Karadeniz Pet

Artık sıkıldım bunaldım çiftleşme sorunu

Teşekkürler.cevabın için kuşlara hiç dokunmuyorum diyebilirim bulunduklari odaya kimse girmiyor sessiz sakin bilemedim sorun nedir

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sessiz sakin demişsin bundan olabilir mi? hele hele üretimhanede çok kuş ve doğal olarak çok sesli bir yerden sakin bir yere gelen kuş yadırgamış olabilir ortamı.

Muhabbet kuşları sürü hayvanları oldukları için ve adı üzerinde "muhabbet" kuşu olduklari için sesli ortamda ya da baska kuslarin buludugu yerlerde çok daha rahat ederler. İlk muhabbet kuşlarımdan yıllarca yavru alamadığım oldu. Bazen de kabullenmek gerek. Bu kuşlardan olmuyor demek gerek. Sorunu hep dişilerde aramışsınız ama bence sorun erkekte. O dişilerle çok rahat ciftlesebilecek erkekler var. Eğer erkek kuşa çok fazla bağlı değilseniz onu elden çıkarın derim.

Şunu da ayriyeten ekleyeyim. Erkeği değiştirmek istemiyorum derseniz de, ev ortamında doğup büyümüş bir dişi daha iyi görür işinizi.

Sağolun arkadaşlar bir süre daha bekleyim olmadi komple değiştiririm erkek dişi yavru almış bir takim alirim sağolun cevaplarınız için

Kardeşim sana bir tafsiye vereyim bi kuscuya git altinda yumurta olan ciftin parasini ver yumurtadan yavrular çıksın 1 hafta bekle sonra kafesiyle birlikte al evine getir göğüs kisminda bi civi çak duvara asılı kalsin karışma. Yavrulsr büyüsün kendine alıyorsan bi erkek al güzel olani sonra kalani sat kuşcuya. 2 ay sonra yine yumurtlar garanti ve daha güzel yavru verir ordanda bi dişi al kendine ikiside 1 yaşına yakın kizistiklarinda iki kardeşi sal kafese ayni kandan damar kuşlar yap kendine daha kolay ve zevkli olur senin için

Kafes duzenini de değiş kardesim ikinci tünegin arkasindaki kapidan yuva girişin olsun öyle daha çok merak eder ve kolay olur girişi

Dikkat edecem arkadaşlar dediklerinize.bir.süre.daha olmazsa mecbur.degistiririm evet amacim 1 çift tutup hoşuma giden yavrulari alip digerlerini bakacak eşe dosta çocuğa vermekdi hobi olarak

Bilirim kardeşim bende o hevesle başladım hastalik oldu ama değdi eşi benzeri olmayan yavru aldım dediğimi yap güzel sonuçlar alırsın.

Ekli dosyalar

• 20190913_144046.jpg
    20190913_144046.jpg
    255.1 KB · Görüntüleme: 69
Sağol başkan deniyeceğim

Kuşlar ev ortamında üreyerek değil satın alınarak çoğalır. Tek kuşla başladım 5 kuşa ulaştım arada takas ettiklerim yavrulu yumurtalı garanti yumurtlayan 1 haftaya kalmaz yumurta poposunda olan kuşların hepsi ben aldıktan sonra hidayete erdiler. Hala yuvru almaya çalışıyorum kuşlar pırıl pırıl ama icraat sıfır.

şimdi kuşun yaşam şartları da buna etken. hayatından bezmiş ise yanına dünyanın en güzel dişi yada erkeğini koy yine olmaz o iş. öncelikle istedikleri zaman uçabilip mutlu yaşamaları lazım. bu yüzden benim kanserden vefat eden erkek kuşum üretkenlik açısından dehşet kuvvetliydi örneğin. elinize alsanız malum geri bırakırdınız :D öte yandan dişisi de ayırılsa bile onunda gözü yuvalıktaydı bir an önce girebilmek için :) bide bildiğiniz tüm sebze meyveleri bir kapa doldurup yemesini sağlamanız lazım. ne kadar zengin beslenirse o kadar sağlıklı

Evet halen tık yok [emoji51]

Buna benzer problem bende de var fakat ben hiç eş değiştirmedim çiftleşme olmuyor bende de. Ne kadar sağlıklı bilemiyorum bende yeni araştırıyorum ama suni tohumlamayı araştırabilirsiniz.

bende de şöyle bi sorun var;
erkek de dişi de çok kızgın, dişi erkeğe kur yapıyor ayak atıyor hazırım artık hadi diye ama erkek mal mal bakıyo suratına.sonra dişi de vazgeçip bitane vuruyo kafasına.erkek suluğa kemiğe tellere kur yapıyor.ceresi mosmor oldu kızgınlıktan ama nafile...

2 kere dişi değiştirdim sonuç aynı...
Erkek çok güzel değiştirmek istemiyorum...

güncelleme an itibariyle kafesi kontrol ettiğimde tabanda normalde olmayan bir şekilde büyük 2 adet dışkı gördüm ve yuvalığa kapağını açmadan havalandırma deliğinden baktığımda dişi folluk ortasındaki deliğe bir güzel yerleşmiş bekliyor ,halen çifleştiklerine denk gelmedim

güncelleme dişi kuş neredeyse tüm gün yuvalıkda durmakta arkadaşlar sizce durum nedir yumurta gelir mi ? :)

Hayırlı olsun mubişler geliyor:)