Karadeniz Pet

Arkadaşlar bu nedir yumurtamı yoksa hastalıkmı ?

Guest

Yeni Üye
2,5 yşaında dişi muhabbet kuşu hiç yumurtlamadı bu zamana kadar eşide var acaba yumurtamı hastalıkmı arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.

Ekli dosyalar

• IMG_3343.JPG
    IMG_3343.JPG
    77.4 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_3344.JPG
    IMG_3344.JPG
    40.5 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_3345.JPG
    IMG_3345.JPG
    29.6 KB · Görüntüleme: 41
2,5 yşaında dişi muhabbet kuşu hiç yumurtlamadı bu zamana kadar eşide var acaba yumurtamı hastalıkmı arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.
gün geçtikçe poposu şişiyor 1 haftadır böyle yuvalığa ilgisi yopktu çok sık girip çıkmaya başladı ama o bölgede oluşan sarı renk beni tedirgin etti açıkçası.

Iki parmagin ile kontrol edebilirsiniz yumurta ise şeklinden anlarsiniz

yumuşak bir doku mu yoksa sert mi ?

Ekli dosyalar

• IMG_3347.JPG
    IMG_3347.JPG
    447.7 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_3348.JPG
    IMG_3348.JPG
    457.8 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_3349.JPG
    IMG_3349.JPG
    418.3 KB · Görüntüleme: 19
Güngeçtikçe büyüyor ne yapmam lazım

bulunduğum şehirde kanatlı hayvanlarından anlayan veteriner yok malesef bildiğiniz cerrahi müdahale yapan bir kanatlıuzmanı varmı acaba ?
Veterinerleri yaklaşık %80i muhabbet kuşları vb. hakkında ilgisiz.

Kendiniz tedavi edebilirsiniz burada bu tür hastalıkları bilen kişiler vardır (hastalık olmayabilir belki korkmaıyın)

Veterinerleri yaklaşık %80i muhabbet kuşları vb. hakkında ilgisiz.

Kendiniz tedavi edebilirsiniz burada bu tür hastalıkları bilen kişiler vardır (hastalık olmayabilir belki korkmaıyın)
inşallah öyledir dediğiniz gibi kanatlı hayvanlarına hiç ilgi alaka yok malesef halbuki onlarda can ama işte inşallah bir çaresini buluruz.

inşallah öyledir dediğiniz gibi kanatlı hayvanlarına hiç ilgi alaka yok malesef halbuki onlarda can ama işte inşallah bir çaresini buluruz.
bulamasak şehir dışına götürme imkanım var öyle bilen bi hoca tavsiye ederseniz sevinirim.

Daha önce böyle bir hastalık görmedim canlı olarak incelemek gerekir. Petshoplara bulaşmayın veteriner bulmaya çalışın veya tanıdık kuşlardan anlayan birisi varsa ona götürebilirsiniz federasyonlarda olabilir. Bu arada yuvalık varmı kafesinizde? Geçmiş olsun.

Daha önce böyle bir hastalık görmedim canlı olarak incelemek gerekir. Petshoplara bulaşmayın veteriner bulmaya çalışın veya tanıdık kuşlardan anlayan birisi varsa ona götürebilirsiniz federasyonlarda olabilir. Bu arada yuvalık varmı kafesinizde? Geçmiş olsun.
Evet yuvalık takılı 1 senedir ama hiç bu zamana kadar yumurtlama gerçekleşmedi.

Kuşta sanıyorum ur var ama hiç emin değilim. Evde bir tedavisi olduğunu sanmıyorum, en yakın zamanda bilgili bir veteriner muayene etmeli kuşu. Nerede oturuyorsunuz?
bilecikte oturuyorum dediğim gibi bulunduğum yerde kanatlı uzmanı yok yardımcı olursanız sevinirim

bilecikte oturuyorum dediğim gibi bulunduğum yerde kanatlı uzmanı yok yardımcı olursanız sevinirim
Kesinlikle veterinere gitmekte fayda var farklı bir şehirdeki veteriner kliniğini arayarak bilgi alabilirsiniz belki whatsapp üzerinden yardımcı oluyorlardır.

Geri