Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi yardım?

erhanademer

Yeni Üye
Arkadaşlar ayırma yönteminde kuşlar birbirini görmeli mi yoksa hiç görmemeli mi 2 şekilde koydum hangisi uygun siz karar verin ve 10 gün yeterli mi? Sadece bilenler yazarsa sevinirim.
95fbf029bb50a61bd08a51bbb9960566.jpg
dbdd8ff55cb0aff6bdd296ffda26aada.jpg

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

görmesinler birbirlerini ayrı kalma suresı boyunca havuc ver cok az marol ver ve mumkunse yavru almak istıyorsan gunes goren yere koy ve kuslarla ılgılenme onlara gorunme

2. seçenek gayet ideal bu görmeliler birbirini görmemeleri diye birşey söz konusu değildir, bu sürede abartıya kaçmadan onları tam kızışmaya sevk edecek şekilde kalite bir vitamin,kaliteli yemler ile takviye etmeniz menfaatinize olur. kızıştırma nijer tohumu ile yapılmaz, çimlendirme,yumurta maması, daha doğaldır mama içine havucu az koymaya özen gösterin yoksa aşırı olursa çok kızan kuş tüye gelir dozunda yapın haftada 2 sefer SERA vitamin plus tavsiye ederim bu vitamindir.

edit: sarı kafeste dişi kuş diğer yuvalıklı kafeste erkek kuş kalmalı bu böylemi uzak olduğunu için hatırlatmak istedim.

2. seçenek gayet ideal bu görmeliler birbirini görmemeleri diye birşey söz konusu değildir, bu sürede abartıya kaçmadan onları tam kızışmaya sevk edecek şekilde kalite bir vitamin,kaliteli yemler ile takviye etmeniz menfaatinize olur. kızıştırma nijer tohumu ile yapılmaz, çimlendirme,yumurta maması, daha doğaldır mama içine havucu az koymaya özen gösterin yoksa aşırı olursa çok kızan kuş tüye gelir dozunda yapın haftada 2 sefer SERA vitamin plus tavsiye ederim bu vitamindir.

edit: sarı kafeste dişi kuş diğer yuvalıklı kafeste erkek kuş kalmalı bu böylemi uzak olduğunu için hatırlatmak istedim.
Evet gördüğünüz gibi erkek büyük kafeste sarı kafesteki dişi, siz biliyorsunuz sanırım bazıları görmemeli diyor bu konuda kesin bir sonuç yok sanırım

Eğer evde bir kuş varken ona eş aldıysanız birbirlerini görmeliler ama uzun süre aynı kafeste olup eş tutmamışlarsa o zaman birbirini görmemeliler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Birazda kuşların yapısına göre değişiyor bu. Bendeki dişilerden birinin yanına bir erkek kuş aldım 15 gün çifthanede birbirlerini görecek şekilde tuttum sonra birleştirdim. Dişi kuş yeterli kızgınlığa ulaştı kur yapıyor yanaşıyor ama erkek kuş dişi her yanına yaklaştığında kovalıyor. Arkadaşım eş tutmayan çifti 15 gün birbirlerini görmeyecekleri şekilde ayırdı birleştirdiği gün kuşlar çiftleşti şuan yavruları yeme düştü. İyi bakım yanında kuşların yapısı şans ve sabırda önemli

Eğer evde bir kuş varken ona eş aldıysanız birbirlerini görmeliler ama uzun süre aynı kafeste olup eş tutmamışlarsa o zaman birbirini görmemeliler

Erkek bizde 9-10 aydır var ama dişi 1 bucuk ay kadar oldu, beraberken kaşıma bitleme yem kusma oluyordu fakat ayak atmaya izin vermiyordu dişi biraz agresif ve yuvaya ilgisizdi yem kusturuyordu ama üstüne çıkartmaya gelince gagalayıp düşürüyordu erkeği tünekten erkeğim ürktü biraz dişiden ama görseniz yapmadığı kur kalmıyor...

Dişi tam hazır değil. Açıkçası birbirini görerek ayıranlardada görmeden ayıranlardada başarılı sonuç alanda alamayanda oluyor. Siz görerek ayırmışsınız sistemi bozmayın bu sistemde devam edin

Dişi tam hazır değil. Açıkçası birbirini görerek ayıranlardada görmeden ayıranlardada başarılı sonuç alanda alamayanda oluyor. Siz görerek ayırmışsınız sistemi bozmayın bu sistemde devam edin

Yapmadığım mama vermediğim bir şey kalmadı yani erkeği görseniz tellere bile kur yapıyor ama dişinin işine gelirse erkekle oynuyor eğer havasında değilse yüzüne bakmıyor, erkeği çok sevdiğimden dolayı değiştiremiyorum bağım olduğu için bu yöntem de tutmazsa dişiyi değiştiricem son çare?

kuşların es tutmamıs sen kusları ayır bırbırını gormesinler ayrı kaldıgı surece iyi ve besin degeri yuksek seylerle besle ayrı kaldılar ve iyi beslendiler bırlestır aynı beslemeyle devam et ama asla kuslarla fazla ilgilenme gorsunler dıyen arkadaslar zaten es ama cıftlesmeyen kuslar icin gecerli kuslar es ozellıgı gostermıyorsa bırbırını gormesınler bu bırbırlerını gormelerınden daha yuksek oranda basarı verır

Bende kuslarıma ayırma yöntemi yapıcamda bir sey sorabilirmiyim ?

Ben dün ayirdim kuslari birbirlerini görmüyorlar simdi okudugum kadariyla 14 gün yeterli?

Arkadaşlar ayırma yönteminde kuşlar birbirini görmeli mi yoksa hiç görmemeli mi 2 şekilde koydum hangisi uygun siz karar verin ve 10 gün yeterli mi? Sadece bilenler yazarsa sevinirim.
95fbf029bb50a61bd08a51bbb9960566.jpg
dbdd8ff55cb0aff6bdd296ffda26aada.jpg

Kızgınlık maması tarifi bu .Kuşumun eşi İstanbuldan gelecek ,lazım olur diye ekran fotosu çekmiştim .

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201226-160327_Chrome.jpg
    Screenshot_20201226-160327_Chrome.jpg
    493.5 KB · Görüntüleme: 356

Bende kuşları ayırdım ama kizistirmak için değil daha çok dişi biraz dinlensin kendini toplasin diye çünkü ilk yumurtası sıkıştı ve devamı gelmedi ve güçsüz kaldı bu nedenle ayırdım ama erkek kuş sürekli yuvalikta neden sizce

Bende kuşları ayırdım ama kizistirmak için değil daha çok dişi biraz dinlensin kendini toplasin diye çünkü ilk yumurtası sıkıştı ve devamı gelmedi ve güçsüz kaldı bu nedenle ayırdım ama erkek kuş sürekli yuvalikta neden sizce
Dişi dinlensin diye çıkarttı iseniz ve şuan yumurta ve yavrular yoksa yuvalığı kafesten çıkartın,yavru almak istediğiniz zaman tekrar takarsınız.

Peki kalması kötü birşey mi ve sizce ne kadar süre ayrı kalsinlar kizistirci hiçbir şey vermiyorum ama kizisma olur mu yinede dışı daha kötü olur mu

Peki kalması kötü birşey mi ve sizce ne kadar süre ayrı kalsinlar kizistirci hiçbir şey vermiyorum ama kizisma olur mu yinede dışı daha kötü olur mu

Yani dişiyi ne kadar dinlendirmek istediğinize bağlı bu soru. Daha yeni kuluçkadan çıkmış bir kuşsa bekleyin dinlensin acele etmeyin. Dişi küçükse de yumurta sıkışması olabilir eğer böyle ise bekleyin büyümesini.
Kendine geldiği zaman ve kızıştığı zaman birkaç gün önceden yuvalık takarsınız ve kafesinize 1 ya da 2 adet tünek koyarsınız. Oyuncak gibi dikkat dağıtan şeyleri kafesten çıkartırsınız. Üreme hızını arttırmak için Röhnfried e50 yi takviye olarak verebilirsiniz. Sonra zaten kendini gösterir durum.
Eğer dediğim gibiyse yuvalığı kafesten çıkartmanızı tavsiye ederim erkek kuş iç güdüsel olarak yuvalığı gidiyordur.

Anladım çok teşekkür ederim dışı bir yaşında ama çok zayıflamışti ve yumurtası sıkışmıştı tek yumurta çıktı devamı gelmedi zaten yuvalık cikaricam o zaman ama erkek kuş tüye girmiş stresten mi acaba

Geri