Umitsndkc

Aktif Üye
24 Tem 2018
47
7
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Merhaba arkadaşlar bende çifthaneli üretim kafesi var ortasına tahta koymuştum bir çiftimi bi tarafa bir çiftimi bi tarafa koymuştum 20 gün oldu her iki çiftte öpüşüyor koklaşıyor ama çiftleşme olmuyor bende aradaki tahtayı cıkarttım onun yerine tel koydum. 2 dişiyi aynı bölüme 2 erkeğide diger bölüme koydum erkeklerin tarafta yuvalık var dişilerin tarafta yok. sizce dogrumu yaptım ? erkekler bi bölümde dişiler bi bölümde ortada sadece tel var. sizce dogrumu ?

albinom22

Profesyonel
9 Tem 2018
1,534
323
83
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Mama yaptınız mı?
Ne zamandır ilgilenme yolundalar?
Kızışmaları nasıl?
Ortamları müsait mi? Size bu konudan bir soru sorabilirim fakat en önemlilerini soruyorum.

yk12yk12

Profesyonel
12 Şub 2018
610
83
28
16
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Papağan Türleri
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Merhaba arkadaşlar bende çifthaneli üretim kafesi var ortasına tahta koymuştum bir çiftimi bi tarafa bir çiftimi bi tarafa koymuştum 20 gün oldu her iki çiftte öpüşüyor koklaşıyor ama çiftleşme olmuyor bende aradaki tahtayı cıkarttım onun yerine tel koydum. 2 dişiyi aynı bölüme 2 erkeğide diger bölüme koydum erkeklerin tarafta yuvalık var dişilerin tarafta yok. sizce dogrumu yaptım ? erkekler bi bölümde dişiler bi bölümde ortada sadece tel var. sizce dogrumu ?
Çok yanlış ayırma olmuş dişiyi erkeğin yanina atın es olaalar bile kavga ederler ayırınca 3. Bir kafes lazım erkekler yuvalikli kafeste dişiler ayrı ve birbirlerini görmeliler dokumamalılar

Umitsndkc

Aktif Üye
24 Tem 2018
47
7
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Mama yaptınız mı?
Ne zamandır ilgilenme yolundalar?
Kızışmaları nasıl?
Ortamları müsait mi? Size bu konudan bir soru sorabilirim fakat en önemlilerini soruyorum.
buyrun resim atıyorum.kuşları alalı tam 30 gün oldu 2 çifte birbirleriyle öpüşüyorlar ama herangi bir çiftleşme olmadı bende erkekleri bi tarafa dişileri bi tarafa aldım.

Ekli dosyalar

Umitsndkc

Aktif Üye
24 Tem 2018
47
7
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Çok yanlış ayırma olmuş dişiyi erkeğin yanina atın es olaalar bile kavga ederler ayırınca 3. Bir kafes lazım erkekler yuvalikli kafeste dişiler ayrı ve birbirlerini görmeliler dokumamalılar
elimde bir kafes daha var. ozaman şöyle yapayım diger kafese dişileri atayım bu kafeste yani yuvalıklı olan kafeste erkekler kalsın ve birbirlerini görsünler dogrumudur ?

Umitsndkc

Aktif Üye
24 Tem 2018
47
7
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
bide kafeslerde 1 tanemi tünek olsun yoksa 2 şer tanemi tünek koyayım ?

yk12yk12

Profesyonel
12 Şub 2018
610
83
28
16
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Papağan Türleri
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Evet öyle

albinom22

Profesyonel
9 Tem 2018
1,534
323
83
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Birbirlerini kasiyip opusme varsa ayirmayin ve orta bolmeye birbirlerini gormeyecek sekilde engel koyun. Mama yapın çok rahatsiz etmeyin ortamları sakin sessiz olsun

Bahtiyar Bekir İmam

Profesyonel
6 Şub 2018
423
117
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
kavga vs yoksa birbirlerine ilgi varsa neden ayırasınız ki. @albinom22 arkadaşın dediği gibi mamasını vitaminini suyunu yemini eksik etmeyin. sessiz bir yerde dursunlar. onlar gerisini halleder.