Karadeniz Pet

Azıcık uçunca bile nefes nefese kalıyor?

Bu ivermektini önleyici amaçla kullanmak doğru mudur ustalar

Vilmectini kullandıktan sonra bir değişim olmazsa yazın tekrar..
Bir iki sorum olacak üsta.

-Çok damlatmaktan korktuğum için şırınganın ucuna bir damlanın ne kadarı geldiyse damlattım bir damladan az gelmiş olasılığını düşünüyorum da o zaman işe yaramaz herhalde?

-eşine bulaşır mı bu solunum yolu enfeksiyonu (salma kafesin arasını demirle ayırdım)

-bir de bu sürekli kaşınmaları da parazite bağlayabiliriz değil mi? Dün ve bugün bayağı tüy dökmüşler kaşına kaşına. Erkeğe de uyguladım bir damla.

-Çok damlatmaktan korktuğum için şırınganın ucuna bir damlanın ne kadarı geldiyse damlattım bir damladan az gelmiş olasılığını düşünüyorum da o zaman işe yaramaz herhalde?

-eşine bulaşır mı bu solunum yolu enfeksiyonu (salma kafesin arasını demirle ayırdım)

-bir de bu sürekli kaşınmaları da parazite bağlayabiliriz değil mi? Dün ve bugün bayağı tüy dökmüşler kaşına kaşına. Erkeğe de uyguladım bir damla.
Damlalık alıp, Damlalıkla 1 damla damlatman daha iyi olurdu.

Kuşları ayırın, arasını demirle Ayırmanız bulaşmasını engellemez.

Vilmectini damlattıktan sonra kuşların kaşınması normal...

Paraziti kesin olarak engellemek açısından 6 ayda bir kullanılabilir. Nasıl kullanılacağı konusunda forumda bir sürü konu var. Kuşların arasında belirli bir mesafe yoksa aralarını metal ile kapatmak paraziti engellemez. Kaşınmaları normal.

Paraziti kesin olarak engellemek açısından 6 ayda bir kullanılabilir. Nasıl kullanılacağı konusunda forumda bir sürü konu var. Kuşların arasında belirli bir mesafe yoksa aralarını metal ile kapatmak paraziti engellemez. Kaşınmaları normal

ikisine de damlattım ilaçtan. bir de tek kafesim var bu yüzden arayı kapatmak zorunda kaldım sadece.

Viclmectinin 3. günü bugün. Bunu damlattığım gün antibiyotiği kesmiştim (2 gün vermiştim) iki gündür de keşke kesmeseydim diyorum daha sonra tekrar bu antibiyotiğe başlayacak olsak vücuduna ağır gelir mi ya da fayda mı etmez bilemedim :( elime yüzüme bulaştırdım

Viclmectinin 3. günü bugün. Bunu damlattığım gün antibiyotiği kesmiştim (2 gün vermiştim) iki gündür de keşke kesmeseydim diyorum daha sonra tekrar bu antibiyotiğe başlayacak olsak vücuduna ağır gelir mi ya da fayda mı etmez bilemedim :( elime yüzüme bulaştırdım
2 gün kullandıysanız o antibiyotiğin etken maddesine karşı, kuşun vücudu Bağışıklık kazanmış olabilir.

Bu sabahtan beri bayağı kaşınıp tüy dökmüşler. Vilmectin etkisi diyebilir miyiz?

Yoğun olduğumdan dolayı, foruma bu aralar pek giremiyorum, haliyle konulara bakamıyorum.
Hava kesesi akarları bulunmakta. Bu akarlar hava kesesinde oluyor, ve solunum sıkıntılarına yol açıyor.
İvermektin etken maddeli bir ilacı, enseye 1 damla damlatın ardından 7-10 gün sonra (kuluçka süresi) tekrar 1 damla damlatın, yeterli.
Kuşun videosunu atabilirmisiniz.
Bugün 7. günü, 2. damlayı yapacağım. İlk damladan sonra uçuşu sonrası nefes alıp verişi rahatladı diyebilirim tık tık sesleri devam etse de. Kafese 3-4 kez uçup geri gelse de eskisi kadar yorulmuyor.

Bir de erkek olan eşine de önlem amaçlı 1 damla yapmıştım kaşınıyor diye ona da 4 damla yapsam 4 hafta boyunca zararı olur mu?

Bugün 7. günü, 2. damlayı yapacağım. İlk damladan sonra uçuşu sonrası nefes alıp verişi rahatladı diyebilirim tık tık sesleri devam etse de. Kafese 3-4 kez uçup geri gelse de eskisi kadar yorulmuyor.

Bir de erkek olan eşine de önlem amaçlı 1 damla yapmıştım kaşınıyor diye ona da 4 damla yapsam 4 hafta boyunca zararı olur mu?
Erkeğe gerek yok.

@Süleyman YERLİ ustanın dediği şekilde 4 hafta boyunca her hafta 1 damla uyguladım şu an çok uçup nefes nefese kaldığında vik viklemesi geçti diyebilirim ama korktuğunda ve ayrıca gündüz ve gece kafesindeyken çıkardığı tık tık sesleri devam ediyor. 🙁
Video atabilirmisiniz.

Merhaba,

Kusura bakmayın, geç cevap verdim.. Veterinerden hiprodoxi, levadoks, doksimis, vmd doxy gibi doksisiklin etken maddeli ilaçlardan birini alın. Hava kesesi akarını elemiş oluyoruz. İlaçları aldıktan sonra yazın, kullanımı yazarım.

Merhaba,

Kusura bakmayın, geç cevap verdim.. Veterinerden hiprodoxi, levadoks, doksimis, vmd doxy gibi doksisiklin etken maddeli ilaçlardan birini alın. Hava kesesi akarını elemiş oluyoruz. İlaçları aldıktan sonra yazın, kullanımı yazarım.
Bir süredir yazamadım k. bakmayın. Doksimis alıp 6 damla kullandım bir hafta boyunca, bir düzelme olmadı. Son bir haftadır da probiyotik ve multivitamin verdim. Kursakta şişlik oluştu şu vilmectin tedavisi sonrası bir de tık tık sesleri halen sürüyor tabii. Probiyotik ve multivitamin sırasında sesler azaldı ama onu da gözlemledim. Şu an durum böyle.

Geri