Karadeniz Pet

Astım başlangıcı olan kuş için ne yapmalıyım?

Hande.nida

Meraklı Üye
Merhaba yakın bir arkadaşım kuşunda astım başlangıcı olabileceğini söyledi. Veteriner hekimle görüştüğünde biyoteknik avi-astım önermiş. (hırıltısı yok fakat uçarken nefes nefese kalıyor ve bazen kafeste durup dururken ağzını açıp kapatıyor) Fakat kendisi apex axtım bulabilmiş. Birbirlerinin yerine kullanılabilirler mi?

Astım olduguna eminseniz doxisiklin etken maddeli hipradoxi,medox alıp kullanabilirsiniz.Hipradoxi yi (gr pet sitesinden)medox veya ayni etken maddeli baska bir ilaci veterinerden temin edebilirsiniz.

Astım olduguna eminseniz doxisiklin etken maddeli hipradoxi,medox alıp kullanabilirsiniz.Hipradoxi yi (gr pet sitesinden)medox veya ayni etken maddeli baska bir ilaci veterinerden temin edebilirsiniz.
Emin değiliz. Çünkü evet astım diyebilecek kadar net şikayetleri yok. Sadece önlem amaçlı önerdi veteriner hekimde. Hırıltı vs yok çünkü.

Benim elime doğan bir kuşum vardı 9 ay kadar önce kaybettim. Astım gibi KOAH gibi hastalığı vardı. Nefes almakta zorlanıyordu, nefesleri hırıltılıydı.
O yazdığınız ilacın faydalı olacağını düşünmüyorum ben.

Nefes zorluğu yaşayan kuşlar için, eğer yaz kış klimalı ya da kışın doğalgaz ya da kalorifer ile ısınan bir oda da ise hava nemlendirici almanız şart. Nefes almada zorluk ileri seviyede ise, hava nemlendiriciye bir ilaç atılıyor, hatta bende hala duruyor adını unuttum, astım hastaları için bir ilaç. Eğer almayı düşünürseniz ilaçlar arasından bakıp adını yazarım.

Bu arada astım olsun ya da olmasın, odadaki nem muhabbet kuşları için hayati önem taşıyor.

Benim elime doğan bir kuşum vardı 9 ay kadar önce kaybettim. Astım gibi KOAH gibi hastalığı vardı. Nefes almakta zorlanıyordu, nefesleri hırıltılıydı.
O yazdığınız ilacın faydalı olacağını düşünmüyorum ben.

Nefes zorluğu yaşayan kuşlar için, eğer yaz kış klimalı ya da kışın doğalgaz ya da kalorifer ile ısınan bir oda da ise hava nemlendirici almanız şart. Nefes almada zorluk ileri seviyede ise, hava nemlendiriciye bir ilaç atılıyor, hatta bende hala duruyor adını unuttum, astım hastaları için bir ilaç. Eğer almayı düşünürseniz ilaçlar arasından bakıp adını yazarım.

Bu arada astım olsun ya da olmasın, odadaki nem muhabbet kuşları için hayati önem taşıyor.
Başınız sağolsun 🙏🏻 Çok üzücü. Eğer ileriki dönemde şikayetlerimiz devam ederse konuyu güncelleyip rahatsız ederim sizi

Başınız sağolsun 🙏🏻 Çok üzücü. Eğer ileriki dönemde şikayetlerimiz devam ederse konuyu güncelleyip rahatsız ederim sizi
Sağolun. Kuşların bulunduğu odayı kışın kalorifer ile ısıtıyorsanız ya da yaz-kış klima açıksa, ortamdaki nemi çekiyorlar böylece nemsiz ortamda nefes almak zorlaşıyor. İnsanlar içinde geçerli ama kuşların solunum sistemleri çok daha hassas. Eğer böyle bir durum varsa hava nemlendirici kesinlikle alın. Bim'de satılan uygun fiyatlı vardı, başka yerden aldım ama aynı marka kiwi'ydi sanırım. Ben çok memnunum.

Merhabalar,

Dün buzdolabında arayıp buldum ilacı. Adı ventolin, umarım ihtiyacınız olmaz. İçinde 20 tane kadar kapsül çıkıyor, tek kullanımlık göz damlası gibi.

Geri