Karadeniz Pet

Antalya İlinde Üretim Aşamaları

preperia

Yeni Üye
Merhaba abilerim kardeşlerim. Ben Antalya ilinde ikametkah etmekteyim. adliye personeliyim lazımlık birşey olursa yardımcı olurum :)
Neyse konuma geleyim. yeni kuş üretimine başlayan bir kardeşiniz olarak sizlere de sorularım var. benim 2 çift çekoslavak eşlerim var. bir de tek yerli dişim var ona da bir erkek alıcam ve üretim için kolları sıvayacağım. çeklerim gelişmiş kuşlar 1-1.5 yaş civarı.
Antalya ilinde malum nem yüksek. Buhar makinası almalımıyım. Kuşlarıma 160 CM en 160 CM Genişlik 200 CM kapalı bir alan yaptırıp bir odama koymayı düşünüyorum (Soğuk ve sıcak durumunu dengelemek için) bu alanın kapısı olacak ama öyle sabit değil sabah 8 açılacak akşam 8 kapanacak bu saatlerde ne kullanmam gerekli.

http://www.hepsiburada.com/weewell-whc752-soguk-ve-sicak-buhar-makinasi-p-AILEWEEWHC752 şöyle bir cihaz buldum soğuk sıcak olarak. Bunu alsam yaz-kış işimi görür mü? ya da klimalı bir odada yazın 28 derece sabit buhar makinası ile
kışın 24 derece sabit buhar makinası ile olabilir mi? Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. bu forumu çok sevdim hayvanları seven insanlar dolu Teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar dilerim.

İlk 2 resim yerli mubişim sistemde kayıtlı varmış resmi :D
Diğer 3 resim nişanlımın kuşları çok sevdi onları.
onun altında ki diğer 3 resimde benim aşklarım bende onları ayrı seviyorum hele elime alıp alıp seviyorum :D bilezikte mevcut onlarda ama önemi yok benim gözümde :)

Ekli dosyalar

• IMG_5445.JPG
    IMG_5445.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_5447.JPG
    IMG_5447.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_5501.JPG
    IMG_5501.JPG
    2.5 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_5502.JPG
    IMG_5502.JPG
    2.4 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_5503.JPG
    IMG_5503.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_5506.JPG
    IMG_5506.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_5509.JPG
    IMG_5509.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_5513.JPG
    IMG_5513.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
ben bunun alt modeli whc 730 kullanıyorum fiyat 170-200 arası oda termostatlı

Hayırlı ugurlu olsun insallah allah utandirmasin bol yavrular alın ınsallah bende giriştim suan 4 çift ile resimleri ekleyecegim aşama aşama ama benimkisi kesinlikle tam amatör işi nem isı allah ne verdiyse yem vitamin kaliteli almaya dikkat ediyorum haftada 1 kere yumurta ve mama veriyorum ama sizin kuşları varsa fotoları görmek isteriz .

Hayırlı olsun ben mersinde üretim yapıyorum ve bugüne kadar nem cihazına ihtiyacım olmadı bence Antalya'da da ihtiyaç olmaz. Bence boşa masraf etmeyin. Oda sıcaklığını 16-17 derece altına düşürmemeye özen gösterin ısıtmada ufu kuşanırsanız da direk ısıya mağruz kalmasın kuşlar. Çarpıyor ve ölüme sebeb oluyor.

Hayırlı olsun ben mersinde üretim yapıyorum ve bugüne kadar nem cihazına ihtiyacım olmadı bence Antalya'da da ihtiyaç olmaz. Bence boşa masraf etmeyin. Oda sıcaklığını 16-17 derece altına düşürmemeye özen gösterin ısıtmada ufu kuşanırsanız da direk ısıya mağruz kalmasın kuşlar. Çarpıyor ve ölüme sebeb oluyor.
Herkese çok teşekkür ederim cevaplarından dolayı. hemen fotoğraflarını ekliyorum konuya :) güzel kızım yerli olan diğer evimizde şuan çekemiyorum :)

Mersinli güzel abicim sen bana yardımcı olacak insansın gibi geliyorsun :) odamda klima var ben bundan dolayı ortam kuruyor diye düşünüyorum da ondan almak istedim. klima ile yazın da 27 dereceye ayarlar açık bırakırım. kışın antalya da 18 derece çocuk oyuncağı gibi geldi valla bana ben 24-25 yaparım diyordum :) abi şimdi ben yazın ayırayım mı yavru alayım mı şuan yarın mamalara başlayacaktım. salona kapalı bir ortam yapıp ısıtıcı ile koruyacaktım bir yanı cam olacaktı içeride ısıtıcı ve nem cihazı. ama sizin o değerli bilgilerinizle ile inşallah güzel şeyler yapabilirim.

Normal muhabbet üretim sezonu hazırlanın bası yada ortalarına doğru kapanır. Temmuz Ağustos aylarında kuşlar dinlendirilir. Eylül ayında üretim için yeni sezon başlar. Yazın yavru almak kuşları çok yorar

Normal muhabbet üretim sezonu hazırlanın bası yada ortalarına doğru kapanır. Temmuz Ağustos aylarında kuşlar dinlendirilir. Eylül ayında üretim için yeni sezon başlar. Yazın yavru almak kuşları çok yorar
hocam o zaman şuan yavru almam sıkıntı olmaz. hazirana kadar bir kez yavru alsam yeterde artar bana zaten :) bir de klima ile devam mı edeyim yoksa normal bir ısıtıcı ile mi yapayım ki sıcaklıklar artık gelmeye başladı 5-10 güne geceleri bile sıcaklık 10 derece altına inmez diye düşünüyorum. nem makinası gereksiz diyorsunuz yani. tekrar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :)

Isı ve nem ölçer varmı ve su anda oda sıcaklığı 15-16 derece oluyor geceleri bundan dolayı klima kullanmayın çok soğuk olursa kuşları çarpmayacak şekilde kullanırsınız.

Isı ve nem ölçer varmı ve su anda oda sıcaklığı 15-16 derece oluyor geceleri bundan dolayı klima kullanmayın çok soğuk olursa kuşları çarpmayacak şekilde kullanırsınız.
klima çarpmaz hocam klimanın karşısnda elbise dolabı var kuşlar klima ile x in sol üstü ile sağ altı şeklindeler oda da :) şuan geceleri kapatıyorum klimayı akşam ısıtıyorum odayı kapatıp yatıyorum. sizin sözünüz üzerine hemen yarın nem ve ısı ölçer alıyorum bir adet. İnşallah yolum sizin o taraflara da düşerde sizin üretimlerinizi de görmek nasip olur :)

klima çarpmaz hocam klimanın karşısnda elbise dolabı var kuşlar klima ile x in sol üstü ile sağ altı şeklindeler oda da :) şuan geceleri kapatıyorum klimayı akşam ısıtıyorum odayı kapatıp yatıyorum. sizin sözünüz üzerine hemen yarın nem ve ısı ölçer alıyorum bir adet. İnşallah yolum sizin o taraflara da düşerde sizin üretimlerinizi de görmek nasip olur :)
Herzaman beklerim şimdilik 40 çift var ama yazın 100 çiftlik biryer kurmayı planlıyorum yavaş yavaş onun alt yapısını hazırlıyorum. Bakalım bir aksilik olmazsa. Bende 4-5 çiftle başladım ve günden güne büyüyor. Yeterki karalı ve sabırlı olun.

Kuşlarınizin renklerine bayıldım gerçekten çok tatlılar masallah ilk resimdeki yeşil sarı parçalı gibi benim yeni Kuşlarım da sonunda bende bilgisayardan paylaşacağım bu aksam ama çok güzel gerçekten bol hayırlı sağlıklı üretimler .

Maşaallah çok çok güzel çiftleriniz var cam gibi parlıyorlar iyi bakıldıkları belli en kısa zamanda sağlıklı yavrularda alırsınız inşaallah

Herzaman beklerim şimdilik 40 çift var ama yazın 100 çiftlik biryer kurmayı planlıyorum yavaş yavaş onun alt yapısını hazırlıyorum. Bakalım bir aksilik olmazsa. Bende 4-5 çiftle başladım ve günden güne büyüyor. Yeterki karalı ve sabırlı olun.
Abi ısı nem ölçer aldım nem %50 ısı da klima kapalı 16 dereceydi. gece 18 açık bırakıcam artık sürekli. zaten 1 haftaya 18 görür. kuş kumundan tutun da mamalarına kadar herşeyi hazırladım koydum inşallah en kısa zamanda yavrular gelecek :)
Sizin orada abi abimde tavuk çiftliği işletiyor onunda uzun zamandır yanına gitme planım var abi inşallah yaza doğru bir yolum düşer de seninde mubişleri görmek nasip olur :)
Kuşlarınizin renklerine bayıldım gerçekten çok tatlılar masallah ilk resimdeki yeşil sarı parçalı gibi benim yeni Kuşlarım da sonunda bende bilgisayardan paylaşacağım bu aksam ama çok güzel gerçekten bol hayırlı sağlıklı üretimler .
Sevmek başka bir şey hocam. gerçekten sevmek gerekiyor sizde atın görelim güzellikleri :)
Maşaallah çok çok güzel çiftleriniz var cam gibi parlıyorlar iyi bakıldıkları belli en kısa zamanda sağlıklı yavrularda alırsınız inşaallah
Hocam kendimden çok onlarla uğraşıyorum günlük su değiştiriyorum suyunu bir gün vitaminli bir gün normal takıyorum :) mamalarını her gün temizliyor düzenli olarak uçuruyorum azcık canları sıkılmasın yavru için ön hazırlık yapıyoruz :) İyi dilekleriniz için Çok teşekkür ederim :)