Karadeniz Pet

Aşırı sıcaklarda muhabbet kuşu bakımı

Kuscukel

Yeni Üye
Şu an bulunduğum yer 37 derece ve muhabbet kuşlarının olduğu odada kapı pencereyi açtım içerisi biraz olsun serinliyor. ama yine de çok sıcak. bunun bir zararı olur mu kuşlara? balkona bir yer yapayım diyorum ama sabaha karşı da soğuk olur üşürler. bu yaz'ı nasıl geçirmeleri gerekir.

Sıcaklarda bol bol banyo vererek serinletilebilir kuşlar. Bunun yanında yulaf da serinlemelerine yardımcı olur.

Balkona koyabilirsiniz ama soğuktan ziyade gündüz güneş alıp da çok sıcak olur mu onu düşünüyorum. Düşük sıvaklıklardan zarar gelmez ama aşırı sıcaklarda dikkatli olmak gerek.

haklısınız ,aynı sorun bendede var.

ben çiçek sulama pompasının içine su ve 1 tane buz atıyorum buz eridikten sonra kuşa sıkıyorum rahatlıyor. arada birde kartonla hava yapıyorum. balkona koymak hasta eder.

Buzlu su da tehlikeli hocam. Canlıları hasta eden düşük sıcaklık değil. Sacaklığın ani düşmesidir. Bunu unutmayın. Oda sıcaklığındaki suyla serinletmenizi tavsiye ederim.

Buzlu su da tehlikeli hocam. Canlıları hasta eden düşük sıcaklık değil. Sacaklığın ani düşmesidir. Bunu unutmayın. Oda sıcaklığındaki suyla serinletmenizi tavsiye ederim.

2-3 fıs sıkıyordum ama bundan sonra daha ılık su kullanırım sağolun.

Geri