Karadeniz Pet

Arkadaşlar Lutino Muhabbet kuşlarında cinsiyet nasıl anlaşılır?

Küçükadam

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar, Lutino muhabbet kuşlarında cinsiyet nasıl anlaşılır ?

Küçükken zor ama büyüdükçe yine ceresinden belli oluyor

Büyüklerde cere rengi ayrımı nasıl oluyor erkek ve dişinin ?

Erkeklerde ceresi mavi olan hiç albino ve lutino görmedim :)

Dün erkek kuşumun yanına lutino aldım. O yüzden açmıştım konuyu :) İnşallah eş tutarlar

Benim erkek biraz korkak :) Pek umudum yok ama en iyisini Allah bilir :)

Benim erkek biraz korkak :) Pek umudum yok ama en iyisini Allah bilir :)
Benimki de çok korkuyordu. Ama kafese hakim olması için ayırdım ikisini. Erkeği besleyeceğim kafese koydum dişiyi geçici kafese aldım. 12 gün sonra birleştirdim. Dişiyi erkeğin kafesine attım. Bu şekilde erkek baskın oldu. Tavsiye ederim. :)

Erkek kuşum kafesine hakimdi zaten :) yanına 1 ay önce beyaz bir kuş almıştım. şüphelerim doğrultusunda dün kuş üreticisine götürdüm bu yavru dedi aylıkmış. onu değiştirdim lutino aldım. kafes çok büyük olduğu için daha küçük bir kafese koydum ikisini alışsın diye. ama erkek aynı tünekte olmalarına rağmen dişi kendi yanına yaklaşınca kaçıyor.

Erkek kuşum kafesine hakimdi zaten :) yanına 1 ay önce beyaz bir kuş almıştım. şüphelerim doğrultusunda dün kuş üreticisine götürdüm bu yavru dedi aylıkmış. onu değiştirdim lutino aldım. kafes çok büyük olduğu için daha küçük bir kafese koydum ikisini alışsın diye. ama erkek aynı tünekte olmalarına rağmen dişi kendi yanına yaklaşınca kaçıyor.
Alışma sürecine bakın o zaman. Biraz zaman verelim kuşlara

Son düzenleme:
Geri