Karadeniz Pet

Anne babayı ayirdim

yetkin58

Yeni Üye
İyi günler en büyük yavru 20 günlük 4 yavru var altında bugün 1 küçük yavru ölmüş diğer kuslardada tüy yolunma sorunu varmış öyle dediler annemi yoldu babamı yoldu bilmiyorum dişiyi başka kafese aldim erkek sizce yavrulara bakarmı

Kesinlikle bakmaz diye bir durum yok. Tecrübesine ve huyuna bağlı. Benim erkek kuşum son kuluçkada kendi besledi tamamen. Dişi hiç ellemedi. Normal bir durum değil bu ama örnek veriyorum. Kursaklarını sürekli kontrol edip şırınga maması verirseniz(versele laga a21 örn) hallolur. Şu günlerde yapacak bir şey de yok zaten :D evinizde yavru besleyebilirsiniz. Geçmiş olsun ölen yavrucak için. Umarım geri kalan sağ salim yuvadan atlar, kendi başlarına yaşar duruma gelir.

Kesinlikle bakmaz diye bir durum yok. Tecrübesine ve huyuna bağlı. Benim erkek kuşum son kuluçkada kendi besledi tamamen. Dişi hiç ellemedi. Normal bir durum değil bu ama örnek veriyorum. Kursaklarını sürekli kontrol edip şırınga maması verirseniz(versele laga a21 örn) hallolur. Şu günlerde yapacak bir şey de yok zaten :D evinizde yavru besleyebilirsiniz. Geçmiş olsun ölen yavrucak için. Umarım geri kalan sağ salim yuvadan atlar, kendi başlarına yaşar duruma gelir.

Amin inşallah dişiyi tekrar kafese attım şuan bı problem yok bitane ufak yavruyu kaybettik diğerlerinde bı sorun yok onunda ezildiğini tahmin ediyorum küçükler altta büyükler sürekli üste duruyor birbirlerine sürekli yapisiklar
IMG-20200420-074321
jpg resim
IMG-20200420-074312

20günlük yavru için gelişimi nasıl sizce

Amin inşallah dişiyi tekrar kafese attım şuan bı problem yok bitane ufak yavruyu kaybettik diğerlerinde bı sorun yok onunda ezildiğini tahmin ediyorum küçükler altta büyükler sürekli üste duruyor birbirlerine sürekli yapisiklar
IMG-20200420-074321
jpg resim
IMG-20200420-074312

20günlük yavru için gelişimi nasıl sizce
İnternetteki 30 günlük yavru gelişimi videolarını izleyebilirsiniz. Az buçuk fikir verir. Benim gözüme biraz geri kalmış gibi geldi. İyi beslemediğinde olması çok doğal. Yanık kalmak gibi bir terim kullanıyorlar. Daha sonra da düzelmiyor diye biliyorum. Akranı kuşlardan daha küçük kalıyor. Bu kuş için geçerli değildir belki, genel konuşuyorum. Bence mama takviyesi yapın mutlaka. Şırıngayla kursağına basabilirsiniz. Annesi veyahut babası zarar veriyorsa da mecburen ayıracaksınız hocam. Stres oluşacak sürekli, belki tekrar kızıştı yuvayı boşaltmak istiyor. Yumurtlayacak belki. Her şey olabilir. Göz göre göre koymayın derim ben zarar veriyorsa. Siz besleyin derim ben.