Karadeniz Pet

Aspur Yem Hakkında

Henores

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar hayırlı günler,hayırlı forumlar diliyorum herkese; benim sorum aspur yem aldım kuşçu kişi yağını eritir dedi birde elma sirkesi veya limonda yardımcı olur dedi sizce bu bilgi doğrumudur?
ikinci sorum ise kuşlarıma her gün yumurta maması veriyorum yapay bir madde olmadığından bir sakıncası olurmu? yumurtalı yada yumartasız kuşa ve bu yumurta mamasının kuşlara etkisi nedir çiftleri kızıştırırmı ve 2çiftimin üreyebilmesi için neler yapabilirim.Biraz uzunca oldu ama kusura bakmayın :) şimdiden teşekkürler :D

kişi yağını eritir ? burayı anlamadım tam olarak ne demek istediniz acaba iki çift ile gayet güzel üretim olur her gün mama vermek kuşlarınızı yağlandırır haftada bir mama bir de versele laga nın fertivit isimli kızıştırıcısı var onu kullanın haftada 2 kere verim alacaksınız inşaAllah

kişi yağını eritir derken kuşçu kişiyi demek istemiştim öyle dedi çünkü yağlı kuşunuza aspur verin birde suyuna elma sirkesi veya limon damlatın demişti peki ve yavrular çıktığında haftada ne kadar vermemiz gerekiyor büyük ihtimalle hergündür?

aspur yağ bakımından çok zengin bir yemdir hocam fazla vermeniz kuşu daha da fazla yağlandırır haftada iki kere limonlu su verin ve bol bol uçurun salmanız varsa oraya alın kuşları

Elma sirkesi ve limon ben yağlanmasını önlediğini duymuştum,ayrıca limonda c vitamini takviyesi,her ikiside kuşun bağırsağın temizler diye biliyorum. Mama ise normal zamanda 3 güne bir. Yavruluyken günlük verilebilir fazlası zarar yağlanma yapar.

kişi yağını eritir ? burayı anlamadım tam olarak ne demek istediniz acaba iki çift ile gayet güzel üretim olur her gün mama vermek kuşlarınızı yağlandırır haftada bir mama bir de versele laga nın fertivit isimli kızıştırıcısı var onu kullanın haftada 2 kere verim alacaksınız inşaAllah

Mamayi Yavru bakan kuslara hergun vermek zararlimidir.

aspur yağ bakımından çok zengin bir yemdir hocam fazla vermeniz kuşu daha da fazla yağlandırır haftada iki kere limonlu su verin ve bol bol uçurun salmanız varsa oraya alın kuşları
Ben versele laga ile aspuru karıştırdım öyle veriyorum sorun olur mu ki? Hergün salıyorum 3-4 saat..

yavruları yoksa fazla karıştırmayın zaten versele laga içinde gereken yemler orantılı şekilde vardır en kaliteli yem markalarından birisi

Aspuru her gün verirseniz kuşunuz yağlanacaktır.Elma sirkesi ve limon ise haftada bir gün suluklarını 2 damla sirke kullanıyorum ve bağırsaklarının temizlenmesine yardımcı oluyor.

yavruları yoksa fazla karıştırmayın zaten versele laga içinde gereken yemler orantılı şekilde vardır en kaliteli yem markalarından birisi
Daha kendileri yavru zaten, ben versele laga kullaniyorum sürekli. Bugünde karıştırdım dahada karistirmiyim o zaman.

Aspurun yemlikteki oranı yüzde 25i geçtiği zaman kuslarda yaglanma yaptığını biliyorum. Fazlası zarar.

Aspur fazla verildiği takdirde yağlanma yapar. Genelde ishal olan kuşlara verilir. Elma sirkesi yağlanmasını önler ama onunda fazlası zararlı. Kuşlarınız yavruysa zaten yağlanma yoktur.

Versele laganın fiyatı nedir?

Yavrusuz kuşlara yemlerinde %20-30 oranında yavrulu kuşlarda %40-50 oranında aspur bulundurmakta fayda vardır. Yağ yakıcı özelliği yoktur asitik tedavi olarak haftada 1-2 kere limon veya ORGANİK elma sirkesi kullanılabilir yağlarını yakar. Salmanız yoksa ev ortamında zorlada olsa en az günlük 1 saat uçurun havalandırın

Geri