Karadeniz Pet

Ayağındaki ne olabilir?

Oak

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, muhabbet kuşumuzun ayağının durumu fotolardaki gibi. Tüneğini ahşap olanlarla değiştirdim ve yaklaşık 1 haftadır terramycin sürüyorum, iyiye gidiyor gibi ancak fotoları iki ayrı kuşcuya gösterdiğimde mantar dediler biri vazelin sür dedi, diğeri mantar için ilaç getireceğini söyledi. Sizce ne olabilir, nasıl tedavi edilir?

Teşekkür ederim.
IMG_20201224_210552.jpg

IMG_20201222_172129.jpg

Günde 2 kez teramicyn sürmeye devam ediniz yüksek ihtimalle mantar olabilir.
Teşekkür ederim, tahmini ne kadar sürer tedavisi? Teramycin bildigim kadarıyla antibiotik deri merhemi, mantara iyi gelip gelmeyeceği konusunda şüpheye düştüm. Ayrıyeten yapmam gereken bir şey var mıdır? Haftada bir meyve veya sebze veriyorum hariçten başka bir şey vermiyorum. Daha önce svs bioamino vit kullanmıştım, takviye olarak tavsiye eder misiniz?

Teşekkür ederim, tahmini ne kadar sürer tedavisi? Teramycin bildigim kadarıyla antibiotik deri merhemi, mantara iyi gelip gelmeyeceği konusunda şüpheye düştüm. Ayrıyeten yapmam gereken bir şey var mıdır? Haftada bir meyve veya sebze veriyorum hariçten başka bir şey vermiyorum. Daha önce svs bioamino vit kullanmıştım, takviye olarak tavsiye eder misiniz?
Eczaneden Troysd krem alınız günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile sürünüz mantar kaynaklı ise düzelecektir.

Mantar, akar tedavisine göre daha kısa sürede çözülse de tedavi süresi 2 haftayı aşabilir.

Eczaneden Troysd krem alınız günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile sürünüz mantar kaynaklı ise düzelecektir.

Mantar, akar tedavisine göre daha kısa sürede çözülse de tedavi süresi 2 haftayı aşabilir.
Teşekkür ederim hocam

Hocam merhaba,
Yaklaşık bir aydır Trosyd kullanıyorum, bayağı bir düzeldi ancak halen tam düzelmiş değil ve belki bir iki haftadır daha fazla iyileşme göremiyorum. Ne yapmam gerekir? Yardımlarınızı rica eder, iyi günler dilerim.

Buyrun hocam

Ekli dosyalar

• IMG_20210128_214813.jpg
    IMG_20210128_214813.jpg
    180.4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20210128_214759.jpg
    IMG_20210128_214759.jpg
    345.7 KB · Görüntüleme: 17
Geri