Karadeniz Pet

Azıcık uçunca bile nefes nefese kalıyor?

Şimdi de tüylerini yolmuş galiba. Stres yaptı herhalde solunumundan dolayı.

Ekli dosyalar

• 61F2A68D-C4FD-4BBE-B1DB-7B41811374B5.jpeg
    61F2A68D-C4FD-4BBE-B1DB-7B41811374B5.jpeg
    351.9 KB · Görüntüleme: 65
Önce parazit ihtimali düşünülmeli
Veterinerden ivermectin isteyin, 7 günde 1 damla ense derisine gelecek şekilde 4 defa kullanın. Değişiklik olmazsa antibiyotik gerekebilir. Eğer astım veya benzeri bir şey varsa, hava kalitesini artırmaktan başka elinizden pek bir şey gelmez

Veterinerden ivermectin isteyin, 7 günde 1 damla ense derisine gelecek şekilde 4 defa kullanın. Değişiklik olmazsa antibiyotik gerekebilir. Eğer astım veya benzeri bir şey varsa, hava kalitesini artırmaktan başka elinizden pek bir şey gelmez
4 damla fazla 1 damla damlatın.sonra 1 hafta sonra tekrar 1 damla damlatın.

Diğer bir forumda solunum sıkıntısına önerilen antibiyotiğe başlamıştım burada cevap gelmeyince. :/ Dün ikinci dozu verdim. Kesmeli miyim? Kuş biraz rahatladı gibi ama tık tık sesleri halen var.

Neo terramycin. Ne kadar erken başlarsam iyidir dedim panikleyip ama umarım zarar vermemişimdir. İlk kez ilaç verdim bu arada daha önce kullanmadı.
Çok ağır bir antibiyotik değil ama solunum problemlerinde çok etkili bir antibiyotik değil. @Süleyman YERLİ hocamızın dedikleri üzerine ekleme yapmaya gerek yok.

Tamamdır umarım bulurum o ilacı. Peki parazit nasıl bir etki yapıyor solunum üzerinde?
Yoğun olduğumdan dolayı, foruma bu aralar pek giremiyorum, haliyle konulara bakamıyorum.
Hava kesesi akarları bulunmakta. Bu akarlar hava kesesinde oluyor, ve solunum sıkıntılarına yol açıyor.
İvermektin etken maddeli bir ilacı, enseye 1 damla damlatın ardından 7-10 gün sonra (kuluçka süresi) tekrar 1 damla damlatın, yeterli.
Kuşun videosunu atabilirmisiniz.

Yoğun olduğumdan dolayı, foruma bu aralar pek giremiyorum, haliyle konulara bakamıyorum.
Hava kesesi akarları bulunmakta. Bu akarlar hava kesesinde oluyor, ve solunum sıkıntılarına yol açıyor.
İvermektin etken maddeli bir ilacı, enseye 1 damla damlatın ardından 7-10 gün sonra (kuluçka süresi) tekrar 1 damla damlatın, yeterli.

https://streamable.com/1jci0y vilmectin damlatırken çok korktu (önceden de hep korkup kaçıyordu) bu da ilaç sonrası elimden bırakınca solunumu.

Geri