Karadeniz Pet

anne kuş çok keyifsiz

merve ölmez

Yeni Üye
merhaba, 15, 12 ve 10 günlük yavrularım var. anneleri çok iyi bakıyor. ancak bugün anne kuşun çok keyifsiz ve durgun olduğunu fark ettim. temizliklerine mamalarına vitaminlerine ve bulundukları ortamın sıcaklığına da dikkat ediyorum. herhangi bir ishal ya da hastalık belirtisi de görmedim. Anne kuşun böyle olmasının nedeni ne olabilir?

teşekkürler cevabınız için, umarım kısa sürede atlatır. ayrıca yapmam gereken bir şey var mı peki bu durumda ?

k
merhaba, 15, 12 ve 10 günlük yavrularım var. anneleri çok iyi bakıyor. ancak bugün anne kuşun çok keyifsiz ve durgun olduğunu fark ettim. temizliklerine mamalarına vitaminlerine ve bulundukları ortamın sıcaklığına da dikkat ediyorum. herhangi bir ishal ya da hastalık belirtisi de görmedim. Anne kuşun böyle olmasının nedeni ne olabilir?
karni ac olabilir benim disi kus 2. kuluckasinda ayni sizin gibi yavrulara bakarken halsiz oldugunu ucmakta zorlandigini farkettim erkek disiyi beslese de disi kus 1 dakikaligina disari mama ve yem yemek istediginde erkek rahat vermiyordu ve disi 1 tane bile yem yiyemeden yuvaliga geri kaciyodu bende acliktan olabilcegini dusundum bu halsizligin. tam yuvanin onune yem ve mama koydum orda rahatca yem ve mama yedikten sonra disi kendine geldi canavar gibi oldu yine. sizinki kus da belki acliktan halsizdir
tabi baska sorunlar da olabilir.

evet dediğiniz durum tıpatıp benim kuşlarımda geçerli. erkek kuş bırakın yem yemeyi su içmesine bile izin vermiyor neredeyse. şu an mama ve su yuvaya çok yakın yerde duruyor ama yine de durum aynı, erkek kuş rahat vermiyor. acaba minik bir kapta yuvanın içine yem koysam sıkıntı olur mu?

evet dediğiniz durum tıpatıp benim kuşlarımda geçerli. erkek kuş bırakın yem yemeyi su içmesine bile izin vermiyor neredeyse. şu an mama ve su yuvaya çok yakın yerde duruyor ama yine de durum aynı, erkek kuş rahat vermiyor. acaba minik bir kapta yuvanın içine yem koysam sıkıntı olur mu?
Açlıktan o zaman ben tam yuvanın deliğinin onune koydum disi yuvanin deliginden inmeden yiyebiliyor mamasini benim erkek kus karismiyo oraya olmadı erkeği ayırın açlıktan ölmesin kus.

Yuvasına yem koymayın dışı kus orayı temiz tutmak ister.

erkek kuşu belirli aralıklarla ayırıyorum kafesten artık, dişi rahat rahat suyunu içip yemini yedikten sonra geri koyuyorum. teşekkür ederim yardımınız için söylediklerinizin faydasını gördüm sağ olun.

Geri