Karadeniz Pet

Artık sıkıldım bunaldım çiftleşme sorunu

En son 1 yumurta gördüm izne cikmak zorunda kaldım öyle arkadaşa emanet edip çıktım daha bakamadım iznim yarın bitiriyor kuslara yarın akşam bakacam kaç yumurta yapti onu da bilmiyorum..

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizimle de paylaşırsanız sevinirim

Güncelleme 3 tane yumurta olmuş dişi üstüne yatıyor ,şimdilik bir sıkıntı yok gibi :).İlk yumurta 13 gün önce gelmişti sanırım 1 hafta 10 güne yavrular çıkacak .Yuvaya talaş koymuştum atmış dışarı.Durumlar böyle

Güncelleme 3 tane yumurta olmuş dişi üstüne yatıyor ,şimdilik bir sıkıntı yok gibi :).İlk yumurta 13 gün önce gelmişti sanırım 1 hafta 10 güne yavrular çıkacak .Yuvaya talaş koymuştum atmış dışarı.Durumlar böyle

Hayırlı olsun sağlıklı büyürler inşallah yavrucaklar

Şimdi yapabileceğim herhangi birşey varmı arkadaşlar arada bir yumurta versemmi .2. Sorum ise dişi kuşun üst gagasida pinokyo gibi uzama sorunu var yine uzamış kessemmi kesersem yumurtaya yatmaz ellemeyim değilimi?

Şimdi yapabileceğim herhangi birşey varmı arkadaşlar arada bir yumurta versemmi .2. Sorum ise dişi kuşun üst gagasida pinokyo gibi uzama sorunu var yine uzamış kessemmi kesersem yumurtaya yatmaz ellemeyim değilimi?

Yumurta verin hocam, bence kesmeyin sıkıntı olabilir kanama vb.

yumurta verilebilir ama havuç, nijer gibi kızıştırıcılar verilmemelidir. okuduğum her yerde yumurtaya yatmaya başladıktan sonra kızıştıracak şeyler vermeyin yönünde.

Gaga kesme durumu başlı başına çok büyük bir tehlike girişmeyin derim. İnşallah sağlıklı yavrular alırsınız. Konu bu arada güncellemelerinizle çok güzel bir boyuta ulaşmış resmen adım adım yavrulamayı takip edebiliyoruz sayenizde. Teşekkürler.

...
2e5eee0703c8c5d633aebffe8c035970.jpg

Güncelleme: Bugün 18.gün ilk yumurta çıkalı ,yumurtalara baktım çıkacak yumurtalarda grilesme oluyormus renk değişimi oluyormus ben birşey fark edemedim.Kuş halen üstünde devamli yatıyor...

Benim kuşlarda yaklaşık olarak 1,5 yaşına geldiler hiç icraat yok aynı sıkıntı bende çekiyorum

Peki arkadaşlar bekleyelim bakalım.Dişi yatıyor,boş olsa yatmaz heralde :)

bugun dayanamadım dayadım flaşı baktım umarım yanlış yapmamışdırım.İlk aldığım yumurtada sanki hafif kıpraşma hissettim resimdeki gibiydi flaşda,2. yumurtada resimdeki gibiydi hareket hissetmedim.3. kesin doluydu baya hissettim kalp gibi atıyordu :) Hemen geri koydum yuvalığa dişi şuan yatıyor .
ymm.jpg

güncelleme malesef dün yanlış bakmışım bugun tekrar baktım 3 üde boş ilk sallanan yumurtayı açtım kurumuş içi boş diğerleri de döllenmemiş... :(
zaten çifleştirklerinide görmemiştim yuvalığı temizledim talaşla doldurdum .Üzücü ama tecrube kazandık.Yuvalıgı temizleyip talaş koydum dişi geri girdi yattı boş yuvalığa :D

tecrubeli arkadaşlardan tavsiyeler beklliyoruz efenim :)

Son düzenleme:
güncelleme: yeninden yumurtamış 2 yumurta var şuan umarım bu sefer boş çıkmaz :)

güncelleme: yeninden yumurtamış 2 yumurta var şuan umarım bu sefer boş çıkmaz :)
Senin kuşlardan sonra benim bir çift de yumurtladı. Benimde 5 yumurta boş çıktı. Yumurtaları aldım 10 gün önce dişi yine başladı hazırlıklara kalamar gaga taşı tüketimi 4-5 katına çıktı erkek dişiyi yuvaya kovalıyor ama yine eşleştiklerini görmüyorum. Eşleşmesi nasıl öğrenecekler bilemiyorum. Bir üreticiden yardım istedim suni döllleme için onu deniyecem artık

Merhaba Arkadaşlar 1,5 yıl sonra sonunda benim kuşlar da yumurtladı şuan 2 yumurta var. Umarım benim de boş çıkmaz..