Karadeniz Pet

Ayırmalı mıyım?

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
1 aydır birliktr olan kuşlarım sürekli yan yana. beraber ucuyorlar bırbırlerını takıp edıyorlar bırbırlerıne kur yapıuorlar ama ciflesme olmuyor. İkisi de kızışmış durumda . erkek tüye girmişti suan bitti. dişi de tüye girdi simdi çıkmak üzere. mama yapıyorum haftada 1. vitamin mineral takviyesi yapıyorum. dişiyi tek başına eğitiyorum da. sadece arkdas gibi takılıyorlar. dişi bi ara yuvaya ilgiliydi ama artık girmiyor. Erkek kuşum küçüklüğünden beri benımle baya evcil. çiftleşmesi zor mu?
1) Kusları gün içinde salmalı mıyım? erkek kuşum alışık oldugu ıcın dısarı cıkmayınca bagırıyor.
2) ayrı kafeslere almalımıyım alırsan yuvalık olan büyük kafeste hangi kuş kalmalı.

Güncel fotografları

Ekli dosyalar

• 20180110_200030.jpg
    20180110_200030.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 27
  • 20180110_200051.jpg
    20180110_200051.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 23
Dişi kizismis ayirmanizi öneririm birbirlerine kesinlikle temas etmesin birleştirdik ten sonra salmayin havuç verebilirsiniz

Yuvalık olan kafeste erkek olacak. Dişiyi ayrı kafese alın ve kuşlarınızı mümkünse salmayın mama takviyesi yapın ustalar 1 hafta 15 gün 1 ay gibi ayırma yöntemi uyguladıklarını söylüyorlar gerisi kuşlarınıza kalmış

Yuvalık olan kafeste erkek olacak. Dişiyi ayrı kafese alın ve kuşlarınızı mümkünse salmayın mama takviyesi yapın ustalar 1 hafta 15 gün 1 ay gibi ayırma yöntemi uyguladıklarını söylüyorlar gerisi kuşlarınıza kalmış
Tesekkur ederim. Erkek kusum cok alisik ilgiye disarda dyrmaya. Salmadan duramam gibi

Bir aydır birlikte yazmışsın. Ayırmadan önce bir ay daha bekle. Yumurta bir ayda olacak bir şey değil.

benım kuşum cok evcıl ya acaba ondan mı olmuyor dıyordum ben de

Sana çok düşkünse etkisi olur. Dişiyle daha fazla zaman geçirmeli. Doğada bile kuşlar tanıştıktan bir ay sonra yavrulamıyor. Senin kuş şimdiy kadar hiç başka kuş görmemiş, hem de sana bağlı. İlişkiyi oturtmaları biraz zaman alacak.

1 aylık kuşları ayırmak? Keşke yan yana koydugumuzda hemen çift olsalar 2 günde yumurtlasalar 3 günde yavru çıksa. .. Bu kuslardan yavrumu almak istiyorsunuz kesinlikle erkekten İlginizi kesin haftada bir yumurta maması verin yem su verin gerisine karismayin kendi hallerine bırakın bırakın ki erkek size olan ilgisini disiye versin. Yok ben salmaliyim derseniz ne ayırın ne bir şey yapın koyun yan yana açın kapıyı keyfinize bakın

Geri