Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi ?

Mert0655

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba benim bir dişi bir erekek muhabbet kuşum var dişi kuşu 1 ay önce aldım ve sürekli çiftleşiyorlar ama yumurta falan yok 1 aydır dişi yuvalığa falan giriyo ama yumurya belirtisi falan yok kuşları 1 ay kadar ayırsam mı diye düşünüyorum iyice kızıştırıp birleştirsem geri nasıl olur ? Fikirlerinizi bekliyorum.

Çiftleşme varsa kızgın durumdalar demektir. Ayırma yöntemi çiftleşme olmadığı zamanlarda yapılıyor. Haftada 2 kez mama ve e vitamini takviyesi yapın. Ve birde kuşların popo tüyleri çok uzunsa biraz kısaltmalısınız. Uzun tüyler sağlıklı çiftleşmeyi engelliyor.

Çiftleşme varsa kızgın durumdalar demektir. Ayırma yöntemi çiftleşme olmadığı zamanlarda yapılıyor. Haftada 2 kez mama ve e vitamini takviyesi yapın. Ve birde kuşların popo tüyleri çok uzunsa biraz kısaltmalısınız. Uzun tüyler sağlıklı çiftleşmeyi engelliyor.
Teşekkür ederim popo tüylerini bi kere kesmeye çalıştım makasla ama etinide keserim diye çok alamadım makasla. Traş makinesi ila etine değdirmeden alsam olur mu acaba ?

Youtube da videolar bununla ilgili. Makinayla' da dikkatli olun çok açmayın kısaltın sadece.

Teşekkür ederim popo tüylerini bi kere kesmeye çalıştım makasla ama etinide keserim diye çok alamadım makasla. Traş makinesi ila etine değdirmeden alsam olur mu acaba ?

Traş makinasıyla olmaz, makasla kesin. Her şeyi yapmanıza rağmen yine de bir sonuç alamazsanız erkek kuş kısır demektir.