Karadeniz Pet

Arkadaşlar Kuşlarım telde duruyor ?

blackeaglemurat

Meraklı Üye
IMG_3377.JPG
Merhabalar bu çift i 2 hafta önce aldım son1-2 gündür genelde dişi bu şekilde telde duruyor ışığı kapattıktan sonra bazen erkeginde durduğunu görüyorum sizce nedendir ne yapmam gerekir ?

Karanlik mi olduklari yer isigi kapatinca isiga dogru gelir tellerde uyurlar tedirginlik guvende hissetme istegi oluyor

muhtemelen yerine alışamamıştır. bildiğim kadarıyla genellikle yaşadıkları ortam değiştiğinde ya da güvende hissetmediklerinde yapıyorlar bunu. zamanla geçecektir diye düşünüyorum.

buna benzer bişey yaşıyorum üzerini örtünce ön kısmı açık bırakıyorum ben üzeri kalın hava alsın diye oda kısa bi süre açık yerde duruyor sonra tehlikesi oldğunu anladıgında tünege ınıyor..

Ortama alışmadıkları için ışığıda kapatınca korkuyorlar ışık açık kalsın bi kaç gece alışırlar.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim 2 hafta boyunca sorun yoktu ama ne olduysa bir iki gündür böyle bir anlam veremedim açıkcası

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biz insanlarda bile durduk yere davranışsal sorunlar olabildiği gibi onlarda da olabiliyor. Genellikle yeni alınan kuşlarda veya yeri değişen kuşlarda olur. Ama durduk yere de bazı kuşlarda olabilir. Gece lambası kullanın. İlk getirdiğimde benim kuşum da böyleydi. Gece lambası kullandım kafesin yerini ortama iyice alışana kadar değiştirmedim. Kafesin altını bile temizlemedim bir hafta. Zamanla düzelir.

Biz insanlarda bile durduk yere davranışsal sorunlar olabildiği gibi onlarda da olabiliyor. Genellikle yeni alınan kuşlarda veya yeri değişen kuşlarda olur. Ama durduk yere de bazı kuşlarda olabilir. Gece lambası kullanın. İlk getirdiğimde benim kuşum da böyleydi. Gece lambası kullandım kafesin yerini ortama iyice alışana kadar değiştirmedim. Kafesin altını bile temizlemedim bir hafta. Zamanla düzelir.

Dediklerinizi yapmaya çalışıcam zamanla düzelir inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri