Karadeniz Pet

Astım nasıl geçer? ? Bir bilen var mı

Mustafa1982

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam...bir ay kadar once ağaçta kus buldum muhabbet. ..durumu baya kötüydü. ..ishal,,soguk algınlığı felan...kuyruk inip inip kalkiyordu. ..Petshoptan AVIASTIM aldim 10 gun boyunca 8 damla attim hergün suyunu tazeleyerek....10 gunun sonunda 5 gun kadar AVISOL kullandim..toparlar gibi oldu ama tam iyilesmedi. ...veterinere götürdüm hava kesesi iltihabi var dedi ve çocuklar icin kullanilan AMOKLAVIN GENIS SPECTRUM LU ANTİBİYOTİK ve PROVIT VİTAMİN yazdi... antibiyotik sabah 2 damla aksam 2 damla agza dedi..vitamin 1 kez gunde yibe agza dedi...10 gün huc aksatmadan yaptim..sonra 3 gun boşluk bırakıp 5 gun daha saati saatine antibiyotik ve vitamin i verdim yine....hayvan baya toparladi ishali gitti kuyruk sallamasi bitti...ama korksun yada paniklesin agzinu acip kapayarak derinden nefes aliyor 20~30 saniye...tunekte dururken yapmıyor agzini o sekilde...sadece biraz derin nefes alip veriyor. ..paniklediginde bi an oyle oluyor...normalde de biraz derin derin nefes aliyor. ....inceden ara ara oter gibi fiyk fiyk ses çıkarıyor. ..sizce astim midir?...artik antibiyotik kullanmak istemiyorum hayvan uzun süreli antibiyotik aldi...aviastim da evde var ama cok etki etmedi sanki....kala kala bu sorunu kaldı. ..ne onerirsiniz

Bir de kanat tüyleri eksik. .derisi gorunecek kadar degil ama ucacak kadar sa cok degil..ucamiyor. ..tüyleri ne kadar zamanda toparlanir? ??

Ve nefeste hirilti yok onu da belirteyim. .sikinti derin derin nefes ve panik aninda agzi acip kapayarak nefes alip verme

geçmiş olsun. astım problemi benim ufaklıkta da var maalesef. aldığımda zaten hastaydı bayağı ilerlemişti astımı, kafesin tellerine gagasıyla tutunarak uyuyordu boynunu tutamıyordu ilk zamanlar avi astım kullandım, bir faydasını görmedim anlık rahatlatıyordu sadece, baytril de yardımcı olmadı veterinere gittiğimde toz şeklinde akciğer enfeksiyonu ilacı verdi. bir ay kadar kullandım haftada üç gün, diğer günlerde vitamin mineral ve mama yaptım. ama ilacı her kestiğimde ertesi gün daha da kötüleşiyordu. bir ay boyunca o ilacı kullandıktan sonra tekrar veterinere gittiğimde hipradoxi isminde bir ilaç verdi, yaklaşık iki haftadır haftada 4 gün suyuna bir iki damla olacak şekilde damlatıyorum, diğer günler yine vitamin mama.. Diğer kullandığım ilaçlara göre çok daha iyi gibi şimdi. Bu hafta ilacı tamamen kesmeyi düşünüyorum, şimdilik sonucu olumlu umarım ilacı kestiğimde de problem olmaz. bazen keten tohumu çayı yapıp veriyorum, o da bayağı rahatlatıyor, en azından daha fazla ilaç vermek istemediğim zaman yerine kullanabiliyorum. ilaç içinse şimdilik olumlu düşünüyorum, en azından kuşum nefes alabiliyor artık, ama ağır bir ilaç fındığın astımı da ağır olduğundan kullanmak zorunda kaldım, o yüzden veterinere de danışarak daha hafif ilaçlarla da çözebileceğiniz bir problemdir umarım. tüy problemine gelince ona ben de çözüm bulabilmiş değilim fındığın kanatları ve kuyruğu neredeyse hiç yok..

Benimkinin tuyunun eksikliği hayvan saldırısı imis veteriner oyle dedi..Allahtan yara bere yok...kanatlarinda biraz biraz çıkmaya basladi....hayvan hareketli toparlandi ama derin nefes aliyor iste...uzun sure antibiyotik kullandim agzina damlattim hep...daha fazla kullanmak istemiyorum. .....biraz ara verip aviastim kullanicam. ...iyilesmesse de başka ilac denerim. ..iki sorum olacak..birincisi ıstanbul da kanatlilardan anlayan ucuz veteriner varmi...ikincisi astim bulaşıcı mi...brnim saglam bir kusum daha var ona gecmesinden korkuyorum

Benimkinin tuyunun eksikliği hayvan saldırısı imis veteriner oyle dedi..Allahtan yara bere yok...kanatlarinda biraz biraz çıkmaya basladi....hayvan hareketli toparlandi ama derin nefes aliyor iste...uzun sure antibiyotik kullandim agzina damlattim hep...daha fazla kullanmak istemiyorum. .....biraz ara verip aviastim kullanicam. ...iyilesmesse de başka ilac denerim. ..iki sorum olacak..birincisi ıstanbul da kanatlilardan anlayan ucuz veteriner varmi...ikincisi astim bulaşıcı mi...brnim saglam bir kusum daha var ona gecmesinden korkuyorum
Mecbur kalmadıkça antibiyotik kullanmanız en doğrusu. İstanbul'da yaşamadığım için maalesef bi bilgim yok. ama astım kesinlikle bulaşıcı değildir, eğer kuşunuz da bilmediğiniz bir astım hastalığı yoksa veya astım olmasına sebep olabilecek bir neden yoksa (sigara dumanı, toz vs..) herhangi bir şekilde bulaşmaz.

Istanbulda kanatli hayvanlardan anlayan veteriner buldum az evvel internetten ama o da sadece muayene ucreti 110 tl diyor..ben yine bi ara kendi veterinerime götüreyim çat pat anliyor. ..bi ara kuşun resimlerini yuklermisiniz bende yukleyim kiyas yapalım

Hipradoxsi S isimli ilacı suluğuna 6 damla kadar ilave edilirse etkili oluyor. Bu dozun altında çok etkili olamıyor. Her ikinizde bayağı uzuzn süreler antibiyotik kullanmışsınız. Bir süre dinlendirmeniz uygun. Tekrar kullanma gereği duyarsanız yukarıda ki ilacı uygun dozda en fazla 4 gün kullanmanızı öneririm. Kestiğinizde hemen Probiyotik kullanmalısınız.

Probiyotik yerine vitamin kullansak suyuna kullanimdan sonra telafi eder mi ??...bir de bu ilacı eczanelerde kolayca bulabilir miyim ???

Ayhan beyin belirttiği ilaca geçmenizi tavsiye ederim bende. fakat antibiyotik tedavisinden sonra mutlaka 1 gün probiyotik 1 gün b vitamini 1 gün multi vitamin ve son olarak tekrar probiyotik vererek ardından 3 gün temiz su vererek mutlak 1 haftalık dinlendirme kürü uygulanmalı. aksi taktirde bünyenin bağışıklığı çöker.... her ilaç takviyesinden sonra bu haftalık kürü mutlaka yapmak gerekir yoksa ilaçlar ile tedavi yerine gelecek olan hastalıklara ön safa oluşturmuş oluruz

Probiyotik yerine vitamin kullansak suyuna kullanimdan sonra telafi eder mi ??...bir de bu ilacı eczanelerde kolayca bulabilir miyim ???
Probiyotik kuru maya veya diazyme 256 gibi ürünlerdir. Aşağıda youtube kanalımda nasıl uygulanabileceği hakkında video da mevcut. Seyredip ilave edebilirsiniz. Çok ucuz ancak çok faydalı bir uygulamadır.
Probiyotik bağırsağın çalışmasını düzenleyen ve güçlendiren bir uygulamadır. Eğer bağırsakta emilim yapılamıyorsa verilecek hiçbir şeyden fayda sağlamak mümkün olmayacaktır. Vitamin ile probiyotik birbiri yerine kullanılabilecek ürünler değildir.

Probiyotik kuru maya veya diazyme 256 gibi ürünlerdir. Aşağıda youtube kanalımda nasıl uygulanabileceği hakkında video da mevcut. Seyredip ilave edebilirsiniz. Çok ucuz ancak çok faydalı bir uygulamadır.
Probiyotik bağırsağın çalışmasını düzenleyen ve güçlendiren bir uygulamadır. Eğer bağırsakta emilim yapılamıyorsa verilecek hiçbir şeyden fayda sağlamak mümkün olmayacaktır. Vitamin ile probiyotik birbiri yerine kullanılabilecek ürünler değildir.
veteriner hekim vitamin mineral kullanmamın yeterli olduğunu söylemişti, probiyotik hakkında bilgim yoktu, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler :)

Arkadaşlar Herhangi Bir Video Olmadan Kuş İle İlgili Pek Bir Şey Söylemek Doğru Olmaz Yorumları Okudum Öncelikle Şunları Belirteyim Hastalık Taşıyan Hiç Bir Kuşa 1 AY Boyunca Antibiyotik Verilmez Sallantıda Olan Bağışıklık Sistemini Çökertirsiniz Antibiyotiği En Fazla 3 Gün Vermelisiniz Nasıl Bir Antibiyotik Kullandınız Bilmiyorum Yanlış Antibiyotik En Büyük En Ölümcül Hastalıktan Daha Ölümcül Olur Daha Çok Hasar Bırakır Baytril Kullanıyorsanız Dozajı İyi Ayarlamalısınız Petshopda Satılan İlaçların Pek Bir Yararı Olmaz Daha Çok Bu Durumlarda Tecrübeli Üreticilere Basvurun Kanatlı Üzerine Veterinerlerden Pek Bir Sonuc Alamazsınız İstanbuldaysanız İlaç Verebilirim Size Kullanmanız İçin Kendi Kümesimden Bölünmüş İlaçlar Normal Sartlarda Az Miktarda Bulamazsanız Kutusuda Hem Cok Fazla Gelir Hemde Pahalı Olur Kendi Kullandıgım İlaçlardan Verebilirim İyi Forumlar

Arkadaşlar Herhangi Bir Video Olmadan Kuş İle İlgili Pek Bir Şey Söylemek Doğru Olmaz Yorumları Okudum Öncelikle Şunları Belirteyim Hastalık Taşıyan Hiç Bir Kuşa 1 AY Boyunca Antibiyotik Verilmez Sallantıda Olan Bağışıklık Sistemini Çökertirsiniz Antibiyotiği En Fazla 3 Gün Vermelisiniz Nasıl Bir Antibiyotik Kullandınız Bilmiyorum Yanlış Antibiyotik En Büyük En Ölümcül Hastalıktan Daha Ölümcül Olur Daha Çok Hasar Bırakır Baytril Kullanıyorsanız Dozajı İyi Ayarlamalısınız Petshopda Satılan İlaçların Pek Bir Yararı Olmaz Daha Çok Bu Durumlarda Tecrübeli Üreticilere Basvurun Kanatlı Üzerine Veterinerlerden Pek Bir Sonuc Alamazsınız İstanbuldaysanız İlaç Verebilirim Size Kullanmanız İçin Kendi Kümesimden Bölünmüş İlaçlar Normal Sartlarda Az Miktarda Bulamazsanız Kutusuda Hem Cok Fazla Gelir Hemde Pahalı Olur Kendi Kullandıgım İlaçlardan Verebilirim İyi Forumlar
Valla tamamen veteriner onerisi idi...2~12 yas arası çocuklar icin kullanilan nezle frip bronşit hastaliklarina karsi bir şurup yazdi ve cocuk vitamin i yazdi..10 gun kullan demisti, devam ederse 3 gun bosluk birak sonra 5 gun yine kullan demişti. ..zaten veteriner e gitmeden once de aviastim kullanmistim...simdi ilaclari biraktim kusu kendi haline koydum...sadece kafesin hijyenini sagliyorum iki gunde bir vitmin damlatiyorum suyuna..bana da absürd geldi veteriner in talimatı

Hipradoxsi S isimli ilacı suluğuna 6 damla kadar ilave edilirse etkili oluyor. Bu dozun altında çok etkili olamıyor. Her ikinizde bayağı uzuzn süreler antibiyotik kullanmışsınız. Bir süre dinlendirmeniz uygun. Tekrar kullanma gereği duyarsanız yukarıda ki ilacı uygun dozda en fazla 4 gün kullanmanızı öneririm. Kestiğinizde hemen Probiyotik kullanmalısınız.

bir de şunu sormak istiyorum merak ettiğim bir konu, kullanılan vtaminlerin karaciğerde birikmesini engellemek veya karaciğeri temizlemek adına kullanabileceğim bir ürün veya ilaçsız uygulama var mıdır? Versele Laga Avı-Chol diye bir ürün var kullansam faydasını görür müyüm?

Umit bey irtibata gecmek isterim ozelden yada buradan cep telefonunuzu alabilir miyim

bir de şunu sormak istiyorum merak ettiğim bir konu, kullanılan vtaminlerin karaciğerde birikmesini engellemek veya karaciğeri temizlemek adına kullanabileceğim bir ürün veya ilaçsız uygulama var mıdır? Versele Laga Avı-Chol diye bir ürün var kullansam faydasını görür müyüm?
bt-amin önerebilirim karaciğer güçlendirici özelliği vardır şahsen kullanıyorum faydasını görüyorum

O ürünleri bilemiyorum. Kullanmadım. Kereviz ve sapı verirseniz karaciğerine faydası olacaktır.

Geri