Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi sonrası

walkman

Yeni Üye
Merhabalar,

3 yıl baktığım erkek muhabbet kuşuma. Ortalama 1 yıl önce bir arkadaş dişi getirdi. Tamam deyip yanına koyduk. Daha önceden bu konuda her hangi bir araştırma yapmadığım için kuşların çift olması hakkında bir bilgiye sahip değildim. Bir yıldır bu kuşlardan her hangi bir çiftleşme ve yavru sinyali göremedim. İnternette bolca gördüğüm ayırma yöntemini deneme kararı aldım. Fakat 2 iki kuş da bu durumdan rahatsız gibi. Kısa bir şekilde videoya aldım her ikisini. Bilen arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Maşallah kuşlarınıza. Dişi pek rahatsız olmamış gibi görünüyor. Ama erkek her zaman ki gibi dişiye seslenir bu da normal. En az 20 gün ayrı kalması gerekir. Erkeğin olduğu kafese 1 tane tünek takın ve o tüneğin ucu yuvalikla çakışsın. Birinci kuluçka dan sonra tüneği istersen yuvaya paralel olarak kullanabilirsin. Bunun sebebi mümkün olduğunca kuşların yan yana olabilmesi ve erkeğin dişiyi yuvaya sürüp kuluçkaya zorlaması içindir. En yakın zamanda sağlıklı yavrular almanız dileğiyle sağlıklı günler.

İyi dilekleriniz çok teşekkürler İbrahim bey, dediklerinizi uygulayacağım. Umarım olumlu sonucu buradan paylaşmak nasip olur.

Geri