Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi

Mubiş seven

Yeni Üye
Arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz bende bir çift var çok iyi anlaşmalarına rağmen yumurta yapmiyorlardı bende ayırma yöntemi yaptım kuşlar ayirma döneminde neler yapar biraz aciklarmisiniz bu konuda bilgisi olan birileri.

kizistiracaksin kuşları e vitamini ve selenyum katkısı kullanabilirsin kızıştırdı bir takım mamalar var piyasada. başka yapacagin birşey yok hepsi kuşlarına bağlı.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim selenyum katkısı dediğiniz nedir aciklayabilirmisiniz

internette arattığınızda karşınıza çıkabilir ben reklam olmasın diye yazmak istemiyorum ama esevit forte diye bir etken kullaniyorum ben bu ikisini kullanıyorum gayet te iyi sonuç alıyorum 8 çiftim vat 8 de 8 çok şükür.
43a255661e8c580e33b4dbea2213de7a.jpg
7a9d03ef6a507e0d2eb19a1e5106c0e2.jpg

internette arattığınızda karşınıza çıkabilir ben reklam olmasın diye yazmak istemiyorum ama esevit forte diye bir etken kullaniyorum ben bu ikisini kullanıyorum gayet te iyi sonuç alıyorum 8 çiftim vat 8 de 8 çok şükür.

Bereket ver

Bereket versin

Bereket versin inşallah bir sorum daha olcakti dışı kuşun kiziştigi illa çetesinin kahve rengi olması şartmı
allah razı olsun darısı başınıza.
tabi ki de hayır öyle bir kaide yok ceresi beyaz olan kuşta çiftleşir. çiftleşme tamamen kuşlarınızın fiziksel ve biyolojik olarak erginliğe ulaşmasına bağlı. ortam ve kuşlarınızın kalitesi de çok önemli çiftleşme sürecinde.

allah razı olsun darısı başınıza.
tabi ki de hayır öyle bir kaide yok ceresi beyaz olan kuşta çiftleşir. çiftleşme tamamen kuşlarınızın fiziksel ve biyolojik olarak erginliğe ulaşmasına bağlı. ortam ve kuşlarınızın kalitesi de çok önemli çiftleşme sürecinde.

Teşekkür ederim amin peki dişi kuşun çok kalamar taşı ve gaga taşları tüketmesi kiziştigina işaret olmazmi benim dişi kuşum daha önce hiçbir kuşta görmediğim kadar çok kalamar taşı tüketiyor

bazı kuşlar yumurtlama evresinde bu dediğinizi yapıyor ama bu bir işaret değildir kuşlarınız kaç yaşında bu arada. dışı kusunuz bünyesinde yumurta oluşumunu hızlandırmak için kalsiyum yüklemesi yapıyor olabilir.
Teşekkür ederim amin peki dişi kuşun çok kalamar taşı ve gaga taşları tüketmesi kiziştigina işaret olmazmi benim dişi kuşum daha önce hiçbir kuşta görmediğim kadar çok kalamar taşı tüketiyor

bazı kuşlar yumurtlama evresinde bu dediğinizi yapıyor ama bu bir işaret değildir kuşlarınız kaç yaşında bu arada. dışı kusunuz bünyesinde yumurta oluşumunu hızlandırmak için kalsiyum yüklemesi yapıyor olabilir.

Kuşlarımın yaşını tam olarak bilmiyorum ama ben kuşları ayırarak iyimi yaptım kotumu yaptım bilmiyorum çünkü kuşlar çok iyi anlaşiyorlardi ve yuvaya girip çıkmalar oluyordu bu sırada işte yoğun bir şekilde kalamar yiyordu ama erkeğin ayak atması sırasında izin vermiyordu bende dişi kuşu başka kafese aldım kiziştirmak amaçlı

Son düzenleme: