirsiniz bazı sitelerden

Tüh, gerçekten yasak mı? Sebebi nedir? Ben de tamah ettim görünce. Maşallah bu arada.

Aynen öyle inşallah bakalim 25-30 yıl yaşayabilirler kısmetse artik.
Evet yasak çünkü ilk satışı oldugu zamanlar petshoplarin konuya aşina olmadiklari icin insanlari yanlış yonledirdi. Hayvanı bunlar büyümez, plastik kapda yasar diyerek kandirdilar. 2 aya kalmadanda hayvanlar mefta oldu tabi. Hayvan 5 tl ye satılıyodu ama inanin masrafi 250 tl oluyo.

7 Aydır aradığım show jumbo 22 aralıkta elime geçti. Daha iki aylık değil. Verdiğim para kimine çok gelse de sonunda Allah affetsin, içime sinen kuşu sahiplendim. Ömrü uzun olsun inşallah. Ama şu kaplumbağa olayına el atıp sahiplenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

hayırlı olsun . istediğiniz canlıya kavuşunca verdiğiniz para veya harcadığınız masraf pekte önemli olmuyor . benim kuşum günde 1 kraker yiyor . biraz iştahlı ama ben hiçbirzaman masrfatan kaçınmadım . onu alıp bakıyorsam herşeyini de sonuna kadar karşılıcam bunun bilincindeyim . kuş besleyen arkadaşlarda kuşları arada kafesten cıkartırlarsa cok sevinirim . kanatlı hayvanların uçamaması cok kötü birşey . benimki kafesi otel olarka kullanıyor yeme içme ihtiyacı sadece . ben nerdeysem evin orasına gelebiliyor bu alışkanlıgı beni ona daha cok bağladı :) kapı caldıgında kapının koluna konup geleni merak ediyor :)

Maşallah alexe ancak kuşunuz dişi nur hanımın dediği gibi alexandra yada kısaca alexy deyin gitsin :D

alex ismi yüce kaptandan geliyor . onun gidişiyle bana gelişi aynı güne denk geldi :)

7 Aydır aradığım show jumbo 22 aralıkta elime geçti. Daha iki aylık değil. Verdiğim para kimine çok gelse de sonunda Allah affetsin, içime sinen kuşu sahiplendim. Ömrü uzun olsun inşallah. Ama şu kaplumbağa olayına el atıp sahiplenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Ankarada olsaydınız sahiplendirebilirdim