Karadeniz Pet

Ayirma yöntemi

Yusufcahit

Yeni Üye
Kuşlarimin kizmasi ve çiftleşmesi icin ayirma yöntemini uygulamak istiyorum nasil yapim önerileriniz nelerdir

Kuşlarimin kizmasi ve çiftleşmesi icin ayirma yöntemini uygulamak istiyorum nasil yapim önerileriniz nelerdir
Kuşlar birbirini görecek şekilde olmalı ancak birbirine ulaşamasınlar örneğin odanın karşılıklı 2 duvarında olabilirler erkek olan yuvalık takılı kafeste olacak dişi ayrı kafeste 2 veya 3 hafta sonunda dişiyi erkeğin olduğu kafese alacaksınız bu süre içinde ikisine de mama takviyesi yapın düzenli bakım yapın onun dışında ilgilenmeyin birbirlerini iyice özlesinler belirli yaşa ulaşmışlarsa zaten kızışma belirtileri görülür

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayırma yöntemi sadece eş tutmuş fakat bir türlü çiftleşmeyen kuşlar için kullanılır. Eğer eş tutma durumu yoksa değişen bir şey olmayacaktır. Eş tutan kuşların birbirini özlemesi ve daha çok istemesi için yapılır. En az 3 hafta süreli olmalıdır. Yuvalık takılı olan kafeste erkek diğer kafeste dişi durmalıdır. Her iki kuşa da kızıştırıcı katkısı verilmelidir. Benim tavsiyem bu 3 haftalık sürede her iki kuşada nekton e ve nekton s vitamin takviyeleri verilmesi.

Cift haneli yuvada birbirlerini görebilirlermi yoksa arayi iyice kapatimmi cünku dokunma ihtimalleri var birbirlerinin

ARAYA BİŞEY koy bazıları görsünler bazıları görmesinler der bence görmesinler oraya göre bir karton kes veya mukavvaa sonra bantla sar.ısırıp koparmasınlar diye.Sok oraya dişini ceresi ne zaman kahverengi olursa o zaman koy dişi kızışırsa erkek zaten özlediği için ....

Ayırın bolca havuç nijel keteni dayayın 10-15güne hazır olurlar.Ben yapamyı düşünüyomrum dişi kuşumda hastalık oluştu mantar iyileşti gözü ama ayağı hala kötü ayağıda iyileşsin deniycem.

Salma kafeste ortadan bölmeyi koysam karton yapıstırsam bantla falan birbirni görmesler 1 ay falan etkisi olur mu dişi kızısırmı acaba erkek kızısık suan cok iyi anlasıyolar ama disi kızısmadı tam olaak

Ekli dosyalar

• 4EB583CF-BCAD-489D-9BA9-F491031AC63C.png
    4EB583CF-BCAD-489D-9BA9-F491031AC63C.png
    3.8 MB · Görüntüleme: 17
Ortalama 6 aylık olan bir dişiyi ayırma yöntemiyle kızıstırabilir miyiz ? Erkek kızısık cok iyi anlasıyorlar ama disi kızısık mi degil mi anlıyamıyorum acık mavi ceresi inceden

Ortalama 6 aylık olan bir dişiyi ayırma yöntemiyle kızıstırabilir miyiz ? Erkek kızısık cok iyi anlasıyorlar ama disi kızısık mi degil mi anlıyamıyorum acık mavi ceresi inceden
Sizin sorununuz kuşların jumbo olması zaten hareketli olmayan bir yapıları var bu yüzden en uygun 7 8 ay üstü gibi dişilerde biraz daha uzayabilir bu ve ese koymadan önce anus çevresindeki tuykeri kısaltmanın yumurta doluluğu acısından önemi var

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Sizin sorununuz kuşların jumbo olması zaten hareketli olmayan bir yapıları var bu yüzden en uygun 7 8 ay üstü gibi dişilerde biraz daha uzayabilir bu ve ese koymadan önce anus çevresindeki tuykeri kısaltmanın yumurta doluluğu acısından önemi var

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]
Hem dişi hem erkegn mi anus bölgelerinickısaltırım abi bi deniyeyim aksama

Son düzenleme: