Karadeniz Pet

ayrık ayak problemi

Doğanay YILDIZ

Meraklı Üye
Arkadaşlar yumurtadan çıkışından 1 hafta sonra farkettim. Sorun yok diyerekten geçiştirdim çünkü bazen öyle durabiliyorlar. ama ne hikmetse bu şekilde duruyor. Problem olduğu aşikar. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan biri varmı içinizde?
1003650_179836468849162_1267313601_n.jpg

Selam Ezel, bu konuyu detaylı bilgim var fakat riskede atamdım. Hala yem kusuyor ve yuvadan ayırmak istemedim.

Malesef bu durum bazen karşımıza çıkabiliyor..Bunun genel olarak sebeplerinden 1 tanesi zeminin düz olmasından dolayı oluyor diğer sebebi ise anne üzerinden kalkmadan uzun süreler yatıyor bazen , o yüzden bu gibi ayrık bacaklı olabiliyor..Tedavisi bayağı bir zor olsada mümkün..

Şu şekilde deneyin yuvada dursun gözlemleyin sonucu,tanıdığım birinin bu şekilde yaptık düzeldi.

0_7407b_26e8d485_L.jpg

galiba annesinin üzerine yatmasından. Tedavi yuvalıktan atlar atlamaz deneyeceğim ama umarım geç kalmam :(. Önerileriniz var mı?

Kardes aynisini bnde yasadim bnce hemn basla tedaviye gercekten ise yariyor 4 yavrudan 2 sinde vardi biri duzeldi birini kurtaramadim ne kadar erkn olursa o kdr iyi

galiba annesinin üzerine yatmasından. Tedavi yuvalıktan atlar atlamaz deneyeceğim ama umarım geç kalmam :(. Önerileriniz var mı?

yuvadan atladığında düzeltmen imkansız..Tedaviye hemen başlaman lazım..

yarın eve döner dönmez ilgileniyim öyleyse. Çünkü annesi hala altına almaya çalışıyor ve yabancı nesneleri yuvada barındırmıyor :&

Bence iyi yaparsın hemen tedaviye başlamakla..

bian önce tedavi uygulamaya başlarsanız iyi olur benim yavrumun 1 tanesi de çarpık bacaktı şükür düzeldi tünekte duruyor geziyo uçuyor ben kendim tedavi yapmaya cesaret edemediğim için veterinere götürdüm ben tarif ettim veteriner yaptı kalsiyum falan verdi iyi oldu.

baya belli ediyor resimdeki benim yavrunun birisi 2 tanede sorun vardi 1 ini sünger tedavisiyle duzeletiim ise yariyor ;) Ve en son hali ama diger duzelmeyen yavru malesef öldü:(

Son düzenleme:
az önce sünger taktım. Fakat annesinin yuvalığa girip süngeri çıkartması bir oldu :D

Yuvadan atladığında çok geç olur,direk resimde gösterildiği gibi bir köpüğün içinden veya iki ayağını bir tutacak birşeyle birleştirmeniz gerek.Sakın bağlamayın iple falan boğazına dolanır anne girer oynar filan

bugun makyaj süngeri alıp tekrar taktım fakat annesi bundan çok huzursuz oldu. Yuvalığa baktığımda didiklediğini gördüm yavruyu. Eğer sabaha devam ederse yaşamaz :(

Geri