curenos13

Bakıp Çıkıcam
1 Ara 2019
1
0
1
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba.
Kuşum yaklaşık 1 hafta önce ayağını sakatladı. Ben evde değilken odama giren misafir çocuklarından biri tarafından. Tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz fakat 1 haftadır sol ayağını pek kullanamıyor.

Özetlemek gerekirse; üzerine basıyor, yürüyor, elime alıp kırık mı diye kontrol ettiğimde bağırmıyor ya da hafif hareketler yaptırdığımda aniden çekmiyor, hiçbir kızarıklık morluk yok, iki ayağı da aynı renkte ve çok şükür sağlığında, neşesinde hiçbir sorun yok.

"E o zaman sorun ne" diyeceksiniz :) Bazen dinlenmek için bir köşeye çekildiğinde o ayağını kaldırıyor hep. Hiç diğer ayağını kaldırdığını görmedim çünkü sağlam olan ayağıyla kendini kaşımak istediğinde kaşıyamıyor, çünkü darbe alan ayağının üzerinde duramıyor. Dolayısıyla o ayağıyla da kendini kaşıyamıyor. Sakatlanan ayağında kavrama yeteneği diğerine göre çok güçsüz. Parmağıma geldiğinde sağ ayağıyla gayet sağlam bir şekilde parmağımı kavrıyorken sakat olan ayağını sadece parmağımın üzerinde tutuyor.

Dediğim gibi hiçbir olumsuz etki görmediğimiz için "incinmiştir, bir süre sonra kendiliğinden geçer" diye düşündük. 1 hafta olacak neredeyse ve durum hep aynı.

Ara sıra kanatlarını açıp ayağını germe hareketi yaptığında eskisi gibi tamamen açamıyor ayağını, çok hafif bir şekilde geriye alıp bırakıyor. Kendini kaşımak istediğinde de dinlenirken ayağını kaldırdığı noktaya kadar kaldırabiliyor en fazla.

Veterinere götürdük fakat tam da tahmin ettiğimiz gibi "kuşlara bir şey yapamıyoruz" cevabıyla karşılaştık. Durumu onlara da bu şekilde anlattığımda "bir sorun gözükmüyor bir süre sonra iyileşir" dediler.

Yardımcı olabilecek var mı?
 

Mbrk533

Aktif Üye
27 Eyl 2019
58
7
8
25
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Agrı kesici krem sürün ayagına geçer.voltaren gibi.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi