Karadeniz Pet

Arkadaş istedi şimdi bize bakmıyor

vecihi

Yeni Üye
Merhabalar, bir buçuk hafta kadar önce muhabbet kuşum (erkek) kustu, yediği yiyecekler falan televizyon sehbasına saçıldı biraz da asabi davranıyordu. Birde bazenleri evdeki bazı eşyaların üstüne spermini bırakıyordu tıpkı çiftleşir gibi hareketler yaparak.
Pet shop 'a götürdüm, baktı direk dişi istiyor dedi bizde tamam dedik. Sonra dişilerin yanına koydu. Aradan bir hafta geçti annem kuşun yanına gitti. Ama bizim kuş hiç pas vermemiş. Birde bir tane erkek kuş bulmuş hep onun peşinden gidip onunla ilgileniyormuş. Yetkili adam da aynadan sürekli kendisine baktı mı diye sordu. Bizde televizyon sehbasının yansıyan kısmında çok takılıyordu dedik ama ayna kadar net görüntü vermiyor fakat kendisini görebiliyordu. Oda sürekli kendisini gördüğü için erkek kuşlar ile ilgileniyor dedi ve kuşu daha çok dişi olan başka bir kafese aldı.
3,4 gün sonra ben gittim kafeste bir tane erkek vardı gitmiş onun peşine takılmış. Sesleniyorum ama bana hiç cevap vermiyor parmağımı uzattım bir iki kere gagasıyla vurdu ama ben orda yokmuşum gibi davranıyordu. Bu durum hiç hoşuma gitmedi. Adam da bu normal bir durum dedi uzun süre insan görmüş dolayısı ile şuan seninle ilgilenmek istemez dedi. Sonra oradaki erkek kuşu da aldı ve başka yere koydu. Buradan sonuçla benim bir kaç sorum olacak.

1) Acaba kuşum şuan başkasının evine gitse onlarla da iyi ilişki kurar mı? Acaba aramızda hiç bir bağ yok mu ? Ben 1 hafta ondan ayrı kalınca üzüldüm ve acaba bizi özlemiş midir diye sorguladım. Fakat paşanın keyfi yerinde gözüküyor. Bu konuda aklım karıştı. Sanki onu orada bıraksak ve hiç almasak umurunda olmayacakmış gibi.. Yanlış mı düşünüyorum ?

2) Sürekli erkeklerin peşinden gidiyor demiştim, kendisine bir dişi beğenmesi ne kadar sürer ? Bir kuşun dişi değilde erkeğe ilgi duyması daha önce görülmüş bir şey mi ? Yoksa bu durum sadece oradaki adamın dediği gibi kendi yansımasını sürekli görmesinden mi kaynaklanıyor ?

Vakit ayırıp okuyan ve sorulama cevap verecek olanlar şimdiden çok teşekkürler.
İyi günler.

Psikoloji bütün canlılarda birbirine benzerdir. Başka ülkeye gittiğinizi ve etrafınızda sizinle aynı dili konuşan hiç kimse olmadığını düşünün. Bir şekilde vakit geçiriyorsunuz ama birbirinizi anlamıyorsunuz. Bu arada dilinizi konuşan birisiyle karşılaştınız, onun peşinden ayrılamzsınız herhalde.

Fakat dişilere hiç ilgi göstermiyorsa farklı bir durum vardır herhalde. Sadece dişilerin olduğu kafeste ne yaptı acaba?

1-)Kuşu orada bıraksan afedersin seni umursamaz.Yani orda kendi türünden birsürü arkadaşı varken ne yapsın kuş insanı ? (İnsana çok bağlı kuşlarda durum değişir.

2-)Dişi kuşlar asabi olduğundan dolayı onlara yaklaşamıyordur.Erkek kuşta sizin kuştan küçük olduğu için sizin kuşa pek fazla karşılık veremiyordur bu yüzden onun peşinden gidiyor. (2-3 gün sonra git hangi dişi kuşla ilgileniyorsa o dişiyi al)

@osmanman Aynen takıldığı erkek ondan küçük pek bir şey yapamıyor.
Oradaki adam yanlış demiyorsa herhalde başka erkek kuş kalmadı kafeste.
4-5 gün sonra tekrar gidip kontrol edicem. Cevaplarınız için teşekkürler.

Dişilerin olduğu salmada 10-15 gün kalması çok iyi olacaktır.

@osmanman Aynen takıldığı erkek ondan küçük pek bir şey yapamıyor.
Oradaki adam yanlış demiyorsa herhalde başka erkek kuş kalmadı kafeste.
4-5 gün sonra tekrar gidip kontrol edicem. Cevaplarınız için teşekkürler.

Valla iyi sabrediyorsun, ben olsam her gün gider bakarım:D

Hergecen gun sizi unutucaktir cok uzun sure kalmiş gun gectikce aranizdaki mesafe aciliyor begendigi karsilik buldugu kuslara ilgi gosterir erkek disi olmasi farketmez pekde anlamazlar disilerin oldugu salmaya atsaymissiniz iyiymis bir an once alin kusunuzu yazik orda neler cekmistir

Kuşu bıraktığın petshopa git.Orada daha çok ilgilendiği bir dişi kuşu al.Petshopların bakımı ve temizliği berbat.O kuş kimbilir orada ne yaşamıştır.

Petshoplarda zaten bakım ve temizlik yok yem kaplarıda kabuk dolu sulukta yosun tutmuş.Zaman kaybetmeden kuşunu ve ilgilendiği bir dişiyi al

Yorumlarınız için teşekkürler bugün kuşumu geri aldım petshop'tan. Kuşum zayıflamış ve pislenmiş.. Hiç bir dişi kuşla ilgilenmemiş, petshoptaki adam bir tane onun renginde dişi kuş al zamanla birbirlerine alışır ve eş olurlar dedi. Bende riske girmek istemedim sadece kuşumu alıp geldim.
Şimdi yine eskisi gibi konuşmaya başladı ve mutlu görünüyor.

Kuşu sirkeli suda yıka ve suluğuna sirke koy.(Hastalığa yakalanmasına engel olur.)

Keşke baştan petshopa hiç bulaşmasaydınız. Eğer çiftleştirme niyetiniz varsa, sağlam bi üreticiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Kimse alınmasın ama petshoptaki insanlar onlarca tür ile ilgilenmek zorunda, fakat üreticiler bir ya da birkaç türler ile yakından ilgilendikleri için çok daha bilgililerdir.

Eğer kuşuna eş almak istiyorsan petshopa gidip bi dişi kuş al.Eş tutmazlarsa dişiyi değiştirirsin.

Keşke baştan petshopa hiç bulaşmasaydınız. Eğer çiftleştirme niyetiniz varsa, sağlam bi üreticiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Kimse alınmasın ama petshoptaki insanlar onlarca tür ile ilgilenmek zorunda, fakat üreticiler bir ya da birkaç türler ile yakından ilgilendikleri için çok daha bilgililerdir.
Zaten petshoplarda tek çeşit tür olsa bile bakımları ve temizlikleri berbat

Denizli'de bu konuda yardımcı olabilecek üretici bulursam o kişiye petshop'a verdiğim gibi kuşu mu vereceğim oda ilgilendiği dişiyi bana mı satacak ?

Tamamdır çok sağolun. Bu arada petshop'ta kuşumu karıştırmamak için kafasına bir boya sürmüşler.
Benim kuşum elime falan geliyor ama akşam olunca kafese bile zor sokuyorum elletmiyor, sevdirmiyor vücudunu.
Ancak zorla yaparım, o kaçar ben kovalarım elime alırım öyle silerim belki..

Tamamdır çok sağolun. Bu arada petshop'ta kuşumu karıştırmamak için kafasına bir boya sürmüşler.
Benim kuşum elime falan geliyor ama akşam olunca kafese bile zor sokuyorum elletmiyor, sevdirmiyor vücudunu.
Ancak zorla yaparım, o kaçar ben kovalarım elime alırım öyle silerim belki..
Bezle veya ıslak mendille kafasındaki boyayı silebilirsin.

Geri