Karadeniz Pet

Anne yine yavruları yoluyor ?

Oe2696

Paylaşımcı Üye
İkinci kuluçka 4 yavru var en büyüğü 16 en Küçük 10 günlük. Geçen kuluçkada da anne yolmaya başlamıştır ayırdım babası baktı. Şimdi yine ayırdım anneyi ama başka kafesim yok geçen kuluçkadadan yavrumun biriyle baba aynı kafeste yavrularda yuvada. İnşallah besler yine babaları

İkinci kuluçka 4 yavru var en büyüğü 16 en Küçük 10 günlük. Geçen kuluçkada da anne yolmaya başlamıştır ayırdım babası baktı. Şimdi yine ayırdım anneyi ama başka kafesim yok geçen kuluçkadadan yavrumun biriyle baba aynı kafeste yavrularda yuvada. İnşallah besler yine babaları
Babada anaç bu yüzden şanslısınız besler bence, anne neden öyle yapıyor acaba onu çözmek lazım

İyot eksikliğinde yavru yolması yaşanabiliyor diye biliyorum. Buna yönelik bir takviye yaptınız mı?

Himalaya tuz bloğu var onu kullanabilirsiniz. Karlie markasının iyotlu tüy yolma engelleyici gaga taşı var onuda deneyebilirsiniz ben link bırakıcam örnek olarak siz kendinize uygun gelene bakarsınız. Yalnız kuşta aşırı bir tüketim görürseniz izin vermeyin kafesten geri alın taşları aralıklı verin çünkü iyotun fazlasıda zehirler.

Yarın sorayım iyotlu gaga taşı petshoptan. Anneyi alsam mı acaba kafese yoluyor ama en azından besliyorda

Yarın sorayım iyotlu gaga taşı petshoptan. Anneyi alsam mı acaba kafese yoluyor ama en azından besliyorda
Baba besliyorsa ve ayırdıysanız babaya bırakın biraz dişiye iyot takviyesi yaptıktan sonra tekrar birleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Baba şuan beslemedi hiç 3 saat falan oldu. Geçen kuluçka beslemisti ama

İyot kemirme taşı alın kafeste bulunsun, iyot damlası önermiyorum yanlış dozda uygulandığında ölüme rahatlıkla götürebiliyor.
Hocam jungle marka mineral blok koydum kumu var kalamari var bugün bide dediğim gibi taş şekilde kaya tuzu koydum

@Soran Kişi anne yine yoldu ayırdım inşallah babası bakar yavrulara. Buda kırmızı göz yavrumuz ne olacak anlamadim kafasında ve kuyruğunda sariliklar var kanatları beyaz ama
Screenshot_2021-11-28-14-39-02-377_com.miui.gallery.jpg