Karadeniz Pet

Bıktım bu ishalden

Halil toysal

Meraklı Üye
Arkadaşlar 7 yaşındaki muhabbet kuşum ishal oldu 2 gündür bulanık sıçıyor artı cok pis kokuyor birde arada bir hapsiriyor sizce ne olmuş olabilir dışkı fotoğraflarını eve geçince atacağım lutfen yardimci olun ne vereyim kusuma ilac veya meyve veya sebze sizler daha iyi bilirsiniz

Bu en son dışkısı

Ekli dosyalar

• 15607016891247026705742501620771.jpg
    15607016891247026705742501620771.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 94
Dışkısı kötü. Tam dolu suluğundaki suyuna iki veya üç damla elma sirkesi damlatın.
Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı sallanıyor mu? Cereyana maruz kaldı mı?
Veterinere gidin.

Dışkısı kötü. Tam dolu suluğundaki suyuna iki veya üç damla elma sirkesi damlatın.
Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı sallanıyor mu? Cereyana maruz kaldı mı?
Veterinere gidin.
Hocam veterinere param yetmez evet kardeşim sağolsun cereyana koymuş hayvancagizi ancak kuyruğu aşağı yukari sallanmiyor ama kuş sürekli titriyor

Veterinere gidin.
Kuyruğu aşağı yukarı sallanmiyor , evet cereyana maruz kaldi kardeşim sağolsun veterinere gidecek param olsa 2 gün önceden siz demeden giderdim birde sanirim üşüyor titriyor surekli odada 2 günden beri cam açmıyorum hasta diye

Ekli dosyalar

• 1560702228780..jpg
    1560702228780..jpg
    4.9 MB · Görüntüleme: 87
Yemi açık yem gibi imkanınız varsa kaliteli karışık bir yem almanız iyi olur, kum ve gaga taşı yoksa kafeste koyarsanız iyi olur, yeşillik iyileşene kadar vermeyenin çok az havuç olabilir kaliteli bir vitamin - probiyotik kullanın geçmezse antibiyotik ama önce yaşam şartları uygun olmalı yoksa sürekli yeniler

Yemi açık yem gibi imkanınız varsa kaliteli karışık bir yem almanız iyi olur, kum ve gaga taşı yoksa kafeste koyarsanız iyi olur, yeşillik iyileşene kadar vermeyenin çok az havuç olabilir kaliteli bir vitamin - probiyotik kullanın geçmezse antibiyotik ama önce yaşam şartları uygun olmalı yoksa sürekli yeniler
Yaşam şartı herhalde sıcaklıktan bahsediyorsunuz sıcaklığı ayarladım merak etmeyin.
vitamin marka onerirmisiniz cok mutlu olurum lütfen .

Sitede bir kaç Öneri var ben veterinerden toz olanlardan aldım toz olarak suya katılıyor ama şu an başka yerdeyim adını ulaşınca yazarım yem - sıcaklık - hava akımı - beslenme vs çok önemli kullanan arkadaşlar yazar şimdi

Sitede bir kaç Öneri var ben veterinerden toz olanlardan aldım toz olarak suya katılıyor ama şu an başka yerdeyim adını ulaşınca yazarım yem - sıcaklık - hava akımı - beslenme vs çok önemli kullanan arkadaşlar yazar şimdi
Teşekkürler siz markaya ulaşınca bana bildirirseniz sevinirim

Veterinerden Sulphameathine suluguna 5 damla damlatılarak 1 hafta gözlemleyin düzelmezse 10 gün kullanın suyunu hergün degiştirin ayrıca ihsal olan kuşa sadece aspur verilmesi gerekli haşlanmış patates Muz verilebilir.

Veterinerden Sulphameathine suluguna 5 damla damlatılarak 1 hafta gözlemleyin düzelmezse 10 gün kullanın suyunu hergün degiştirin ayrıca ihsal olan kuşa sadece aspur verilmesi gerekli haşlanmış patates Muz verilebilir.
Herhangi bir kuscuda bulamazmiyim o ilaçtan

Birde fiyati nedir onun hakkında bilginiz varsa bilgilendirirseniz beni iyi olur

Veterinerimin önerdiği Cesamolin adlı bağırsak antibakteriyelini tavsiye ederim. Suluğuna 3 parmak yüksekliğinde su koyup içine çay kaşığının ucu kadar Cesamolin katıp karıştırırsanız ve bu ilaçlı karışımı 7 saatte bir değiştirirseniz hızlı bir şekilde toparlanacaktır. Kuşumu bu şekilde 2 kez kurtardım ancak siz yine de bir profesyonele danışın. Fiyatı makul bir ilaçtı. Küçük çoklu paketler halinde satılıyor, teklisini bir veterinerden temin edebilirsiniz. Kuşunuz kendiliğinden içmezse suyundan bir miktar reçel kasesine koyup yavaş yavaş içirmeye çalışın. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Benim uyguladigim yontemini soyliyim kardes reflor 250mg cocuk ishal ilaci alcaksin sulugunu veya bi cay tabagina koy ama cok koyma pirinc tanesi kdr fln sonra kusu eline al sudan bi kac kere icir kendin duzelir.

Benim uyguladigim yontemini soyliyim kardes reflor 250mg cocuk ishal ilaci alcaksin sulugunu veya bi cay tabagina koy ama cok koyma pirinc tanesi kdr fln sonra kusu eline al sudan bi kac kere icir kendin duzelir.
Reflor insnalarda ishali keser ama tedavi etmez kuşlarda ne yapar bilemiyorum ama tedavi için işe yaramaz

Kusun ishali uzun surerse zaten ölüyor %90 ben refloru tek uygulamamda su gibi diski en fazla 2 saat icinde normal haline dondu. Ishal kestirilip sonraki surecte diger tedaviler uggulanabilir.
Reflor insnalarda ishali keser ama tedavi etmez kuşlarda ne yapar bilemiyorum ama tedavi için işe yaramaz

Geri