Karadeniz Pet

Anne kuş yavruların tüylerini yolmus kökleri kanamis

Oe2696

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar acil yardım, annesi yavruların başındaki tüyleri yolmus kökleri kanamis biraz ne yapmam lazım ayırayim mı devam eder mi yavruları dövmeye ??

Yavrular en küçük 17 günlük ayırdım anneyi baba normalde yuvaya çok girmiyordu inşallah besler

Yavruları dövmez ama tüyleri yolmaya devam eder.
Yavrular ne kadarlık? 15 gün geçmişse anneyi ayırın baba baksın.
Hocam baba beslememis, anneyi koydum kafese yine yuvadsn bağırislar geldi aldım hemen, elle zar zor besledim

Anne babanın tekrar çiftleştiğine şahit oldunuz mu

Strese girdi demek anne kuş, yavrularda çok ciddi hasar yoktur inşallah

Yavruları dövmez ama tüyleri yolmaya devam eder.
Yavrular ne kadarlık? 15 gün geçmişse anneyi ayırın baba baksın.
Levent hocam elimde su şekil düz aparat var direk kursaktan besleme yapayım mı ? Daha önce hiç yapmadım ama videoları izledim. Bu yavrular 17,18,20 günlükler sıkıntı olur mu ? Kaşıkla beslemeye çalıştım bugün ama tam yemediler

Strese girdi demek anne kuş, yavrularda çok ciddi hasar yoktur inşallah
Çok ciddi hasar yok biraz tüyleri yolmus okadar iyiler yani ama nasıl besliycem bilmiyorum, babaları arada giriyor yanlarında ama ya hiç beslememis yada çok az besleyebilmis.

Yavruların fotoğrafını atar mısınız direkt kursak beslemesine gerek yok bence eğer daha önce yapmadıysanız, şırınganın ucuyla yavaş yavaş sıksanız yerler diye düşünüyorum videolarda görmüştüm öyle güzel yiyen kuşlaenvar6

Yavruların fotoğrafını atar mısınız direkt kursak beslemesine gerek yok bence eğer daha önce yapmadıysanız, şırınganın ucuyla yavaş yavaş sıksanız yerler diye düşünüyorum videolarda görmüştüm öyle güzel yiyen kuşlaenvar6
Şuan evde değilim geçince atarım, evet kaşıkla da sıringayla da denedim çok zor oluyor ve kursakları doğru düzgün dolmuyor

Levent hocam elimde su şekil düz aparat var direk kursaktan besleme yapayım mı ? Daha önce hiç yapmadım ama videoları izledim. Bu yavrular 17,18,20 günlükler sıkıntı olur mu ? Kaşıkla beslemeye çalıştım bugün ama tam yemediler
@Levent ACAR görsel eklemeyi unutmuşum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-13-10-54-07-060_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2021-08-13-10-54-07-060_com.whatsapp.jpg
    302.8 KB · Görüntüleme: 45
Babanın beslemesi lazım. O şimdi anne yuvalıkta sanıyordur. Yuvalığa dal darı koyun. Ucunu delikten görsün. Girip yer yavruları besler.
Hiç beslemiyorsa videoda izlediğiniz gibi besleyebilirsiniz. Aslında 17 günlük olmuş yavru kaşıktan da yer.
Hocam baba yuvaya giriyor yanlarina ama sabah yabrularin kursakları dolu değildi annesinin beslediği gibi. Anneyi koysam geri sıkıntı olur mu? Bide bu yuvaları kaç saatte bı beslemem lazım elle

Günde en az 3 kez beklemelisin. Anneyi koyma. Tüyleri yolan o, yine yapacak.
Babanın belemesini bekle. Akşama kadar beslemezse sen beslersin akşam.
Anne kadar doldurmaz belki kursaklarını ama yaşarlar sonuçta. Sen beslemeye başlarsan baba hiç bakmayabilir sonra.

Tamam hocam, bide videolar daki aparatlar hep eğimli bendekiler düz, sorun olur mu

Bildiğim kadarıyla kuşun yüzü bize dönükken gaganın sağından sokup sola yönetiyoruz çapraz şekilde, kursak solda emin olmadan mamayı basmayın

@Levent ACAR hocam bu durum için annenin yağ ihtiyacından kaynaklı kafese kuyruk yağı as diyenler var yada yavrulara acı bı sprey varmış onu sık diyen siz ne diyorsunuz bunun için ? Baba beslemiyor yavrular da kaşıkla çok az yiyor. 20 günlük yavrular heba olacak üzülüyorum

Şırıngayı kullanamıyorsanız petshop veya üreticiye götürün o beslesin hem siz de öğrenmiş olursunuz.