Karadeniz Pet

Anne kuşuma destek olmalı mıyım ?

ÇağlaK.

Yeni Üye
Merhabalaar hayırlı ramazanlar, formu uzun zamandır takip ediyorum artık inşAllah hep aranızdayım biraz kafanızı şişirirsem özür diliyorum abiler ablalar :). (25 yaşındayım )

Geçen hafta jumbo çift satın aldım, tanıdık bir kardeşten. Jumbo olduğunu söyledi.
7 yumurtamız vardı 2. Si bugün sabah çıktı..
Anne tecrübeliymiş fakat kursakları sabah mercimek kadar doluydu 3 saattir tamamen boş bu beni endişelendiriyor.

SORUM 1 : Yuvalığa hergün yumurta maması konursa baba kızışırmı, kaç günde bir koymak lazım.
SORUM 2 : Yavruları kendim kürdanla cici bebe yumurta sarısıyla beslemeli miyim. Anne o arada dışarı çıkmıştı normalde çok ilgili şükür ki yatıyor ediyor.
Şimdiden çok çok sağolun bi kardeşiniz olarak artık buralardayım. Bir MağşAllah ınızı alırız miinnaklarla.

Ekli dosyalar

• 233D893B-8D14-4D2A-813D-EA05C9C3BE72.jpeg
    233D893B-8D14-4D2A-813D-EA05C9C3BE72.jpeg
    76.3 KB · Görüntüleme: 20
SORU 1 : yavrular olduğu için her gün mama koyun. Ama kızıştırıcı olmasın. Mesela havuç koymayabilirisniz.
SORU 2 : evde elle besleme maması yapıp yavruları besleyebilrisiniz. Ama biraz daha zaman tanıyın dişi kuşa. Beslemezse beslersiniz SİZ. MAŞALLAH

SORU 1 : yavrular olduğu için her gün mama koyun. Ama kızıştırıcı olmasın. Mesela havuç koymayabilirisniz.
SORU 2 : evde elle besleme maması yapıp yavruları besleyebilrisiniz. Ama biraz daha zaman tanıyın dişi kuşa. Beslemezse beslersiniz SİZ. MAŞALLAH
Sabah 9 gibi az vardı kursağında kaç saattir yokya ölürler diye korkuyordum. Geceye kadar bekliyeyim. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun..

Geri