Karadeniz Pet

Avisol-A

Oğuzhan Yıldız

Meraklı Üye
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar..

Bugün bu vitamini aldım Dişi ve erkek kuşların üreme ve yumurtlama zamanlarında, kuşların tüy dökümü zamanında A,D,E ve C vitamin ihtiyaçlarını karşıladığını yazıyor kullanım klavuzunda.

Bu vitamini kullanım faydasını gören varmı erkek kuşum tüyde ve aynı zaman da üremesine yardımcı olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 9C4467AE-1F9A-43AC-BD2C-AC9E96C49D54.jpeg
    9C4467AE-1F9A-43AC-BD2C-AC9E96C49D54.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 15
E ve S üretim için.

A D C faydali, tüy dökümü için faydalı, petshoplarda da satiliyor orjinal veterinerden almak daha iyi ama.

Aldıysanız kullanın.

Orijinal ürün o konuda rahatım üreme konusunda bir faydasını var mı Peki?

Bu ürünler vitamin takviyesi, üretim için dedigim gibi E ve S vitaminlerini kullanmalisiniz. Lakin Bu ürünü aldıysanız kullanın zaten tüy'de olan hayvanin eşleşmesi [erkekler istisna] biraz zor oluyor.

Ek olarak kızıştırmayı hızlandırmak için Mama takvisyesi yapmanız lazım.

@Sakuram 'in mama tarifini öneririm.

Bu ürünler vitamin takviyesi, üretim için dedigim gibi E ve S vitaminlerini kullanmalisiniz. Lakin Bu ürünü aldıysanız kullanın zaten tüy'de olan hayvanin eşleşmesi [erkekler istisna] biraz zor oluyor.

Ek olarak kızıştırmayı hızlandırmak için Mama takvisyesi yapmanız lazım.

@Sakuram 'in mama tarifini öneririm.
Sağolun 3 günde 1 mama takviyesi yapıyorum severek tüketiyorlar @Sakuram hocanın mama tarifini uygulayacağım bakalım

çok fazla detay'a girmemek lazım ama avisol kaliteli bir vitamin değil, maden aldınız kullanın fakat daha sonra değiştirin derim. Daha sağlam vitamin kullanmanızı öneririm. nekton vitaminleri, aminovit, aminosol birin
Sağolun 3 günde 1 mama takviyesi yapıyorum severek tüketiyorlar @Sakuram hocanın mama tarifini uygulayacağım bakalım

çok fazla detay'a girmemek lazım ama avisol kaliteli bir vitamin değil, maden aldınız kullanın fakat daha sonra değiştirin derim. Daha sağlam vitamin kullanmanızı öneririm. nekton vitaminleri, aminovit, aminosol pahali ama en önde gelen markalar.

COCA-COLA > pepsi > cola turka > LE-COLA gibi :)

@Sakuram 'in mama tarifi hem kızıştırıcı hem de sakinkeştirici..

çok fazla detay'a girmemek lazım ama avisol kaliteli bir vitamin değil, maden aldınız kullanın fakat daha sonra değiştirin derim. Daha sağlam vitamin kullanmanızı öneririm. nekton vitaminleri, aminovit, aminosol birin

çok fazla detay'a girmemek lazım ama avisol kaliteli bir vitamin değil, maden aldınız kullanın fakat daha sonra değiştirin derim. Daha sağlam vitamin kullanmanızı öneririm. nekton vitaminleri, aminovit, aminosol pahali ama en önde gelen markalar.

COCA-COLA > pepsi > cola turka > LE-COLA gibi :)

@Sakuram 'in mama tarifi hem kızıştırıcı hem de sakinkeştirici..
Aslında Vitalis alacaktım Sakuram hoca öneriyor ama bulamadım. @Sakuram hocam nereden bulabiliriz internetten pek güvenemiyorum.

Aslında Vitalis alacaktım Sakuram hoca öneriyor ama bulamadım. @Sakuram hocam nereden bulabiliriz internetten pek güvenemiyorum.

veterinerlerden temin edebilirsin, esasen hepsini veterinerlerden almak lazım. internetten yapilan satışlarda da güvenilir siteler lazım.

NEKTON ürünlerinin orjinalleri almanya menşei, gel gelelim siteler de satilanlar hep imitasyon v.s. gibi..

siz kızıştırmak istiyorsanız E takviyesi yapacaksınız E kızıştırır vedoğurganlıklarını arttırarak daha iyi sonuçlar elde edilmenizi sağlar.

Veterinerlerden temin ediyorum ben VİTALİS'i, ancak hafif bir yem takviyesidir. Rahatlıkla kullanılır, 20 g'lık şişelerde bulunur en az aten bu yüzden kolay da kullanılır biter. Tabi bu sizin kullanımınıza bağlıdır. 4 hafta içinde bitmesi gerekir diyor prospektüs, ancak bu süre uzayabilir. Sıkıntı olmaz, sadece buzdolabında saklayın. Akabininde Nekton'lar kesinlikle buzdolabında bulundurulmamalıdır. Onların da ömrünü 1 yıl kadar biliyorum üretiminden itibaren tabi kullananlar daha iyi bilir. Denildiği gibi benim mamam hafif bir mamadır, kolay yöntemdir. Yoksa sert mamalarda yapanlar vardır güzel olan, ancak ben genelikle bunu tavsiye ediyorum kendimde şu an bunu uyguluyorum zaten. Arkadaşında dediği gibi AVİSOL markasını pek önermem, kullanılır faydası da muhakkak vardır ancak olmasa da olur. Markalara da çok takılan biri değilimdir zaten VİTALİS kullanan biri olarak :) Ancak şu an bende araştırmalar yapıyorum, farklı markalar üzerine. Nekton;'lara yaklaşacağımı hiç zannetmiyorum çünkü bana prensip olarak fazla fiyatlandırma şeklinde geliyor. Hemen hemen her yem takviyelerinin içerikleri aynı sonuçta, yoksa Nekton'lar kötüdür demiyorum iyi markalardır.

Veterinerlerden temin ediyorum ben VİTALİS'i, ancak hafif bir yem takviyesidir. Rahatlıkla kullanılır, 20 g'lık şişelerde bulunur en az aten bu yüzden kolay da kullanılır biter. Tabi bu sizin kullanımınıza bağlıdır. 4 hafta içinde bitmesi gerekir diyor prospektüs, ancak bu süre uzayabilir. Sıkıntı olmaz, sadece buzdolabında saklayın. Akabininde Nekton'lar kesinlikle buzdolabında bulundurulmamalıdır. Onların da ömrünü 1 yıl kadar biliyorum üretiminden itibaren tabi kullananlar daha iyi bilir. Denildiği gibi benim mamam hafif bir mamadır, kolay yöntemdir. Yoksa sert mamalarda yapanlar vardır güzel olan, ancak ben genelikle bunu tavsiye ediyorum kendimde şu an bunu uyguluyorum zaten. Arkadaşında dediği gibi AVİSOL markasını pek önermem, kullanılır faydası da muhakkak vardır ancak olmasa da olur. Markalara da çok takılan biri değilimdir zaten VİTALİS kullanan biri olarak :) Ancak şu an bende araştırmalar yapıyorum, farklı markalar üzerine. Nekton;'lara yaklaşacağımı hiç zannetmiyorum çünkü bana prensip olarak fazla fiyatlandırma şeklinde geliyor. Hemen hemen her yem takviyelerinin içerikleri aynı sonuçta, yoksa Nekton'lar kötüdür demiyorum iyi markalardır.
Kullanıp sonucunu paylaşıcam tüy de olan kuşa faydası var mı yok mu diye.

Kullanıp sonucunu paylaşıcam tüy de olan kuşa faydası var mı yok mu diye.
VİTALİS'in içinde de olduğu gibi çeşitli marka yem takviyelerinde de zannediyorum ki B vitamini vardır, yani @ircdpangea nın da dediği gibi B vitamini tüye giren kuşa yardımcıdır. Akabininde VİTALİS i baz alırsam, B vitamini değil B vitaminin çeşitli formlarını da içeriğinde barındırır. İçeriğini arama motorundan aratabilirsiniz, daha net görürsünüz. Dolayısı ile tüye giren kuşlarımızdaki faydası büyüktür elbette.

Biyoteknik ürünleri ortalama kalitededir. Faydası mutlaka olacaktır. Eğer gerçekten kaliteli ürünler kullanmak istiyorsanız röhnfried'ın ürünlerini kullanabilirsiniz ancak maddi açıdan yorabilir ve düşük gramajlarla bulma imkanı yok. Ancak bölünmüş olarak satılıyor ve bana pek güvenilir gelmiyor. Kapsamlı bir veteriner kliniğinden içeriği çeşitli olan, aminoasitler içeren bir ürün isteyebilirsiniz.
Örnek olarak bu ürünün içeriğine gözatabilirsiniz:
vit-amino.jpg