Karadeniz Pet

Ayırma yçntemindeki kuşlarımı birleştiriyorum

erzsrl

Meraklı Üye
Arkadaşlar yarın 20. günü olacak ayırma yönteminin. 20 gündür birbirini görmüyor kuşlsrım. Dişiyi başka odaya almıştım. Sürekli birbirlerine ötüyorlar erkek kur yapıyor falan ve dişi de ona karşılık veriyor. Bayağı hareketlendiler çok şükür. Sizce birleştirmeden önce yapmam gereken bir şey var mı? Yarın sabah birleştireceğim. Konu hakkındaki bilgileriniz bu gece için bana çok lazım olacak şimdiden teşekkür ederim ilgilenen herkese.

Yanına koy gitsin. Uzağa çekilip izle bakalım.
Yuvalık takılı olsun erkeğin olduğu kafeste.
Oyuncakları kaldır, tünek sayısını azalt.
İkili salmanın tamamını erkeğe bıraktım 3 tane tünek var ama yuvaya en uzak olanı pek kullanmıyor sadece ucunda vitamin blok var onun için gidiyor bir de dişiye seslenmek için gidiyor. Erkek yuvalığa hiç girmedi en azından ben hiç görmedim. Aldığımdan beri sıfır yuvalık :) ama ayırma yönteminden sonra kuşlarım çok hareketlendi maşallah. Tek sorunum dişinin ceresi pek kahverengi olmadı. Ama erkeğin sesini duyunca çıldırıyor. Kafese vuruyo ve tünekten tüneğe atlıyo yemliğin tüneğinin arasına hızlıca kafasını falan sokmaya çalışıyo. Bir sürü değişik hareket yapıyor çok hareketli ama akşamları tüyünü kabartıyor bu anormal bir durum değil dimi

İkili salmanın tamamını erkeğe bıraktım 3 tane tünek var ama yuvaya en uzak olanı pek kullanmıyor sadece ucunda vitamin blok var onun için gidiyor bir de dişiye seslenmek için gidiyor. Erkek yuvalığa hiç girmedi en azından ben hiç görmedim. Aldığımdan beri sıfır yuvalık :) ama ayırma yönteminden sonra kuşlarım çok hareketlendi maşallah. Tek sorunum dişinin ceresi pek kahverengi olmadı. Ama erkeğin sesini duyunca çıldırıyor. Kafese vuruyo ve tünekten tüneğe atlıyo yemliğin tüneğinin arasına hızlıca kafasını falan sokmaya çalışıyo. Bir sürü değişik hareket yapıyor çok hareketli ama akşamları tüyünü kabartıyor bu anormal bir durum değil dimi
@Levent ACAR