Karadeniz Pet

Aynı kafeste 2 çift uygunmudur?

merdempc

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Kusura bakmayın sizlerinde başını ağrıtıyorum sanırım ama. Bir sorum var.

1 çift muhabbet kuşum vardı. Hatta burada da konusunu açmıştım. Bu arkadaşlar iyi güzel öpüşüyorlar falan tamam ama dişi daha hiç yuvalık tarafına bile dönüp bakmamıştı.

2 hafta önce bir arkadaşımın tavsiye ettiği bir çift muhabbeti daha evlat edindim ve geldim onlarıda aynı kafese koydum. Kafes yeterince büyük ve kafeste iki tane yuvalık takılı ama bu sefer eski kuşlarımda birbirleriyle muhabbeti kestiler. Erkekler arasında bir sorun yok ama dişiler yan yana gelirse kıyamet kopuyor. Birbirlerini didikleyip kovuyorlar. Normal zamanda da sıkıntı yok ama kimsenin evlenmek, çocuk yapmak, aile kurmak gibi dertleri yok gibi sanki. ne yapsam acaba?

Erkekleri bir kafese dişileri başka bir kafese alıp beklesem mi. Yoksa bir erkek bir dişi şeklinde iki kafese mi ayırsam.

Bunlar aynı kafes içerisinde bir baltaya sap olabilirler mi?

Kardeşim tabiki kafeste kavgalar olacaktır,eğer yavru almak istiyorsanız kafes içinde anlaşan çiftleri ayırabilirsiniz,erkekler iyi duruyor yalnız dişilere daha var gibi veya dişileri ayrı bir kafese erkekleri ayrı bir yere Alıp yuva takabilirsiniz tabi bunun için ekstra kafese mesela çifthane olabilir ona ihtiyaç var.

Son düzenleme:
Kardeşim tabiki kafeste kavgalar olacaktır,eğer yavru almak istiyorsanız kafes içinde anlaşan çiftleri ayırabilirsiniz,erkekler iyi duruyor yalnız dişilere daha var gibi veya dişileri ayrı bir kafese erkekleri ayrı bir yere Alıp yuva takabilirsiniz tabi bunun için ekstra kafese mesela çifthane olabilir ona ihtiyaç var.

Sorun şu ki kafes içinde iyi anlaşıyorlar diyebildiğim çift yok. Hepsi ya ayrılar yada tren yapıyorlar :)

Ekstra kafesim var. erkekleri bir kafese dişileri bi kafese aldığımda sadece dişilerin kafesinde yuvalık olacak değil mi? Tahmini ne kadar bir süre ayırmam gerekiyor?

Ayiracaksaniz erkekleri tek tek ayrı kafeslere
dişileri ayrı kafese atıp 3 hafta kadar
bekleyeceksiniz
yuvalıklar erkek kuşun olduğu kafeste
takılı olacak
fotoğraf lara fazla bakamadım
erkek sağlıklı yetişkin ise
herzaman hazırdır dişinin
durumu zaman alır

O zaman dişileri bir yere Alınız,haricinde var ise erkekleri de tek tek ayırın ve yuvalıkları erkeklerin kafesine takınız.2-3 hafta ayırınız

Son düzenleme:
Yavru muhabbet kuşlarını yeterince büyük bir kafeste bir arada tutabilirsiniz. Aynı şey yetişkin muhabbet kuşları için geçerli değildir.

Özellikle erkek muhabbet kuşları dişi muhabbet kuşları için birbiriyle kavga edebilir ve yaralanabilirler. Eş olan kuşları her zaman ayrı kafeslerde tutmanızda fayda vardır.

Çok büyük salmalarda birden fazla çifti bir arada tutabilirsiniz fakat küçük kafeslerde bir arada tutmamalısınız.

Yavru muhabbet kuşlarını yeterince büyük bir kafeste bir arada tutabilirsiniz. Aynı şey yetişkin muhabbet kuşları için geçerli değildir.

Özellikle erkek muhabbet kuşları dişi muhabbet kuşları için birbiriyle kavga edebilir ve yaralanabilirler. Eş olan kuşları her zaman ayrı kafeslerde tutmanızda fayda vardır.

Çok büyük salmalarda birden fazla çifti bir arada tutabilirsiniz fakat küçük kafeslerde bir arada tutmamalısınız.

Vedat bey aslında sorun da tam olarak buralarda biryerde aslında. Önceden yani yeni çifti getirmeden önce erkek kuşum dişi kuşuma sürekli kur yapıyordu, konuşuyordu falan ama artık kesildi. Herkes sessiz sedasız duruyor. Erkekler arasında kavga hiç olmadı hatta gagalarını falan birbirlerine değdiriyorlar arada sırada (nedenini anlayamadım).

Geri