Karadeniz Pet

Arkadaşlar Bilgilenmem Lazım

Babam bundan 4 ay önce sokakta yalnız başına bulduğu muhabbet kuşunu eve getirdi.Baya bi ele alıştırma videosu izledim ama 1 ay flan elime gelmedi.Sonra yeminin bittiğini anlamadım bi gün yem yedirmeye çalışayım gelecek mi acaba dedim .Haliyle aç olan kuş elime atladı direk yedi elimdeki yemi :(((( sonra yavaş yavaş elime alıştı.Şimdi uanına yeni eş aldım beraber iyi anlaşıyolar sabahtan akşama kadar sürekli gagalarını birbirlerine sürtüyolar sanırım cilveleşiyolar ama benimle iyi anlaşmıyolar.5 aydır benimle birlikte olan kuşum paşa dışarı çıktığında yanıma hiç gelmiyor elimi ona doğru uzatıyorum bazen kaçıyor bazen elime geliyor.Beraber bi kere duşa girdik o zaman omzuma flan konmuştu ama çıkınca yine eskisi gibi.Dişi olan yeni kuşum kıvrak zaten beni gördüğü zaman direk kaçıyo.

Şimdi onşar hakkında genel bilgi verdikten sonra sorularıma geçmek istiyorum

1)Onları dışarı az mı bırakıyorum haftada 2 gükez bırakıyorum çünkü annem çok titiz etrafı pisletmelerini sevmiyor

2)bana alışmaları için ne yapmalıyım bi arkadaşım eline al kuşu perdenin arkasına geç kuşun gidebileceği biyer olmasın orda biraz beraber vakit geçirin dedi.İşe yarar mı

3)Çiftleşmeleri için ne yapmam lazım.Sürekli cilveleşiyolar ama hiç çiftleşmediler.Forumlarda okuduğuma göre dişiyi salmaya bi odaya bırak 1 haftalığına erkek kuşuda kafeste bırak birbielerini özlerler geri kafese aldığında çiftleşirler dedi.

4)Kum kullanmıyorum forumlarda kursaklarına kaçırıp ölmeleri söz konusu flan yazıyodu korktum kullanmadım.Kullanmamın gerçekten zararı olur mu.Kullanırsam daha az pisletmeleri mümkün mü.

5)Kafes temizliğini nasıl ve ne kadar sıklıkla yapmalıyım

6)Kızıştırıcı yemler ve vitaminler işe yarıyor mu yani ek besinler vermelimiyim pekmez gibi

Şimdiden teşekkür ederim

Yazdiklarinin hepsini unut. Kimden aldiysan bu bilgileri hepsi yanlis. Kuslara kum ver. Onlar gerektigi zaman kullanir. Pekmez falan verme kizistirmak icin. Insan mi bu. Onun yerine yemlerine haftada 1'er kasik 2 kez nijer karistir. Haftada 2 ya da 3 kez yumurta mamasi yap. Kusu kendine alistiracaksan es almayacaktin. Simdi isin zor. Kus yeni aldigin diger kusla ilgilenecektir. Eger yavru almak istiyorsan kuslari disari salmayacaksin. Ayirma yontemi son yontemdir. Kuslarin anlastigini soyluyorsun. Ayirmaya gerek yok.

bundan sonra hiç alışmazmı bana paşa konuşamıyoda :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:20 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

ya kuşlar birbirlerile ilgileniyoda erkek olan dişi olandan kaçıyo çoğu zaman genelde dişinin kaçması gerekmiyomu

Alismaz diye birsey yok. Alisir ama daha zor olur. Bence sen fazla rahatsiz etme. Biraz kendi hallerine birak. Onlar alisacaklardir.

Ikisini birden alıştırmak zor hemde yetiskinlerse sende onların yavrularını egitirsin birak dışarı çıkarma onları odanin bi kosesine koy kendi hallerine :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıştırmak istiyorsan yanindaki kuşu almicaktin benim fikrim zaten anlasiyorlar ayırma onları yavrularını eğit

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri