Karadeniz Pet

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum çok çaresiz kaldım

Umuterce

Yeni Üye
image.jpg
image.jpg
Arkadaşlar 2 gün önce yeni bir ingiliz cinsi kuş aldık pet shopda çok hareketliydi maşallah dedim sürekli kur yapıyordu başka kuşlara ama eve getirince bişeyler oldu kuş ishal 2 gündür tünekten hareket etmiyor dişi koşturuyor bazen hiç yem yediğini su içtiğini görmedim elimle götürdüm yemi gene yemedi napmam lazım baya ishal hemde kuş mavi olan ishallikdr ondan geliyor

Kuşuna birazcık haşlanmış patates yedirmen iyi olur. patatesi soğutup ver. Suyuna vitamin katabilirsin. Mümkün olduğunca sıcak ortamda olsunlar. Kapı ağzı veya pencere kenarında olmasınlar. Geçmiş olsun.

Çok teşekkür ediyorum cevabınız için hiçbirşey yemiyor patatesi koysam onuda yemez gibime geliyor ama denerim vitaminim var suyuna katıyorum ah içse bi :) kuşuda çok sevdim vermek istemiyorum ele alışık gibi kaçmıyor benden bi enerjilense çok güzel olucakda

Bu arada kuşunuz maşallah çok güzel. Endişlencek bir durum görmüyorum. Dediğiniz gibi hareketli bir kuş ise, ishalden ziyade ortamada alışmaya çalışıyor. Bu süreçte ötmezde, fazla hareketlide olmaz. Ama ishali geçtikten sonra ve ortama alıştıktan sonra eski haline döner. İçiniz rahat olsun :)

Öncelikle Çok teşekkür ediyorum sayenizde içim bir nebzede olsa rahat etti haşlanmış patatesi koyucam hemen yem kutusuna inşallah yer yem yesin ishali atlatırız inşallah

Yoğurt verebilirsiniz, ben öyle yapmıştım. Hem çok seviyorlar hemde antibakteriyel etkisi var

Kuşlar çok güzeller, çokta güzel yavruları olur bu kuşların gerçekten :)

Yoğurt verebilirsiniz, ben öyle yapmıştım. Hem çok seviyorlar hemde antibakteriyel etkisi var
yoğurt suya mı karıştırılacak ve ne oranda?bizimki de ishal ne yaptıysak bi türlü geçmedi bazen sadece su yapıyor hayvan..bugun de sarımsaklı su koyduk

Hayırlı olsun kuşunuz , sarımsak ezip suluguna suyunu deneyin antibiyotik etkisi var diye okumustum forumda tavsiye ediyorlarda, ishale karşı suyuna 1-2 damla atın düzelir inşallah. Bunun yanında küçükadam adlı kullanıcınında dediği gibi haşlanmış patates de iyi gelir

size ingiliz dediler ise sanırım yanlış söylemişler bu erkek en fazla çek kırması olabilir

Çok teşekkürler erdi bey hemen demiyorum sarımsağı patates de koydum fazla yemedi hiçbişey yemiyor anlamadım ya

İngiliz dediler bana bilmiyorum cüsse büyük biraz ondan aldım baskınlık kurabilsin diye

Çok teşekkürler erdi bey hemen demiyorum sarımsağı patates de koydum fazla yemedi hiçbişey yemiyor anlamadım ya
Önemli değil üstadım amacımız birbirimize yardimci olmak zaten, yinede daha profesyonel ustalardan yardım isteyiniz daha açıklayıcı ve daha doğru yönlendirmeyi yapacaklardır

yoğurt suya mı karıştırılacak ve ne oranda?bizimki de ishal ne yaptıysak bi türlü geçmedi bazen sadece su yapıyor hayvan..bugun de sarımsaklı su koyduk
Yo, bildiğiniz yoğurt verin. Mama kabı varsa oraya koyabilirsiniz. Ele alışık bir kuş ise o zaten tabağın kenarına konar ve öyle yer, benimki hep öyle yiyor

Yer değiştiren Muhabbetlerde 3-4 gün Anormallikler görülebiliyor. Siz sakin bir yere alıp 1-2 gün sabırlı davranın ve onlara Probiyotik verin.

Selçuk bey olduğunca rahat bırakmaya calısıyorumda disiyle kavga ediyolar galiba dişi rahatsız ediyor kuşda hasta galiba halsiz hareket etmiyor pek uyuyor su içtiğini hiç görmedim yem yedi az suya sarımsak koydum vitamin koydum patates haşladım onuda yemedi bilmiyorum dişiyi kafesinden alsammı diye düşünüyorumda çiftleşmeyi geçtim şu kuş canlansa bi kavga olsa dişiyi değiştiricem bu seferde

Geri