Karadeniz Pet

Anne yavruyu beslemiyor... acil yardım....

ahmet642

Yeni Üye
1 çift jumbo muhabbetim var. 6 yumurtadan ilki dün akşam çıktı. ancak çıkışından 6 saat sonra yavrunun kursağı boş ve annenin önünde duruyordu. gece yavruyu aldım elime buz gibiydi. mama hazırlayıp enjektörle yavruya damlatarak yedirdim. geri yumurtaların arasına bıraktım. sabah baktığımda. anne sadece yumurtaların üzerinde duruyor. yavruya bakmadığını fakkettim. kursak sıfır. sorun ne olabilir sizce....

Kuşlar ilk yavruyu bazen yadırgayabilirler bu durum anormal degil normaldır çok aşırı derecede rahatsız etmeniz pek uygun degil 1 2 gün içinde anne beslemeye başlayacaktır sizde 2. yavru çıkana kadar diger yavruyu elle beslemeye devam edin ayrıca kuşların ammasınıda vermeyi ihmal etmeyin umarım herşey yoluna girer

bakıcı kan dedimiz olay işte kuşlar bakıcı kana sahip değilse bakmazlar

Insaallah bakarlar az bir sey yedirse yeter suan yemekten cok sicaga ihtiyaclari var

çok teşekkür ederim. cevaplarınız için. 2 defa sağlam olarak mama verdim.(mamayı petçiden aldığım
King Elle Besleme Yavru Kuş Maması

ndan yumurta sarısıyla karıştırıp verdim) yanına koydum. yuvadan yumurta karıştırma sesleri geliyor arada bir yavru ses veriyor. inşallah bakar.

kuşlar 3 ay önce 2 yavruyu bakmadan ölüme terketti. 2 tanesi çıkmıştı. birini 5 gün kadar baktı. 2 yavruya 1 gün belki. sonra dişi yuvayı terketti. bu seferde aynısı olur diye kontrol ediyorum. mümkün olduğunca rahatsız etmemeye çalışıyorum. sıcaklığı sabit tutmak için uğraşıyorum. malum kış ayı.

gelişmeleri yazarım.

Eğer yavru bir müddet soğuk kalmışsa anne kuş o yavruyu yumurtaları da sogumamasi için hep uzaklaştırmaya çalışacak yavruyu da kolay kolay altına almayacak yavruyu nefesinizle isitmayi deneyin önce eğer varsa başka çiftin altına yoksa da mecburen annesinin yanına koyun ayrıca yeni yumurtadan çıkmış bir muhabbet kuşunu anne kursak sütünden başka hiç birşey besleyemez

Arkadaşım merhaba.Umarım anne beslemeye başlmıştır.
Elle besleme maması adı üstünde elle sen vereceksin.
Onun hazırlanış tarifine uyarak elle besleme aparatıyla soldan direk kursağına basmalısın.
Yoksa önüne koyarak olmaz malesef.Yada damlatarak.

yardımlarınız için teşekkürler. sabah annenin yanında aldım kursak boşalmıştı. gene beslememiş. sadece üzerine yatıp sıcak tutuyor. mamayı verdim. başka yavru şıkarsa bakma ihtimali var mıdır?

Geri