Karadeniz Pet

Amazonica papağanım

Scarlett

Yeni Üye
Merhaba, Çiko bizim ailemizin yeni üyesi olan 10 aylık bir amazona amazonica papağanı. Daha önce hiç kuş deneyimim yok birkaç sorum olacak..
Alırken omzumuzda kolumuzda geziyordu eve geldiğimizde sevdirmedi bizde zorlamadık. Ama sürekli şansımı denedim ve 3.gün sevdirmeye başladı. Birde petshop bize mavi bir su verdi haftada 1 ver dedi. Birde vitamin verdi onuda haftada 1 ver dedi. Mavi suyu verdiğim gün birde sokaktan dal getirdik çok sevdi çok oynadı kemirdi vs. Ama kakası katı siyah beyaz çizgiliye döndü. Veteriner dalı kaldır başka birşeyde verme yemi dışında dedi. Başka birşey vermeyi kestim dalı kaldırdım yinede geçmedi. Petshopa gittim kum almaya oda mavi sudan olduğunu söyledi. Ne yapmalıyım? Kabız gibi çok zorlanıyor yaparken..

İkinci sorum ise henüz ele gelmediği için eğitim içinde tam alışmadan zorlamak istemiyorum. Bütün gün kafesin üstündeki tüneğinde duruyor. Mama için bile aşağı inmiyor ve yemini suyunu tüneğin yanına almak zorunda kalıyorum. Akşamda uyumadan önce soğuk olmaması için kafesine sokmak istiyorum ama maalesef sokamıyorum. Korkmasın istiyorum ama olmuyor girmiyor. İçine elma koyup soktum bir kaç kez ama şimdi dıiından gidip alıyor elmayı. Oyuncaklar aldım içeriye taktım dışındayken oynuyor ama kesinlikle girmiyor. Bana olan güvenini sarsmadan nasıl sokabilirim? Endişem üşümesi kadese girerse üstüne örtü örtebilmek..

Birde eğitim vs için bu türle ilgili hiçbirşey bulamıyorum. Hangi türle benzerdir ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler 😊

Mavi su diye aldığınız ürün nedir ne için aldınız ismi vs bir bilgi var mı? Toksit etkisi yapmış olabilir.

Dışkı pek iç açıcı değil siyah dışkı genel olarak iç kanamada görülür sindirim sistemi ile alakalıdır.

Kanatlılardan anlayan veteriner hekim varsa yakınlarınızda danışmanızı öneririm, Probiyotik varsa elinizde probiyotik takviyesi yapınız dışkının durumuna probiyotik sonrası tekrar bakalım.

Mavi suyun içinde yağlar vs varmış kendisi karıştırıp veriyor tam olarak ne olduğunu bilmiyorum haftada 1 kez vermemi söyledi. Kendisi öyle yapıyormuş çünkü. Veterinerle şindi tekrar görüştüm. Mavi suyu kes endişelenecek birşey yok arada oluyor böyle dışkı dedi. Başkada kabatlılardan anlayan veteriner yok burada [emoji3064]

VOG-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mavi suyun içinde yağlar vs varmış kendisi karıştırıp veriyor tam olarak ne olduğunu bilmiyorum haftada 1 kez vermemi söyledi. Kendisi öyle yapıyormuş çünkü. Veterinerle şindi tekrar görüştüm. Mavi suyu kes endişelenecek birşey yok arada oluyor böyle dışkı dedi. Başkada kabatlılardan anlayan veteriner yok burada [emoji3064]

Büyük ihtimalle mavi su yüzünden dışkı anormalleşti. Vitamin, probiyotik dışında ürün kullanmamaya özen gösterin kuşların sindirim sistemi biz insanlar gibi değil yağları sindirmeleri çok zordur ve sindirim sisteminde büyük sorunlara yol açar. Probiyotik takviyesi yapın bağırsak florası daha çabuk düzelir.

Nereden temin edebilirim probiyotiği ve marka önerebilir misiniz

Marul veya maydanoz sapı verebilirsiniz.Adı,markası belli olmayan sağlık ürünlerini kullanmayın.

Sanırım procid denilen probiyotik mavi su dediğim.. Emin değilim ama. Maydanoz sapı veriyorum hergün, marul vermedim henüz.

Sanırım procid denilen probiyotik mavi su dediğim.. Emin değilim ama. Maydanoz sapı veriyorum hergün, marul vermedim henüz.

Emin olmadığınız ürünleri kullanmayın.Maydanoz sapını ve marulu bağırsakları çalıştırdığı için önerdim.

Emin olmadığınız ürünleri kullanmayın.Maydanoz sapını ve marulu bağırsakları çalıştırdığı için önerdim.
Melih bey sorunu buldum 🤦🏻‍♀️ elma yemekten olmuş. Azıcık veriyordu kızım alışsın diye, dün hiç verdirmedim. Bugün tamamen düzeldi. Yinede maydanoz sapıda veriyorum hergün. Teşekkür ederim

Melih bey sorunu buldum 🤦🏻‍♀️ elma yemekten olmuş. Azıcık veriyordu kızım alışsın diye, dün hiç verdirmedim. Bugün tamamen düzeldi. Yinede maydanoz sapıda veriyorum hergün. Teşekkür ederim
Elma asitli bir meyve dokunmuş olabilir.Maydanoz sapını da her gün vermeyin.Haftada 2 kere verin.Haşlanmış yumurta,havuç rendesi,muz,ceviz içi,çiğ badem içi bunları da haftanın günlerine dağıtarak verebilirsiniz.
Rica ederim. :)

Elma asitli bir meyve dokunmuş olabilir.Maydanoz sapını da her gün vermeyin.Haftada 2 kere verin.Haşlanmış yumurta,havuç rendesi,muz,ceviz içi,çiğ badem içi bunları da haftanın günlerine dağıtarak verebilirsiniz.
Rica ederim. :)
Tamamdır çok sağolun 😊

Geri