Karadeniz Pet

Annesi yumurtadan yavruyu çıkarırken yaraladı...

Cihat Ökten

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı akşamlar...
Daha forma henüz kayıt oldum,sizlerden yardım alabilmek için.
Başıma çok kötü bir olay geldi. Benim kuşum 21 gün önce ilk yumurtasını yapmıştı ve bugün yavrunun yumurtadan çıkması gerekiyordu az önce yuvadan sesler gelmeye başladı hemen açıp baktım yavru yumurtanın bir kısmını kırabilmiş ama yanlış tarafından kırmış yumurtadan çıkamıyordu. Anne kuş gagasıyla ona yardımcı olup çıkarmaya çalışıyordu ama oda çıkaramadı biraz bekledikten sonra artık müdahale etmem gerektiğini düşündüm ve yuvanın kapağını açıp yavruyu yumurtadan çıkardım. Fakat yavrunun arka tarafında yara ve kan vardı,dikkat ettim annesinin de gagası kan olmuştu.Annesi yavruyu çıkarmaya çalışırken onu yaralamış,yavruyu yuvaya koydum annesi aldı altına ama yavruya çok üzüldüm,yaşamasını istiyorum ne yapmam gerek bir fikrimde yok.
Yardım edebilirseniz çok memnun olurum.

sen dokunma kafanada takma bişey olmaz rabbimin izni ile herşeyle anne ve baba ilgilencek. sık sık bakma rahatsız etme. sularına vitamin ekle ek olarakda mama kullan. kendin yap mamayı

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Hepsini dikkate alıcam

İnşaallah yavrunuz yaşar anne onu dikkatli cikarirdi sizin mudahalenizle göbek kısmında sıkıntı olabilir inşaallah olmaz

Kesinlikle dokunmayin göbek olayi cok tehlikelidir doğasi geregi gobek kuruyunca kendisi cikacaktir insallah saglikla buyur ufaklik :)

Teşekkür ederim. Çok şükür sağlığı şuan yerinde.
Haklisınız mudahele etmem pek doğru değildi ama bundan önceki dönemindeki yumurtalarından birinde yavruyu yumurtadan çıkaramamıştı ve yavru ölmüştü.
O zaman müdahele etmemiştim çıkarı diye düşünmüştüm ama malesef çıkaramadı bu seferde aynısı olmasından korktum.
Ama Allaha şükür sağlığı yerinde yavrumuzun. Sizlerede çok teşekkur ederim ilginizden dolayı.
Yavru hakkında rapor vermeye devam edeceğim :)

Geri